Autor  

Elegancki kącik biurowy


Przygotowanie postu o moim „biurze”, a właściwie kąciku biurowym, planowałam już dawno temu. Kilka tygodni wstecz prezentowałam Wam fotel – tron, który służy mi właśnie jako krzesło biurkowe. Jego charakterystyczny wygląd sprawia, że mini gabinecik, który częściowo znajduje się w kuchni i częściowo w jadalni – „spina” całą stylistykę mieszkania.

Od razu uprzedzam, że nie jest to jeszcze „dzieło” skończone. Na ścianie nad lewą częścią biurka wiszą trzy obrazki, które możecie pobrać u wydrukować u siebie. Mam mały plan zmodyfikować tę dekorację, bo nadeszła wielka ochota na zmiany – sami wiecie. W planach jest też powieszenie nad monitorem tablicy, na wzór fantastycznego moodboardu Majki z Wnętrzarskiego. Muszę tylko zebrać materiały i zacząć działać

Biurko, które służy mi do pracy jest ogromne. Było wielkim dylematem, długo zastanawiałam się nad bielą, ale ostatecznie stwierdziłam, że to nie szpital i padło na kolor zbliżony do odcienia paneli podłogowych. Wiele osób mówi mi, że jest to dość ciemne miejsce, ale z kilku powodów rozwiązanie na taki układ stało się idealnym. Po pierwsze mieszkanie ma kształt prostokąta, więc wyznaczenie w tym kącie gabinetu było oczywiste, a po drugie – jako grafikowi o wiele lepiej pracuje mi się w zaciemnionym miejscu. W większości moja praca przygotowywana jest jedynie na monitory i urządzenia mobile, a kiedy jest zbyt jasno nie jestem w stanie najlepiej ocenić kontrastów. Oczywiście nie jest tak, że jest to ciemna nora, bo mam ściankę z mleczną szybą wpuszczającą światło oraz doświetlenie punktowe z lampki biurkowej i halogenów na suficie oraz innych dekoracyjnych świateł.

Postanowiłam też postawić na detal w tym miejscu. Zawsze podobały mi się niezliczone inspiracje z półkami na biurkiem zapełnionymi grafikami i klimatycznymi bibelotami. Tak więc na zwykłych półkach z Ikea pałętają się różnego rodzaju pierdoły. Znalazło się też miejsce na najczęściej używane książki oraz gazetnik. Bez niego ani rusz, jako perfekcyjna pani domu muszę mieć wszystko pod kontrolą, a biuro to główna stacja dowodzenia.


Mam nadzieję, że kącik przypadł Wam do gustu!

Buziaki!

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Planer domowego budżetu – 133 strony w PDF do druku
October 17, 2021
Planer akademicki 2021/22 do druku – 27 szablonów PDF
September 18, 2021
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
January 16, 2019
Grafiki z łabędziami — darmowe plakaty do druku
Grafiki z łabędziami — darmowe plakaty do druku
August 21, 2018
och outfit! 3 dziewczęce darmowe plakaty do druku
July 04, 2018
Nasz pokój, którego nigdy nie widzieliście
Nasz pokój, którego nigdy nie widzieliście
April 16, 2018
107 plakatów do druku!
February 26, 2018
Nasze mieszkanie po remoncie — duuuużo zdjęć!
Nasze mieszkanie po remoncie — duuuużo zdjęć!
February 23, 2018
6 największych błędów, które popełniliśmy urządzając mieszkanie
6 największych błędów, które popełniliśmy urządzając mieszkanie
January 22, 2018