Autor  
DIY

[DIY] Dekoracja ze świec i goździków


Goździki niechlubnie kojarzą nam się z czasami, w których na półkach sklepowych znaleźć można było tylko ocet i ogórki konserwowe, a w witrynach poukładane stały puste pudełka po herbacie Assam. Ja tych czasów nie pamiętam, ale opowieści dziadków czy rodziców, zawsze były na tyle obrazowe, że mogłam dać się ponieść wyobraźni. Kultowy kwiatek Dnia Kobiet z PRL wraca jednak do łask. Patrząc na goździki, nie wyobrażamy ich już sobie tylko wbitych w bukiet z chmurą gipsówki albo gałązką asparagusa. Kwiat ten zaczyna być nowoczesny i w takiej aranżacji chciałam go dla Was odczarować.
Stworzyłam dekorację z użyciem białych świec, są one w dwóch rozmiarach, żeby kompozycja była nieco asymetryczna, oraz goździków. Wybrane przeze mnie kolory nie są przypadkowe. To cztery odcienie różowego, które gradientem przechodzą od najjaśniejszych pasteli do mocnej fuksji. Całość umieściłam w płaskim wazonie, którego z reguły używam do pływających kwiatów. W tego typu aranżacjach przyda się każde szerokie naczynie, do którego damy radę zanurzyć świece wraz z końcówkami otaczających je kwiatów.
Potrzebne nam są…
  • dwie białe świece (mała i duża)
  • różnokolorowe gałązki goździków
  • ok. 20 cm tasiemki
  • gumka recepturka do montażu
  • płaski wazon lub podobne naczynie

1) Kwiaty

Przygotowania zacznij od odmierzenia długości gałązek do 2/3 wysokości świec. Żeby przejście było gradientem, użyj po 2-3 gałązki pierwszego koloru, następnie kolejnego itd. Pamiętaj, żeby końcówki ścinać pod kątem, wtedy będą piły więcej wody i będą trwalsze. 
2) Montaż

Gumkę nałóż na 1/4 wysokości świecy. Zrób to dość luźno, żeby móc ją później bez problemu zdjąć. Następnie układaj gałązki w około. Nie muszą być zbyt gęsto, rób między nimi odstęp 1 cm. Goździk ma ładne łodyżki i listki, więc same w sobie są również dekoracją. Kiedy kwiaty są owinięte w okół świecy – mniej więcej w połowie wysokości przewiąż je mocno wstążką. Uważaj tylko, żeby ich nie połamać. Na końcu zdejmij recepturkę, bo ona zbyt piękną ozdobą nie jest

3)Wazon
Gotową dekorację umieść w wazonie o szerokim dnie. Może to być taki, który stosuje się do aranżacji z pływających kwiatów. Jeśli nie masz – wybierz miseczkę, w której świece się nie przewrócą. 
Ponieważ goździki są bardzo trwałe – uwielbiam ozdabiać nimi mieszkanie. Wyglądają pięknie przez ponad tydzień, a nie wymagają szczególnej uwagi. Niech nikt teraz nie powie, że nie jest on pięknym kwiatem! Czuję teraz wielką misję, żeby wymyślać różne dekoracje z goździkami. Kwiaty w domu są potrzebne – dla lepszego samopoczucia oraz atmosfery lekkości i świeżości!
Magda
O Autorze

Inżynier informatyki z wielkim sercem do… designu! Projektantka UI & UX, web designer oraz nauczyciel akademicki WIT. Właścicielka najpiękniejszego bloga w sieci :)

PODOBNE WPISY

Planer domowego budżetu – 22 szablony druku
Planer domowego budżetu – 22 szablony druku
January 26, 2019
DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
October 10, 2017
3 proste gry na rozkręcenie imprezy
3 proste gry na rozkręcenie imprezy
August 10, 2017
MEGA poradnik — prezenty dla niej
February 24, 2017
Kartka i plakat na walentynki
February 02, 2017
Grafika na Dzień Babci i Dziadka — ramka na zdjęcie
January 17, 2017
MEGA poradnik prezentowy
December 05, 2016
Najlepsze bezalkoholowe Mojito na ostatnie dni lata
August 29, 2016
Jak zrobić zdjęcie w kształcie napisu
August 26, 2016