Autor  

Wielkanocna gra do wydruku — ”Szukanie Zajączków”


Na nowo odkrywam Wielkanoc. Do tej pory kojarzyła mi się głównie z „jajecznie” zastawionym stołem, malowaniem pisanek i bieganiem z pistoletami na wodę po podwórku. Dlatego od paru lat staram się upiększać te dni wielkanocnymi girlandami, czy tworząc bileciki na prezenty. Dziś mieszkając w Warszawie, mieście pełnym ludzi z różnych stron Polski, odnajduję nowe tradycje, zabawy i gry, o których nie miałam pojęcia! Bieganie z jajkiem na łyżce, rzucanie pisankami, “zbijanie jajek”… Sporo tego jest. Z całej długiej listy wielkanocnych rozrywek, najbardziej podoba mi się ta w “szukanie zajączka”. Pewnie znacie, a jeśli nie, to chodzi w tej zabawie o to, że dzieci biegają np. po ogrodzie i szukają małych niespodzianek, najpewniej zajączkowych słodyczy i czekoladowych jajek, które wcześniej my dorośli starannie ukryliśmy.

Wielkanocna gra do wydruku — ”Szukanie Zajączków”

GRA DO WYDRUKOWANIA


Nie byłabym sobą, gdybym czegoś nie zaprojektowała na tę okazję. Mam dla Was coś super. Są to grafiki — etykietki do gry w “Szukanie zajączka”. Znajdują się na nich radosne hasła i wiosenne wzory. Możecie wydrukować grafiki, wyciąć je i przyczepić na wielkanocne łakocie. Następnie ukryjcie je gdzieś w domu lub ogrodzie. Nie przesadźcie z tym chowaniem! Czekoladki z bilecikami powinny być poukrywane w miejscach, gdzie dzieci mają łatwy dostęp i bezpiecznie będą mogły je wyciągnąć, ściągnąć, podnieść itd. Najlepiej to wszystko róbcie w konspiracji przed nimi, by nie psuć im późniejszej zabawy.

W którymś momencie wielkanocnego spotkania możecie im powiedzieć, że gdzieś w pobliżu ukryły się złote zajączki oraz inne łakocie i trzeba je wszystkie odszukać. Zobaczycie zaraz jak rozbiegną się na wszystkie strony. Oczywiście nagrodą jest radosne szukanie czekoladek samo w sobie, a potem rodzinne zajadanie się nimi. W końcu są święta, można sobie na chwilę odpuścić dietę, prawda? Na zachętę możecie przyjąć w pierwszych minutach zasady z gry ciepło-zimno, ale myślę, że będą na tyle zaaferowane, że nie będzie to tak potrzebne. Podpowiadam tylko, gdyby w którymś momencie nie domyśliłyby się, o co chodzi w zabawie.

Ile słodkości jest potrzebne? Tyle ile chcemy! Wzorów bilecików jest 8, ale można je wydrukować po 2-3 razy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dookoła były też „rozsypane” czekoladowe jajeczka i marchewki. Z tego całego zgubienia się w okolicy, zające rozsypywały wszędzie zawartość swoich koszyczków. Taki oto bonusik do znalezisk. A może sprawić, by nagrodą główną był pół-kilowy, złoty zając? Może to być najpoważniejszy motywator w całej grze! Sama na niego z podziwem patrzę.

 


➤  Polub My Pink Plum na Facebooku

Jeśli pobierasz moje grafiki — będzie mi bardzo miło jeżeli polubisz moją stronę (opcja jest dobrowolna). Na fanpage’u informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na blogu oraz innych grafikach do pobrania, dlatego zachęcam do jego obserwowania.


➤  Pobierz grafikę:

BILECIKI DO GRY


Projekt jest gotowy do pobrania wyżej. Zanim go pobierzesz przeczytaj:

 • Nie zmieniam kolorów ani wzorów na życzenie, dlatego nie piszcie do mnie w tej sprawie wiadomości, udostępniona grafika jest jedyną wersją grafiki
 • Grafiki przygotowane są w wysokiej jakości do druku w na domowej drukarce
 • Zalecam drukowanie na papierze technicznym
 • Wymiary grafiki to A4
 • Plik zapisany jest w formacie JPG
 • Można z nich korzystać tylko dla własnego użytku i spokojnie udostępniać wpis dalej swoim bliskim i przyjaciołom!

ZAJĄCZKOWA NIESPODZIANKA


Na koniec mam dla Was niespodziankę! Dzisiaj na moim blogu ukryły się Złote Zajączki Lindt, które uciekły ze strony konkursowej Lindt. Mogą być wszędzie w tym wpisie! Policzcie je i przejdźcie na stronę TUTAJ, znajdziecie tam też szczegóły i regulamin. Konkurs trwa tylko dzisiaj, czyli 12.04.2017, jutro zajączki uciekną do kogoś innego

Życzę Wam radosnego kicania i cudownej zabawy z rodziną!
A dzieciom wiele radości w szukaniu zająców ❤︎

Enjoy!

____

Partnerem wpisu jest firma Lindt Polska

Magda
O Autorze

Inżynier informatyki z wielkim sercem do… designu! Projektantka UI & UX, web designer oraz nauczyciel akademicki WIT. Właścicielka najpiękniejszego bloga w sieci :)

PODOBNE WPISY

Girlanda wiosenna do druku + instrukcja montażu
April 03, 2017
Etykiety do prezentów świątecznych
November 29, 2016
Uniwersalne etykiety do druku
October 19, 2016
Halloween — etykiety na butelki
October 17, 2016
Naklejki na zeszyty — edycja 2016
September 07, 2016
Etykiety do druku na segregatory
August 15, 2016
Cyferki do druku na tort
August 05, 2016
Wakacyjne bileciki do prezentów
July 29, 2016
Girlanda na lato
July 03, 2016
 • Paulina Jodłowska

  czy licza sie te zajaczki na grafice u samej góry i z lewej strony?

  • Na stronie z konkursem napisane jest, że liczymy zajączki we wpisie

 • Messalina Llove

  I ten na samym dole przy Lekcja Grafiki też?
  Czy tylko w treści wpisu?

  • Chodzi o zajączki we wpisie, tak jak jest napisane na stronie konkursowej

 • Świetny pomysł! I piękne, wiosenno-wielkanocne kolorki!

 • Zuzia Lasota

  Czy zajączki widoczne na zdjęciach też się liczą?

  • Liczą się zajączki na zdjęciach we wpisie, tak jak w poleceniu

 • Natalia

  Super pomysł! Jestem pod wrażeniem tych pięknych zdjęć

  http://kierunkowy-48.blogspot.com

  • Dzięki Natalia

   PS. Nie wstawiaj swojego linku w komentarze, bo będą traktowane jako spam

   • Natalia

    Przepraszam. Już usunięty

 • Julia Siwinska

  Super pomysł, tylko w mieście o ogródek ciężko
  Ale i tak masz najlepsze inspiracje
  Życzę miłego dnia :))))

  • W sumie można skorzystać z placu zabaw albo po prostu z zakamarków mieszkania Dziękuję Julia!