Autor  

Od szczęścia dzieli nas …para kapci
+ plakat motywacyjny!


jak się motywować

Zawsze uważałam, że człowiek zmotywowany, to człowiek szczęśliwy. Wiele osób zadaje mi pytanie o to, skąd mam tyle energii, czasu i motywacji do tego, żeby robić tak wiele rzeczy na raz. Prowadzę dom, pracuję zawodowo, jestem blogerem, oglądam do upadłego seriale, sporo podróżuję. I mam czas na aktywne życie. Jednak nie od zawsze tak było. Kiedyś samo wyjście do pracy i chociażby odkurzenie mieszkania, powodowało u mnie wrażenie przepracowania i zmęczenia. W końcu TYLE się narobiłam. Całe szczęście, że to się zmieniło!
Mamy w głowie pewien guziczek, na którym napisane jest motywacja. Mimo, że uaktywniłam go już jakiś czas temu, przeklikując z OFF, na magiczne ON – nie wiedziałam jak fachowo określić jego działanie. Aż do ostatniego czwartku! Dostałam zaproszenie na wyjątkową konferencję, która została zorganizowana przez markę Nałęczowianka. Spotkaliśmy się na Placu Defilad, żeby porozmawiać o witalności, sile woli i… Wyskakiwaniu z kapci! To wyjątkowa akcja, zachęcająca nas wszystkich do wyciągnięcia ręki i pstryknięcia TEGO przełącznika, który uruchomi automotywację. 
Jak się okazało, ten przełącznik był bardzo dosłowny! Na miejscu konferencji znajdowała się maszyna, uroczo nazwana DystruBUTorem To właśnie ona “zjadała” kapcie, a po kliknięciu przycisku z rozmiarem buta – wydawała nam nowiutkie New Balance! W ten sposób Nałęczowianka motywuje do zmiany stylu życia (z „kanapowego” na witalny – stąd te symboliczne kapcie), do porzucenia dotychczasowych nawyków.
Warsztaty dotyczące motywacji poprowadził trener osobisty Maciej Stępień. Zrobiły na mnie wielkie wrażenie, nie wiedziałam, że można motywować się na tyle sposobów. Najmocniej ukwiło mi w głowie zdanie – automotywacja jest naszą wewnętrzną siłą. Dzięki niej możemy sprawić, że życie nabierze kolorów i stanie się bardziej witalne. Sposobów jest naprawdę wiele! Wiecie jak się motywować? 
  • Po pierwsze: ludzie inspirują! Obserwowanie osób kreatywnych, z pasją i zaangażowaniem to olbrzymi zaszczyt. Korzystajmy z tego, jeśli tylko mamy taką okazję. Zdradzę wam, że zawsze po tym jak zobaczę u kogoś idealny porządek w biurze czy gabinecie, mam ochotę dopaść papiery na swoim biurku i ułożyć je idealnie, niczym od linijki. W sumie to nie jest to tylko ochota, bo zawsze dochodzi do tego, że wszystko jest wysprzątane na błysk! 
  • Po drugie: starajmy się dążyć do bycia jak najlepszym. Nawet, jeśli nie jest to wymagające zajęcie, nie “odwalajmy” go i starajmy się stawać lepszymi, dążąc do celu “małymi kroczkami”. Akcja Nałęczowianki zachęca do codziennej aktywności, do własnie tych małych kroków, jak np. chodzenie schodami zamiast jeżdżenia windą, jak spacer do pracy zamiast autobusu lub jak robienie przysiadów w trakcie mycia zębów
  • Po trzecie: działaj z innymi, tak jest łatwiej! Tę zasadę odkryliśmy już w podstawówce, kiedy jako dzieciaki graliśmy na szkolnym boisku w dwa ognie. Odnosząc się do punktu pierwszego, drugi człowiek jest jedną z naszych największych inspiracji. Wiem to doskonale z własnych doświadczeń. Ponieważ gdy wraz z mężem postanowiliśmy zmienić swoje życie i schudnąć, to własnie my dla siebie nawzajem byliśmy jedną z najlepszych motywacji.
Inspiracji nie powinno zabraknąć nigdy. Dlatego we współpracy z Nałęczowianką przygotowałam dla Was plakat motywacyjny do wydrukowania! Zawiera on, poza wymienionymi wyżej metodami motywacji, wzór na szczęście, kilka prostych reguł, dzięki którym będziemy tryskać energią i przypominajkę o piciu wody! Powinna nam towarzyszyć wszędzie i warto mieć butelkę wody pod ręką
Taki inspirujący plakat, powieszony nad biurkiem, na lodówce lub tablicy magnetycznej, ma również za zadanie przypominać nam o 7 zasadach witalności. Każda z nich jest mi niezwykle bliska i cieszę się, że mogę się nimi z wami podzielić!
  1. Nie bój się falstartu. W końcu lepiej próbować, niż żałować. 
  2. Uśmiechaj się na każdym kroku. 
  3. Nigdy nie stój w miejscu. 
  4. Ścigaj się z własnymi słabościami. 
  5. Przeganiaj nudę. 
  6. Doganiaj marzenia. 
  7. Pij Nałęczowiankę i żyj pełnią życia!
Uśmiech to jedna z najpiękniejszych rzeczy, którą posiadamy. Dzięki niemu zapamiętają nas inni. Dzielcie się swoją pogodą ducha, a nigdy nie będziecie stać w miejscu, pokonacie swoje słabości i przegonicie nudę oraz spełnią się Wasze marzenia! Dlatego tak pięknie uśmiechałyśmy się z panią Marzenką, która prowadziła konferencję, oraz z panią Kasią, która była jednym z inspirujących gości na wydarzeniu!
Moi drodzy, mam dla Was jeszcze jedną dobrą wiadomość!
Zaglądajcie do mnie niebawem, ponieważ na blogu pojawi się dla Was
fantastyczna niespodzianka i okazja do wyskoczenia z Waszych własnych kapci!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

6 minimalistycznych plakatów do druku (free)
May 26, 2022
21 ZABAW DO DRUKU NA WIECZÓR PANIEŃSKI
July 04, 2021
3 plakaty z kosmosem do druku
May 18, 2021
Kobiece plakaty typograficzne w stylu boho do druku
Kobiece plakaty typograficzne w stylu boho do druku
February 12, 2021
Plakaty świąteczne w stylu boho do druku — edycja 2020
Plakaty świąteczne w stylu boho do druku — edycja 2020
December 03, 2020
PLAKAT Z LENIWCEM DO DRUKU
PLAKAT Z LENIWCEM DO DRUKU
August 07, 2020
Planer akademicki z kalendarzem 2020/21 do druku
August 05, 2020
Akwarelowe plakaty do druku do pokoju dziecka
Akwarelowe plakaty do druku do pokoju dziecka
June 23, 2020
3 plakaty motywacyjne z piórkami do druku
May 21, 2020