Autor  
DIY

Kostka motywacyjna — do druku


Bardzo często powtarzam, że ogromnie cieszy mnie entuzjazm, z jakim zareagowaliście na grafiki motywacyjne z polskimi sentencjami. Już jakiś czas temu postanowiłam, że na blogu będzie pojawiać się więcej projektów tego rodzaju. Nawet nie wiecie jak wielki uśmiech pojawia się na mojej twarzy, kiedy oznaczacie mnie na Instagramie, i pokazujecie jak projekty z naszego bloga, motywują Was na co dzień oraz ozdabiają Wasze mieszkania!

Ponieważ plakaty pojawiają się cyklicznie i jest ich dość dużo (wiem, wiem, nigdy za wiele!), zaczęłam szukać innych pomysłów. Przypomniałam sobie o wzorze dwunastościanu foremnego, który robiłam przy okazji geometrycznych bombek z Damianem i pomyślałam, że jest to idealna forma na kostkę. I to nie byle jaką, bo motywacyjną! Zaprojektowałam ją w kolorystyce czerni i bieli, żeby pasowała do plakatów i… każdego wnętrza! Będzie idealnym, trochę skandynawskim dodatkiem do biura lub kuchni.

Jest też wspaniałym pomysłem na poprawę humoru, kiedy w ciągu dnia pracy, będziecie potrzebowali chwili na „oderwanie się”. Każde hasło to sugestia, co moglibyśmy zrobić, żeby poczuć się bardziej pozytywnie i uśmiechnąć. U nas w biurze znalazła ona już swoje miejsce. Możecie również podarować ją swoim bliskim jako drobny upominek DIY

ozdorby-do-kreatywnego-biuraSzukasz innych motywacyjnych rzeczy do druku?

Sprawdź koniecznie, co przygotowałam z tego tematu! Bardzo go lubię, więc baza będzie się rozbudowywała. Dodatki dotyczą zarówno ozdabiania mieszkania, jak i planowania codzienności, na rzeczach sprawiających małe radości kończąc

 

dekoracja-do-biura

Do DIY potrzebujemy:

  • 2 strona wydruku szablonu kostki
  • nożyczek lub nożyka biurowego
  • taśmy dwustronnej lub kleju
  • linijki

1.Przygotuj wszystkie rzeczy z listy powyżej. Wydruk zrób na papierze technicznym, zwykły będzie zbyt miękki i złożenie kostki będzie niewygodne.

2. Za pomocą nożyczek lub nożyka biurowego (pamiętaj o podkładce) wytnij dwunastościan po konturze. Nie odcinaj szarych „skrzydełek”, posłużą one do sklejania kostki.

2. Kiedy szablon jest wycięty, pozaginaj szare elementy. Najlepiej zrobić to domową metodą na bigowanie, czyli przy pomocy linijki i nożyczek. Przyłóż linijkę do linii zgięcia i przejedź po niej nieostrą stroną nożyczek, dociskając tak, żeby nie przeciąć papieru.

3. Do szarych elementów przyklejamy taśmę dwustronną i sklejamy kostkę. W 2 miejscach nie ma skrzydełek, żeby dało się ją złożyć. Podjęłam tę decyzję kiedy go testowałam, nie da się bez niej skutecznie złożyć kostki, nie niszcząc jej przy okazji.

4. Wykonujemy pierwszy rzut i się uśmiechamy!


Pobieranie kostki


➤  Polub My Pink Plum na Facebooku

Jeśli pobierasz moje grafiki — będzie mi bardzo miło jeżeli polubisz moją stronę (opcja jest dobrowolna). Na fanpage’u informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na blogu oraz innych grafikach do pobrania, dlatego zachęcam do jego obserwowania.


➤  Pobierz grafikę:

CZĘŚĆ 1 KOSTKI

CZĘŚĆ 2 KOSTKI


dwudziestościan-foremny-wzór

wzor-dwudziestościanujak-zrobic-dwudziestoscian-foremnyjak-zrobic-kostkę-z-papierugrafiki-motywacyjne-do-druku


Napiszcie, co wyrzuciliście jako pierwsze?
U mnie było to „Miau!” Jestem kotom przeznaczona, nie ma co!

Enjoy!!magda

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Planer domowego budżetu – 133 strony w PDF do druku
October 17, 2021
Planer akademicki 2021/22 do druku – 27 szablonów PDF
September 18, 2021
Prezentownik 2020 – zabawki dla dzieci
November 20, 2020
Pomysły na prezenty na Dzień Dziecka dla roczniaka
Pomysły na prezenty na Dzień Dziecka dla roczniaka
May 18, 2020
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
November 28, 2019
59 pastelowych must have z wyprzedaży
59 pastelowych must have z wyprzedaży
July 16, 2019
Planer domowego budżetu – 22 szablony druku
Planer domowego budżetu – 22 szablony druku
January 26, 2019
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
January 16, 2019
90 pomysłów na prezent dla osób, które „niby mają wszystko”
December 08, 2018