Autor  

Rustykalna sypialnia w drewnie – bez drewna


Przychodzi taki moment, kiedy mam ochotę na zmiany. Nieco zmęczona panującą wszędzie bielą, którą mimo wszystko uwielbiam, postanowiłam, że wprowadzę w sypialni trochę ciemniejszych tonacji. W moich planach było dodanie jej trochę drewna i stylu rustykalnego. Po pierwsze – mam w mieszkaniu całą masę dodatków, których nie pokazuję za często, a są to kolekcje starych lamp naftowych i aparatów fotograficznych. Po drugie – meble, które znajdują się w sypialni mają taki styl, że idealnie będą pasować do klimatu rustykalnego. Po trzecie – trafił do nas kogut z Hug The Stuff i był on najważniejszą inspiracją. Przepiękna pościel z printem drewna, która jest tak urocza, że oszalałam na jej punkcie. Mąż i koty też! 
Jest też ostatni powód, kolor ścian. Jedno z najczęściej zadawanych pytań na moim Instagramie (zaraz obok pytania skąd są firanki :P). To idealne Frappe od Beckers, które wybraliśmy nie tylko ze względu na piękny kolor, ale również z uwagi na kolorystyczne zasady feng shui. I mimo, że nie jestem ich największą na świecie entuzjastką, to z teorią, że kolory ścian powinny być w tonacji naszej skóry, zgadzam się w 100%. Jeśli chcecie osiągnąć maksymalne wyciszenie w sypialni, to polecam serdecznie poczytać o podstawowych zasadach tej filozofii, szczególnie w tematyce koloru.

Powodem, dla którego lampy naftowe nie goszczą w moich aranżacjach jest obawa przed kotami. Wiecie jak to jest, one biegają jak małe dzieci, tylko, że nigdy z tego nie wyrosną Muszę jednak przyznać, że egzamin przy tej stylizacji sypialni zdały celująco. 
Po za lampą naftową na szafce obok łóżka znalazł się aparat LOMO (Lubitel), jako dizajnerski akcent, w końcu to mieszkania artystów! Jeśli już o sztuce mowa, to wykorzystałam (wreszcie!) skrzynię po winach z Lidla, która ciągle szukała swojego miejsca. Stała się gazetnikiem, w którym ułożone pod ręką będą magazyny oraz książki z fotografią i grafiką. Planowałam ją przemalować na palisander lub podobny odcień, ale sama nie wiem czy to robić. 
Żeby podkreślić jeszcze bardziej klimat, to na szafce nie mogły wylądować sukulenty. Chyba jedne z najbardziej kojarzących mi się z wystrojami retro kwiaty. Obok nich druciany kosz z orzechami, które zebrałam w ogrodzie moich rodziców. Klimat nieziemski, mam nadzieję, że zostanie u nas trochę dłużej.

Życzę Wam udanego maja!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców
Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców
July 22, 2019
59 pastelowych must have z wyprzedaży
59 pastelowych must have z wyprzedaży
July 16, 2019
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
January 16, 2019
Idealny sposób na ocieplenie sypialni
Idealny sposób na ocieplenie sypialni
November 20, 2018
Jesienna wishlista — dom, szafa, dusza i ciało
Jesienna wishlista — dom, szafa, dusza i ciało
September 11, 2018
Grafiki z łabędziami — darmowe plakaty do druku
Grafiki z łabędziami — darmowe plakaty do druku
August 21, 2018
och outfit! 3 dziewczęce darmowe plakaty do druku
July 04, 2018
Nasz pokój, którego nigdy nie widzieliście
Nasz pokój, którego nigdy nie widzieliście
April 16, 2018
Fazy księżyca — girlanda do druku
Fazy księżyca — girlanda do druku
March 08, 2018