Autor  
DIY

[DIY] Wieszak na biżuterię


Skandynawskie wnętrza i dekoracje kuszą nas swoją prostotą i minimalizmem. To słuszna filozofia, która wielu osobom pomaga odnaleźć się w świecie chaotycznej komercji i daje ukojenie dla oka. Jestem minimalistką wybiórczo, jeśli można to tak nazwać i moje wielkie minimalistyczne zrywy możecie obserwować w takich postach jak ten. Przeglądając inspiracje doszłam do wniosku, że chyba nigdy nie pojawił się u mnie post z użyciem kamieni. Tych w domu nie brakuje, bo zawsze przywozimy całą masę z naszych wakacyjnych wypraw. Okazało się, że mam do dyspozycji świetne materiały w postaci rodyjskich i kreteńskich otoczaków! Zapraszam Was do wykonania ze mną minimalistycznego wieszaka na biżuterię!


Potrzebne nam będą:
  • kilka małych kamieni, najlepiej otoczaków
  • taśma mocująca do ścian
  • srebrny, złoty i czarny pisak
  • coś do odtłuszczenia powierzchni ściany i kamienia, np. rozpuszczalnikiem

 

1. Udekoruj kamyki

Kamyki mają coś z cudownego prymitywizmu. Można to więc wykorzystać i nanieść na nie symbole, ilustracje i kształty przyrody. Nie muszą to być dokładne odwzorowania natury, nawet lepiej by „przypominały” dzieła z początków istnienia ludzkości z jaskini Lascaux lub indiańskie motywy.

 2. Odtłuszczanie ściany i kamieni

By kamyk grzecznie trzymał się ściany, należy miejsce, którym będzie do niej przylegał, odtłuścić przy pomocy rozpuszczalnika. To samo należy zrobić z powierzchnią ściany. Następnie przyklejamy do kamyków kawałki taśmy montującej. Użyjcie takiej, która przeznaczona jest do tego typu projektów.

 

3. Montaż

Rozlokujcie sobie kamienie na ścianie w lekko chaotyczny sposób, unikajcie dokładności, ale pamiętajcie o estetyce. Dobrze by było najpierw poukładać je sobie na podłodze oraz zobaczyć jak wyglądają względem siebie i który układ jest najkorzystniejszy. Kiedy już jesteście pewni – przyklejcie. Zanim cokolwiek powiesimy na wieszaczkach, dajmy im czas na solidne związanie kleju.
Enjoy!!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Planer domowego budżetu – 22 szablony druku
Planer domowego budżetu – 22 szablony druku
January 26, 2019
DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
October 10, 2017
3 bukiety, które możesz zrobić w filiżance
February 28, 2017
5 pomysłów DIY na świąteczny upominek dla gości
December 08, 2016
DIY szybka i łatwa dekoracja na Halloween
October 28, 2016
DIY słoiczki na słodkości z etykietkami do druku
September 05, 2016
Drugie życie gipsówki
July 15, 2016
Girlanda na lato
July 03, 2016
Kostka motywacyjna — do druku
April 28, 2016