Autor  

7 pomysłów jak ukryć telewizor


Telewizor bywa problematycznym sprzętem, który pojawia się w naszym mieszkaniu. Nie mówię tu o ideologi pt. posiadać / nie posiadać, ale o tym, że często pasuje po prostu jak wół do karety. Szczególnie w mieszkaniach stylizowanych. Wiem, że można by powiedzieć „skoro Ci nie pasuje to nie miej”, ale nie o to chodzi. Wiadomo, można na nim oglądać telewizję, ale przecież nie tylko! Możemy sobie zorganizować małe kino domowe i relaksować oglądając ukochane seriale (a nie raz temu, że je uwielbiam dawałam wyraz). Albo YouTube! Dla mnie posiadanie telewizora jest właśnie takim komfortem. Dlatego też nie debatuję nad tym że można go nie mieć, bo w tym poście chciałam się skupić na poradach – jak mieć telewizor i jak jednocześnie go ukryć.

1. W galerii ściennej 

Potraktuj telewizor jak… obraz! I umieść go między ramkami zdjęć i obrazów.  Świetnie prezentuje się taki właśnie niby ukryty, ale wcale nie schowany głęboko w czeluściach szaf. Dobra opcja dla tych, którzy chcą usiąść i odpalić TV bez odsuwania czegokolwiek. Nie wiesz jak zrobić taką kompozycję z ramek? Koniecznie zajrzyj do moich porad jak dobierać ramki na zdjęcia.
Skoro już o galeriach mowa, to pójdźmy tym tropem. W niektórych wnętrzach sprawdzi się nieco kontrowersyjne rozwiązanie, które nie każdemu może przypaść do gustu. Mianowicie chodzi o oprawienie telewizora w ramkę, pasującą do stylistyki mieszkania. Zamówienie takiej oprawy to nie problem, więc warto rozważyć opcję, jeśli nam się spodoba.

3. W szafce z drzwiczkami

Która jest dedykowana dla telewizorów. Znajdziecie taką m. in. tutaj. Oczywiście sama opcja jest do wykonania własnoręcznie. Jeśli więc jesteście majsterkowiczami lub takowych znacie i marzy Wam się taka „szafa”, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby swój telewizor w niej ukryć
 
4. Za rozkładanymi panelami
Panele można zrobić ze wszystkiego. W sumie jest to dobry pomysł na DIY. Propozycje, które znalazłam mnie urzekły, oba panele zbudowane są z ramek z obrazkami. Można w nich oprawić cokolwiek nam się podoba – grafiki lub zdjęcia. Na co dzień to piękny obraz, a kiedy rozkładamy panel mamy… po prostu telewizor.
 
5. Za przesuwanymi panelami
Dobra opcja dla minimalistycznych wnętrz. Panel, który zasuwa telewizor odsłania książki i na odwrót! Prosty pomysł, zarówno w zaprojektowaniu jak i w realizacji, bo mechanizm nie jest skomplikowany. Drugie zdjęcie prezentuje panele prześwitujące, gdzie belki ułożone są ze szczelinami, świetnie to wygląda, jest jednocześnie dekoracją salonu.
 
6. Za mapą ścienną
Rozwijana mapa ścienna to trochę taki panel. Tez jest duża moda na ten motyw i często pojawia się też we wnętrzach. Nie dziwię się, bo mapy są swojego rodzaju sztuką i dodają wystrojowi charakteru. Kiedy pokazałam zdjęcie mieszkania z mapą na swoim Fanpage – wiele osób popadło w zachwyt!
 
7. W blacie stolika lub szafki
Wersja absolutnie szalona i tylko dla mniejszych telewizorów. W ten sposób ukrywamy go chyba najlepiej Może wyjeżdżać z szafki po otwarciu blatu, albo po prostu być do niego przeczepiony. Tutaj warto pamiętać co z kablami, podejrzewam, że w dużej ilości przypadków będzie to problematyczne, chyba, że szafka stanie pod oknem. Fajna alternatywa, prawda?
A jak to jest u Was? Staracie się ukryć TV czy kompletnie jest Wam obojętny?
Ja mam ze swoim ciągle problem i szukam sposobu jak go ukryć
Enjoy!! :)
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Moja kolekcja ceramiki w kolorze kobaltowym
August 10, 2021
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua
November 25, 2020
Planer Mamy do druku oraz 3 darmowe plakaty rodzinne
Planer Mamy do druku oraz 3 darmowe plakaty rodzinne
November 15, 2019
Darmowe plakaty jesienne do druku — edycja 2019
Darmowe plakaty jesienne do druku — edycja 2019
September 21, 2019
59 pastelowych must have z wyprzedaży
59 pastelowych must have z wyprzedaży
July 16, 2019
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
January 16, 2019
Jesienna wishlista — dom, szafa, dusza i ciało
Jesienna wishlista — dom, szafa, dusza i ciało
September 11, 2018
Grafiki z łabędziami — darmowe plakaty do druku
Grafiki z łabędziami — darmowe plakaty do druku
August 21, 2018
och outfit! 3 dziewczęce darmowe plakaty do druku
July 04, 2018