Autor  
DIY

Dekoracja szklanek na przyjęcie dla dzieci


Wiosna i lato służą przyjęciom, czy to tym organizowanym w domu, czy na świeżym powietrzu – zawsze chętniej spotykamy się w gronie znajomych. Ten nastrój znacie już pewnie z mojego wpisu z kilkoma prostymi dekoracjami kieliszków. Teraz przyszedł czas na przyjęcie dla dzieci. Nie musi być “przaśnie”, nie musi być w otoczeniu fikcyjnych postaci disneja. Nie, żebym miała z tym problem, ale boli mnie kiczowatość tego tematu. Nie mam dzieci, może też nie do końca rozumiem tę fascynację, ale jestem zwolenniczką pokazywania innym różnych, przeróżnych form sztuki wizualnej, dzieciom również. Więc proponuję rodzicom rozwiązania niekoniecznie kończące się na bajkach. 
Do DIY potrzebujemy:

  • kolorowych papierowych słomek
  • piórek (najlepiej sztuczne)
  • tasiemki ozdobnej w dowolnym kolorze
  • kleju w pistolecie
Szklanki, które przygotowałam są oczywiście bardzo proste w wykonaniu, potrzebujemy do nich niewiele elementów, a wykonanie każdego z nich nie zajmie nam więcej niż minutę. Jeśli używanie piórek prawdziwych, zebranych np. w lesie, to musicie je oczywiście dokładnie oczyścić. Lepszym pomysłem, szczególnie jeśli wśród małych gości pojawią się alergicy, jest wybranie piórek syntetycznych, których w sklepach nie brak. 

Kolorowe słomki, które jeszcze kilka lat temu były towarem pożądanym, a niedostępnym, dziś możecie dostać mp. w Tigerze albo na Allegro. I to za naprawdę niewielkie pieniądze. Dzięki temu mam całe szuflady w kuchni wypchane słomkami wszelkiej maści kolorów i wzorów. Tasiemka może być w dowolnym kolorze, u mnie do różowych słomek postanowiłam użyć turkusowej, żeby nie było tak bardzo landrynkowo. Wybór kolorów jednak zależy od Waszej wyobraźni i wizji tego jakie ma być przyjęcie. Fajnie jest robić te tematyczne, dzieci niewątpliwie je zapamiętają. Tak jak i w przypadku ozdabiania kieliszków, tak i tu zdecydowałam się na kropelkę kleju w pistolecie, która ładnie wszystko spoi, a później bez problemów i uszkodzeń szkła odejdzie ze szklanki. Pamiętajcie, żeby nie kłaść kleju najpierw na szkło, a na dodatki, które po sekundzie ostudzenia przykładacie do szklanek.

Pokuśmy się na wymyślenie tematycznej imprezy, jakiej nie miało do tej pory żadne dziecko koleżanki, sąsiadów czy ze szkolnej ławki. Tak naprawdę dziecięcy świat daje całą masę możliwości, a dekoracje jakie możemy wykonać nie muszą zająć nam wielu tygodni. Proste dodatki i odrobina Waszej wyobraźni, bo dzieci dopowiedzą już sobie swoje własne, kolorowe historie!
Magda
O Autorze

Inżynier informatyki z wielkim sercem do… designu! Projektantka UI & UX, web designer oraz nauczyciel akademicki WIT. Właścicielka najpiękniejszego bloga w sieci :)

PODOBNE WPISY

Kalendarz ząbkowania do druku
Kalendarz ząbkowania do druku
May 01, 2021
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
February 08, 2021
Prezentownik 2020 – zabawki dla dzieci
November 20, 2020
Ulubione drewniane zabawki naszego malucha
Ulubione drewniane zabawki naszego malucha
September 25, 2020
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
Jesienny lisek – czapeczka do druku dla dzieci
September 15, 2020
PLAKAT Z LENIWCEM DO DRUKU
PLAKAT Z LENIWCEM DO DRUKU
August 07, 2020
Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
May 14, 2020
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
November 28, 2019
90 pomysłów na prezent dla osób, które „niby mają wszystko”
December 08, 2018