Autor  

Efekt BOKEH w Photoshopie


Efekt bokeh na fotografiach najbardziej kojarzy mi się z jesienią i zimą. Najczęściej w tym czasie dodaję zdjęciom klimatyczne, rozmyte plamki światła. Jestem pewna, że to wynik wszędobylskich lampeczek i świec. Od razu milej spędza się długie wieczory, kiedy dom jest pięknie rozświetlony. Lubię odpoczywać oraz pracować w takiej atmosferze. Ostatnio skupiam się na tworzeniu albumów Project Life, w których dokumentuję codzienność. Dzięki temu obrabiam i wywołuję coraz więcej fotografii. Dlatego jest to idealny moment na pokazanie Wam robienia graficznego efektu bokeh w Photoshopie, który doda zdjęciom magicznego klimatu.

Czy jest “bokeh”?


Powstaje on naturalnie podczas robienia zdjęć. To efekt, w którym elementy tła pozostają poza głębią ostrości i są rozmyte. Zwykle przyjmuje kształt okrągłych, rozmytych plamek, ale można go zrobić również w kształcie gwiazdek czy serc. W tym tutorialu dowiecie się jak zrobić go wyłącznie za pomocą programu graficznego Photoshop.

Efekt BOKEH w Photoshopie


Naturalny efekt bokeh jest przepiękny, ale zrobienie go wymaga odpowiedniego przygotowania się do zdjęcia. Jeśli chcemy, żeby zdobił naszą fotografię, na której nie wykonaliśmy wcześniej odpowiednich kroków, żeby powstał on naturalnie – możemy go na obrazku “wymusić” używając pędzla w Photoshopie. Jak go przygotować opowiadam w filmie:

Dajcie znać czy się przyda!

magda

Magda
O Autorze

Inżynier informatyki z wielkim sercem do… designu! Projektantka UI & UX, web designer oraz nauczyciel akademicki WIT. Właścicielka najpiękniejszego bloga w sieci :)

PODOBNE WPISY

Opowiedz 21 szczęśliwych historii — 21 kart do druku
Opowiedz 21 szczęśliwych historii — 21 kart do druku
August 22, 2017
Jak zrobić logo?
January 09, 2017
Tekst po okręgu w Photoshopie
December 16, 2016
Akwarelowe strzałki do zdjęć lub grafik
September 27, 2016
Linie pomocnicze w Photoshop'ie
Linie pomocnicze w Photoshop’ie
September 24, 2016
Czym jest Project Life i dlaczego postanowiłam go zacząć
September 12, 2016
Jak zrobić złoty napis w Photoshop’ie
September 01, 2016
Jak zrobić zdjęcie w kształcie napisu
August 26, 2016
Błędy w tworzeniu napisów na zdjęcia lub grafiki
August 10, 2016
 • Świetne. Dziękuję

 • Wow! Mistrzowskie!

 • Papierowe Kartki

  Super Bardzo fajnie wszystko wyjaśnione i bije od Ciebie pozytywna energia, aż się uśmiecham do monitora choć nie mam photoshopa, bardzo chętnie i z przyjemnością oglądam, może kiedyś wykorzystam pozdrawiam!

  • Dziękuję! Zaczęłam też kręcić filmiki o innej tematyce, nie tylko photoshopowej 😄

 • WOW! Dzięki! Długo szukałam opcji z bokehem, myślałam, że będę musiała zrobić zdjęcia różnych i nakładać na zdjęcia a to jest fantastyczna opcja! Dzięki Madzia

 • Anna Kurtasz

  Rewelacyjny efekt!