Autor  
DIY

[DIY] Łapacz snów


Łapacz snów ma jedną zasadniczą wadę… Indianin , który go wymyślił na pewno nie miał kota. A już na pewno nie miał ich dwóch! Tak też wszystkie miłe sny, zatrzymały się w łapkach Mikołaja i Kokoska. Jadnak zacznę od początku…
Zanim poznałam tę kocią, wręcz koszmarną cechę amuletu „przyjaznego snom” – postanowiłam sama taki sporządzić, a pracę nad DIY rozpoczęłam z wielkim uśmiechem na twarzy. Ot tak tylko na naszą, polską modlę. Etniczne plecionki Indian zastąpiłam… ręcznie robioną serwetką, prosto z Cepelii
 
Do przygotowania ręcznie robionego łapacza snów potrzebne są:
  • nożyczki
  • sznurek pakowy lub tasiemka
  • haftowana serwetka
  • koronkowa tasiemka
  • taśma dwustronna lub klej na gorąco
  • kolczyki zdekompletowane przez koty
  • nici
  • kartonowa rolka (np. po taśmie klejącej)
  • gumki recepturki
  • piórka z pobliskiego trawnika lub lasu.

 

 

Krok 1.

Z kartonowej rolki wykrawamy centymetrowej szerokości obręcz, która posłuży nam jako stelaż dla całej konstrukcji. Nie musi to ładnie wyglądać, ponieważ później zostanie to zakryte serwetką i tasiemką.

 

Krok 2.

Do stelażu przykładamy serwetkę i mocujemy ją przy pomocy gumki recepturki. Staramy się mocno naciągnąć plecionkę, żeby przyczepiane do niej później kolczyki mocno się trzymały i nie deformowały serwerki. Tak, tak – grawitacja działa Dlatego też gumkę można nawinąć nawet dwa razy na obręczy.

 

Krok 3.

Następnie spokojnie owijamy sznurkiem kilka razy do uzyskania ładnego efektu – trzeba zakryć gumkę, bo nie jest to najpiękniejszy element dekoracji Sznurek opcjonalnie można zastąpić tasiemką – powstanie wtedy wersja bardziej glamour.

Krok 4.

Wewnątrz obręczy przyklejamy taśmę dwustronną żeby następnie przykleić do niej tasiemkę koronkową. Jeśli decydujecie się na klej z pistoletu to należy ostrożnie nakładać go wzdłuż wewnętrznej krawędzi równocześnie przyklejając koronkę. Oczywiście tutaj też opcjonalnie można ją zastąpić inną tasiemką, ponieważ chodzi i zasłonięcie nieciekawego wnętrza naszej obręczy.

 

Krok 5.

Do siateczki mocujemy kolczyki. U mnie w szkatułce znajdzie się zawsze masa takich, których parę zapodziałam ja lub koty. Wiecie jak to jest, kiedy kładzie się je „bylegdzie” Tak więc warto skorzystać i zrobić z nich ozdobę. Tutaj przydadzą się też obcęgi z kuferka męża, ponieważ niektóre kolczyki należy zacisnąć. Natomiast te na sztyfty zamocujemy bardzo łatwo – tak jakbyśmy je zakładali na ucho.

Krok 6.

Teraz wykończenie. Wokół zebranych piórek należy owinąć nitkę i zawiązać ją na mocny supełek. Następnie przywiązujemy drugi koniec nici do naszej serwetki na stelażu. Liczba piórek jest opcjonalna, ja użyłam około 10 sztuk. Żeby zawiesić łapacz na ścianie użyłam taśmy do pakowania prezentów, którą zaczepiłam o jedną z części serwetki.

 

 

 

 

I tak siłą rzeczy… koty są szczęśliwe.
A mąż śpi z poduchą na głowie.
Enjoy!!

 

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców
Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców
July 22, 2019
59 pastelowych must have z wyprzedaży
59 pastelowych must have z wyprzedaży
July 16, 2019
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
January 16, 2019
Idealny sposób na ocieplenie sypialni
Idealny sposób na ocieplenie sypialni
November 20, 2018
Jesienna wishlista — dom, szafa, dusza i ciało
Jesienna wishlista — dom, szafa, dusza i ciało
September 11, 2018
Grafiki z łabędziami — darmowe plakaty do druku
Grafiki z łabędziami — darmowe plakaty do druku
August 21, 2018
och outfit! 3 dziewczęce darmowe plakaty do druku
July 04, 2018
Nasz pokój, którego nigdy nie widzieliście
Nasz pokój, którego nigdy nie widzieliście
April 16, 2018
Fazy księżyca — girlanda do druku
Fazy księżyca — girlanda do druku
March 08, 2018