Autor  
DIY

[DIY] „Prada Marfa” handmade poster


Pradomania wróciła do mnie jak bumerang! Zupełnie przypadkiem obejrzałam ostatnio w telewizji jeden z odcinków „Gossip Girl”. Serial, w którym moda przeplata się z cudownie urządzonymi wnętrzami! O tym, że jestem ich ogromną fanką świadczy już moja sypialnia, inspirowana pokojem Sereny. Teraz przyszedł czas na obraz, który zawsze podziwiałam – „Prada Marfa”. W sieci znalazłam kilka blogów z projektem DIY, opisującym jak krok po kroku sprawić sobie taki poster inspirowany Pradą, a ręcznie robiony przez nas.
Ja swój plakat postanowiłam zrobić tak, jak Rachel z bloga Shore Society, czyli na płótnie. Moje mam wymiar 40x50cm. Zostało mi po kalendarzu adwentowym. Odświeżyłam je, gruntując białą farbą, a następnie wykonałam projekt tak, jak autorka tutoriala. Fajnie opisane i pokazane jak zrobić sobie także na bowsandablonde.comdiyallthingslovely.blogspot.com i handbox.es (ostatni link jest po hiszpańsku, ale instrukcja obrazkowa bardzo dobrze oddaje ideę).
W moim kąciku biurowym (o którym wpis możecie zobaczyć tu), brakowało jednego elementu, który powiesiłabym nad monitorem. Montując półki po lewej stronie, zamierzenie było takie, żeby po prawej pojawił się albo jakiś domowy moodboard, albo plakat/poster. Dwa lata zajęło mi podjęcie decyzji. Co jak widać – okazało się słuszne, bo wieszanie czegokolwiek i dziurawienie ścian, nie jest do końca rozsądnym pomysłem.

 

 

 

 

Czy Wy też zapadłyście na maniakalne podziwianie wnętrz i mody z „Plotkary”? Czasami żałuję, że ten serial już dawno się skończył, ponieważ był moją odskocznią i oglądanie go – naprawdę relaksującym zajęciem! Szczególnie, że w tym czasie studiowałam… Informatykę!

 

Enjoy!!

 

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Planer domowego budżetu – 133 strony w PDF do druku
October 17, 2021
Planer akademicki 2021/22 do druku – 27 szablonów PDF
September 18, 2021
Moja kolekcja ceramiki w kolorze kobaltowym
August 10, 2021
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua
November 25, 2020
Planer Mamy do druku oraz 3 darmowe plakaty rodzinne
Planer Mamy do druku oraz 3 darmowe plakaty rodzinne
November 15, 2019
Darmowe plakaty jesienne do druku — edycja 2019
Darmowe plakaty jesienne do druku — edycja 2019
September 21, 2019
Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców
Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców
July 22, 2019
59 pastelowych must have z wyprzedaży
59 pastelowych must have z wyprzedaży
July 16, 2019
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
January 16, 2019