Autor  

Tablica kalorii – jedna łyżeczka


Liczenie kalorii stało się dla mnie w ciągu ostatniego roku czynnością taką, jak włączanie pralki. I musicie wiedzieć, że ja bardzo lubię pranie! Tak samo bardzo polubiłam podsumowywanie posiłków, bo jak zapewne wiecie – razem z Panem M. zmieniliśmy swoje życie. Nie chodzi oczywiście o chorobliwe liczenie każdej łyżeczki, a o świadomość jak nawet kilka gramów potrawy może nam pomóc lub okazać się zbędną kalorią. Bo czy wiedzieliście, że majonez ma aż 33 kcal, a musztarda tylko 5? Zamiast na poranną kanapkę „załadować” ten pierwszy dodatek – lepiej sięgnąć po coś lżejszego!
Tablica zawiera oczywiście orientacyjne dane, które wyszperałam na produktach i w sieci. Zakładając, że łyżeczka ma 5g powstał przelicznik najbardziej popularnych dodatków do jedzenia. Jeśli więc jesteście na diecie, to mam nadzieję ta tablica sprawi Wam przyjemność! Oczywiście dedykowana jest wszystkim, którzy dbają o to co jedzą, w końcu jesteś tym, co jesz!

 

Zapewne niektórzy widzieli to zdjęcie na moim fanpage’u. Pochwalę Wam się jeszcze tutaj efektem ciężkiej pracy, którą wykonaliśmy wspólnie z mężem.
Można zmienić w swoim życiu wszystko, to nie jest trudne. I nie trzeba do tego wielkiej diety cud. Złotego środka należy szukać w motywacji i pragnieniu tej zmiany. Jeśli chcecie schudnąć to nie pytajcie gdzie chodzimy do dietetyka, ani co jemy. Pomocy udzieli Wam tak naprawdę każdy lekarz, a to od Was zależy czy się podejmiecie odchudzania i nie poddacie. Zrzucenie kilogramów to pierwszy z etapów – najłatwiejszy! Dzisiaj walczymy dalej, o to, żeby nasze dobre nawyki nie zniknęły. Wygraliśmy nie tylko to jak wyglądamy, ale to jak myślimy o jedzeniu. I przede wszystkim nauczyliśmy się jednego – jeść.
Ja i mój mąż  w 2011 roku i teraz! Razem schudliśmy niemalże 70 kg!
Tablice ją oprawić w ramkę i postawić na półce lub powiesić na ścianie. Ja swoją powieszę na tablicy magnetycznej, chociaż przy ilości grafik, które „wychodzą spod mojej myszki” powoli zaczynam mieć na niej coraz mniej miejsca.
Do pobrania czeka pdf, grafikę udostępniam oczywiście za free, w super wysokiej jakości do druku – przynajmniej w A4.
Uprzedzając zawsze padające pytanie – przygotowałam tablicę graficznie w Illustratorze. Jest to program firmy Adobe i jest płatny. Z darmowych programów do grafiki wektorowej istnieje Inkscape, zainteresowanych odsyłam po wiedzę do wujka Google

 

 

Miłego liczenia kalorii!
Enjoy!!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Planer ewidencji zamrażarki + etykiety do druku
June 20, 2022
Moja kolekcja ceramiki w kolorze kobaltowym
August 10, 2021
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua
November 25, 2020
Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
May 14, 2020
Szparagi z makaronem i pesto z czosnku niedźwiedziego
Szparagi z makaronem i pesto z czosnku niedźwiedziego
May 04, 2020
Wiosenny plakat motywacyjny do druku — edycja 2020
Wiosenny plakat motywacyjny do druku — edycja 2020
April 09, 2020
Kuchnia pełna ziół — darmowa karta przepiśnika bobasa do druku
Kuchnia pełna ziół — darmowa karta przepiśnika bobasa do druku
March 24, 2020
Rozszerzanie diety malucha — przydatne gadżety na początek
Rozszerzanie diety malucha — przydatne gadżety na początek
January 30, 2020
59 pastelowych must have z wyprzedaży
59 pastelowych must have z wyprzedaży
July 16, 2019