Autor  

Ranking najlepszych blogów o designie 2015


Słowo design wspięło się na szczyty popularności. Nie daje to złudzeń – coraz częściej myślimy o tym, że to co nas otacza, powinno być nie tylko praktyczne, ale i również estetyczne. W polskiej blogosferze mamy do czynienia z coraz większą ilością blogów o tematyce związanej z grafiką, fotografią czy wnętrzami. Te ostatnie miały już swoje rankingi, tym razem postanowiłam zebrać autorów piszących o tematyce designu w różnej postaci. Są wyjątkowi, tworzą niezwykle wartościowy kontent i inspirują. Cieszę się, że znam ich twórczość. Przedstawiam Wam ranking najlepszych blogów o designie 2015. Nie było łatwo wybrać i ustawić odpowiedniej kolejności, więc wspomagałam się popularnością na kanałach social i SimilarWeb oraz własnymi odczuciami, poddając ocenie wartości i poziom estetyki, które są przez nich przekazywane.


01

Jacek Kłosiński | klosinski.net

Mój numer jeden na tej liście – myślę, że całkowicie zasłużenie. Czytam Jacka praktycznie od samego początku. Z przyjemnością obserwowałam, jak z bloga o projektowaniu, przeistoczył się, cytując samego autora, w bloga dla osób kreatywnych. Uczy jak śledzić trendy swoim kultowym cyklu Malinki, pisze o karierze, kreatywności i produktywności w pracy grafika. Nierzadko odsyłam do niego studentów, żeby zobaczyli co to znaczy inspiracja i w jaki sposób jej poszukiwać.


02

Alina Moskwa | designyourlife.pl

Po kilku przerwach Alina wróciła do nas z wielką porcją inspiracji i mam nadzieję, że tak już zostanie. Świetny blog o wnętrzach, dekorowaniu i DIY, który zna chyba każdy. Autorka najpopularniejszego organizera do wydrukowania w sieci! Nie bez powodu dwa razy znalazła się w nadziejach Kominka, musiałam umieścić ją w moim własnym zestawieniu, bo zaglądam i szczerze podziwiam.

 

 


03


Paulina Szczepańska | onelittlesmile.pl

To był pierwszy blog, jaki poznałam. Przeszedł wielką ewolucję, i z typowo kobiecej tematyki stał się jednym z najlepszych blogów dotyczących designu, jakie znam w Polsce. Paulina tworzy unikalny i własny kontent, a najbardziej znana jest z comiesięcznych tapet z kalendarzem, które oferuje nam do pobierania całkowicie za darmo. Jest też bardzo dobrym grafikiem samoukiem. Nic dodać, nic ująć – wzór do naśladowania.


04

Natalia Sławek | jestrudo.pl

W moim designerskim zestawieniu nie mogło zabraknąć bloga o sztuce fotografowania. Technicznie i artystycznie, a przede wszystkim – ciekawie o fotografii. Tego było potrzeba polskiej blogosferze. Gratuluję jej, że prezentuje skutecznie open source’owe rozwiązania i mówi o Gimpie bez pogardy, czego wielu twórców grafiki mogłoby się od niej uczyć. Ponadto stworzyła bank zdjęć własnego autorstwa, które udostępnia na swoim blogu innym autorom. Natalia znalazła się w TOP 10 Share Weeka 2015, brawa!


05

Andrzej Gdula | graficzny.com.pl

Jeśli myślicie, że lista blogów o designie jest zdominowana przez kobiety, to ta propozycja powinna Was zaskoczyć i pokazać, że faceci też blogują (choć ciągle uważam, że mogliby robić to chętniej!). Graficzny to klasyka, a sam blog przeszedł niedawno bardzo pozytywną metamorfozę. Jest on prawdziwą gratką dla poszukiwaczy dobrych treści dotyczących projektowania graficznego. Packaging, branding, reklama i inne tematy poświęcone grafice są tu świetnie opisane. Zaglądnijcie, bo zasługuje na uwagę!

 


06

Jagoda Witkutk | lovingit.pl/blog

Bardzo często ktoś zadaje mi pytanie „jaki jest najpopularniejszy blog wnętrzarski?”. Bez wątpliwości odpowiadam, co zresztą potwierdzają statystyki, że jest to blog Jagody. Autorce pomagają w jego tworzeniu Asia i Honorata, ponieważ jego forma coraz bardziej przybiera formę portalu. Mimo wszystko pozostaje blogiem. Wielki plus za to, że często obok znanych nam zagranicznych wnętrz, prezentowane są metamorfozy polskich mieszkań. Udowadnia to, że mamy gust i znamy się na designie.

 


 

Tak wygląda moja subiektywna lista. Mam nadzieję, że ilość oraz jakość blogów o designie będzie rosła.
Chciałam ją uzupełniać i zmieniać co jakiś czas.

A jakie są Wasze typy?

magda

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Najczęstsze błędy typograficzne
June 06, 2022
Najczęstsze błędy przy dodawaniu zdjęć do grafik
May 24, 2022
6 krojów pisma, których należy unikać
March 27, 2022
8 par klasycznych fontów dla profesjonalistów
January 11, 2022
8 par darmowych fontów na zaproszenia ślubne (i nie tylko)
8 par darmowych fontów na zaproszenia ślubne (i nie tylko)
November 10, 2020
12 sprawdzonych par darmowych fontów
May 05, 2020
Jak o mały włos nie zostałam... księgową! Zawód grafika komputerowego
Jak o mały włos nie zostałam… księgową! Zawód grafika komputerowego
March 19, 2018
Moje narzędzia pracy — programy i sprzęt
July 23, 2017
Jak nie przegapić wpisów na ulubionych blogach?
May 29, 2017