Autor  
DIY

5 najlepszych zabawek dla kota


Ci  z Was, którzy mają kota wiedzą, że zadowolić tę „bestyję” jest niesamowicie ciężko. To tak jak na tym obrazku, gdzie kot bawi się w kartonie po hiper-super-wykopanym-w-kosmos drapaku, a sam drapak… Phi! Pamiętajcie! Na swoich kotkach nie można oszczędzać! Mam dla Was 5 najlepszych i najdroższych, a co za tym idzie  – ulubionych zabawek Mikołaja i Cocoska. 

Jak widzicie na
poniższym zdjęciu, odebranie kotom zabawek było bardzo ciężkie. Nawet
podczas sesji zdjęciowej, Coco wyraźnie sugerował, że czas już kończyć
przyjemności (sesja) i zacząć ciężką pracę (zabawę z nim). Zdążyliście
się już pewnie zorientować – kocie zabawki w moim domu są z najwyższej półki.
Markowe ewenementy na kocim rynku, prawdziwe, niekłamane bestsellery.

1. Zacisk taśmowy

Pierwsza i ulubiona wśród ulubionych zabawka to zacisk taśmowy! To jest nasz the best of! Coco nawet przez sen, no dobra, będąc w pół śnie jest w stanie machać łapkami i próbować złapać w mordkę ten plastik. Zabawka ma jedną wadę – nie można jej wyjąć, a co dopiero zastosować według tego co czego jest stworzona, by nie sprowokować kota do zabawy. 

2. Piórko

Mikołaj kocha ptaki. Podejrzewam, że głównie dla tego, że mają dużo piórek na sobie. No i te piórka się ruszają zapraszająco do zabawy. Mikołaj potrafi bawić się nim bez obecności człowieka, ALE możemy urozmaicić sprawę przywiązując długą linką piórko do patyka. Zabawka idealna!

3. Korek

Wino, kobiety i śpiew… A dla kota korek, bieganie i miauczenie. Moje koty lubią towarzystwo, a kiedy towarzystwo zostawia dla nich pachnące korki. Są idealnie, bo chaotycznie śmigają po podłodze, popychane przez kocie łapki.

4. Słomka

Na imprezach poza korkami, kot znaleźć może jeszcze dla siebie słomki. Największym miłośnikiem twórczego jej wykorzystania jest Sioux, kot mojej teściowej. Zawsze jest tak rozochocony tą zabawką, że potrafi podbiec do szklanki (jeszcze pełnej) i wybić słomkę na bok (nie zwracając większej uwagi, że właśnie pijesz). Potem, skoro już leży na podłodze, trudno – kot ma zabawę, a ty idziesz ukryć się gdzieś z kolejną.  

5. Kulka z papieru

Ciężka do zdobycia zabawka, która jednocześnie musi się znaleźć w każdym domu. Niezwykle uniwersalna! Niestety nie spodoba się ludziom propagującym ochronę drzew. Koty też mają swoje potrzeby. Natura wynalazła człowieka, który wynalazł papier, który można zgnieść i podarować koteczkowi. Taka natura rzeczy i nie ma co się okłamywać. 

A jakie zabawki Wy macie dla swoich kociaków?
Czym najbardziej lubią się bawić?
Enjoy!!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

10 rzeczy, które pozwalają poczuć się jak w domu
10 rzeczy, które pozwalają poczuć się jak w domu
September 28, 2017
5 ulubionych filmowych kotów
August 08, 2016
Co koty robią nocą? + plakat dla kociarzy!
February 17, 2016
Top 5 kotów instagrama
November 16, 2015
DIY – Planer tygodnia
June 25, 2015
Jak wytresować kota?
June 01, 2015
Jak zminimalizować linienie kota
March 11, 2015
[DIY] Wieszak na biżuterię
February 22, 2015
6 pomysłów na zastosowanie patery
September 07, 2014