Autor  
DIY

[DIY] Dozownik w stylu polka dot!


Łazienka to jedno z najmniej docenianych wnętrz w mieszkaniach, dla wielu osób ma być praktyczna i koniec kropka. Jej estetyka często ogranicza się jedynie do zakupu pięknych kafli i wyposażenia, a dodatki… Właśnie! Dodatkami są uginające się półki, wypchane różnokolorowymi kosmetykami, które niekoniecznie „są z tej samej bajki”. Czasami nie mogę wyjść w podziwu widząc takie zjawisko. Oczywiście część dupereli można pochować w szafkach, są jednak takie kosmetyki, które wygodnie gdy są pod ręką. Mowa o wszelkiego rodzaju mydłach, odżywkach czy balsamach.
Chcąc zawalczyć o estetykę kosmetyków w łazience postanowiłam skompletować kilka sztuk dozowników, które mimo różnorodności mają tworzyć estetyczną całość. Powoli kolekcja rośnie, ale chciałam ją urozmaicić o coś unikalnego. I tak oto myjąc wczoraj włosy wpadłam na pomysł, żeby robić projekt DIY ze zużytym dozownikiem po jakiejśtamziajce
Będziemy potrzebować do tego niewielu rzeczy, ale dużo cierpliwości! Po pierwsze zmywacz, lub inny środek do odtłuszczenia powierzchni oraz waciki, żeby ją wyczyścić. Druga sprawa to farba w sprayu, oczywiście w kolorze, który nam pasuje (ja wybrałam pistacjowy – uwielbiam!). Kolejna rzecz do lakier do paznokci jako dodatkowa farba, u mnie posłużył do tego złoty odcień. Potrzebujemy też taśmę maskującą i oczywiście pusty dozownik do przerobienia.
  1. Z dozownika usuwamy etykietę i dokładnie czyścimy jego powierzchnię. Nie może być lepka ani tłusta, bo farba nie będzie się dobrze nakładać i trzymać. Po za tym nie chcemy żadnych chropowatości.
  2. Na buteleczkę naklejamy taśmę maskującą. Ja swoją ustawiłam na 1/2 wysokości, ale oczywiście możecie to zrobić w dowolnym miejscu. Moja była cienka, więc nalepiłam trzy rządki (spokojnie można było dać 4 :))
     

  3. Nakładamy farbę, pamiętajcie, żeby robić to z odległości ok. 40 cm oraz aby nakładać cienkie warstwy. Po wyschnięciu pierwszej nakładamy drugą i czekamy, aż obie się będą suche.
  4. Zanim weźmiemy się za malowanie złotego paska i kropek – zdejmujemy taśmę. Nie przejmujcie się nierównościami, znikną pod warstwą tego własnie paska namalowanego lakierem do paznokci. Ja moje kropki stawiałam dość nieregularnie, ale starając się utrzymać w miarę spójny wzorek. Wybrałam taką „farbkę”, ponieważ mały pędzelek jest do tego niezwykle wygodny (a i lakier nie był moim faworytem, a tu spasował idealnie!).
  5. Po zakończeniu malowania odstawcie dozownik na kilka godzin do wyschnięcia i voila!
    Dozowniczek w stylu polka dot gotowy!

 

Mam nadzieję, że ten pomysł przypadł Wam do gustu!

Ja już nie mogę się doczekać, aż dorwę jeszcze jeden dozownik i stworzę sobie unikatowy,
własnoręcznie wykonany komplet słodkich dekoracji łazienkowych!

Buziaki,

 

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Planer ewidencji zamrażarki + etykiety do druku
June 20, 2022
Moja kolekcja ceramiki w kolorze kobaltowym
August 10, 2021
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua
November 25, 2020
Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
May 14, 2020
Rozszerzanie diety malucha — przydatne gadżety na początek
Rozszerzanie diety malucha — przydatne gadżety na początek
January 30, 2020
Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców
Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców
July 22, 2019
59 pastelowych must have z wyprzedaży
59 pastelowych must have z wyprzedaży
July 16, 2019
Szakszuka na śniadanie lub lekki obiad + karta przepiśnika do druku
Szakszuka na śniadanie lub lekki obiad + karta przepiśnika do druku
March 21, 2019
Jesienna wishlista — dom, szafa, dusza i ciało
Jesienna wishlista — dom, szafa, dusza i ciało
September 11, 2018