Autor  

Jak zacząć pracę w Photoshopie | LEKCJA 1 | Przestrzeń robocza


Kiedyś pisałam jak zacząć uczyć się Photoshopa. Wspomniałam tam o videokursach. Nawet do głowy mi wtedy nie przyszło, że zacznę je dla Was sama nagrywać! Ponieważ na moim kanale pojawiło się już trochę filmów, zapraszam do subskrybcji tych, którzy jeszcze dam nie dotarli.

Lekcje Grafiki na moim kanale YT

Do tej pory pojawiły się tam filmy z tutorialami na wykonanie prostych grafik, jak np. zrobienie złotego napisu czy usuwanie tła ze zdjęcia. Dla osób, które chociaż raz używały programu, zrobienie grafik według moich wskazówek nie będzie żadnym problemem. Postanowiłam jednak wystartować z serią filmów dla totalnie zielonych! Jeśli nigdy wcześniej nie uruchamiałeś programu, na samą myśl ogarnia się przerażenie, a bardzo chciałbyś zacząć tworzyć grafiki — przychodzę z pomocą! Zaczynam od pierwszej lekcji i jest to omówienie podstawowych okien w programie oraz zorganizowanie sobie interfejsu. Wszystko wyjaśnione w jasny sposób! Są to moje metody i wszystko opisuję według własnych doświadczeń


LEKCJA 1 — Przestrzeń robocza


Wiele osób odkłada naukę programów, ponieważ ogarnia ich przerażenie interfejsem. Duża ilość okienek, ikonek oraz nazw —może trochę przestraszyć. Próbowałam sobie nawet przypomnieć jakie było moje „pierwsze wrażenie” kiedy uruchomiłam Photoshopa wiele lat temu, ale chyba minęło za dużo czasu. Jednak każdego roku akademickiego mam okazję spotkać osoby, które uruchamiają program po raz pierwszy. I wiem, że dużo zależy ode mnie i tego jak wyjaśnię co jest czym, jak się nazywa oraz przede wszystkim — jak się dobrze zorganizować i dostosować sobie wygodnie przestrzeń roboczą. To dla osoby początkującej (ale i dla zaawansowanej) niezwykle ważna sprawa. Wszystko opowiedziałam w filmie:


Do zobaczenia w kolejnej lekcji!

Enjoy!
magda-5

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.