Autor  
DIY

DIY Upominek dla gości – świece


Podczas przygotowywania różnego rodzaju przyjęć – wesel, chrzcin czy komunii, coraz chętniej rozpatrujemy obdarowanie gości upominkiem. Mały drobiazg, który będzie pamiątką z „tego ważnego dnia”. Moda na nie przyszła do nas niedawno, ale została przyjęta szczególnie dobrze. Kiedyś już pisałam Wam o moich 21 pomysłach na upominek dla gości weselnych, dzisiaj natomiast rozwijam ten temat i przedstawiam Wam bardzo prosty pomysł na prezent, którym jest własnoręcznie przygotowana i elegancko zapakowana świeczka. Mam nadzieję, że będzie ona inspiracją dla niejednej Młodej Pary czy rodziców, którzy szukają pomysłu na upominek z chrzcin czy komunii swojej pociechy.

 

Do wykonania tego projektu nie potrzebne są wielkie fundusze i zajmuje naprawdę niewiele czasu. Najzwyklejszą białą świecę (1) można kupić za około 1,25 zł (Ikea lub Tiger). Do tego potrzebny jest nam jeszcze celofan (2), w który zawiniemy podarunek. Możecie wybrać zwykły lub tak jak ja – zdobiony. Do dekoracji świecy użyłam zwykłej taśmy washi (3) i pod takim hasłem należy szukać jej w internecie. Bogactwo wzorów, które są dostępne jest ogromne, więc na pewno każdy znajdzie ten idealnie pasujący do swojego motywu ślubnego. Ostatnim elementem jest wstążka (4). Moja jest w kolorach taśmy, żeby całość tworzyła ładną kompozycję.

 

Taśmę washi oklejamy w okół świec, te które ja wybrałam mają prawie 6 cm średnicy. Ucinajcie taśmę nożyczkami, żeby nie była brzydko porwana na łączeniu. Następnie odmierzamy celofan w takiej ilości, żeby zawinąć w niego świecie „w curkierek”. Całość związujemy wstążką i prezenet gotowy!
Opcjonalnie możecie też przygotować proste bileciki z imionami i datą, dedykacją lub cytatem. Jak je zrobić? Albo kupić gotowe, albo wydrukować/wypisać je ręcznie i wyciąć nożyczkami z karbowaniem lub innym zdobieniem. To spersonalizuje Wasz prezent i sprawi, że goście na pewno zapamiętają ten miły akcent.

 

 

Enjoy!!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
May 14, 2020
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
November 28, 2019
90 pomysłów na prezent dla osób, które „niby mają wszystko”
December 08, 2018
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
December 07, 2017
DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
October 10, 2017
3 proste gry na rozkręcenie imprezy
3 proste gry na rozkręcenie imprezy
August 10, 2017
3 bukiety, które możesz zrobić w filiżance
February 28, 2017
MEGA poradnik — prezenty dla niej
February 24, 2017
Grafika na Dzień Babci i Dziadka — ramka na zdjęcie
January 17, 2017