Autor  
DIY

Girlanda wiosenna do druku + instrukcja montażu


Razem ze zmianą pory roku przyszedł czas na wymianę dekoracji w mieszkaniu. Na parapetach już pojawiły się nowe doniczki, a w nich piękne kwiaty. Wokoło jest znacznie więcej koloru. Czuję taki ładunek pozytywnych emocji, że przyroda za oknem jeszcze za mną nie nadąża. Na pewno odbije się to na pozytywnie na blogu. Będzie się działo! Ba, już się dzieje, bo przybywam z nowym postem! Do serii girland dołączyła kolejna, wiosenna grafika, którą można powiesić na ścianie lub w oknie. Jej kolory rozweselą nawet najbardziej ponure wnętrze!

Przygotowałam też poradnik o tym jak zgrabnie i szybko zmontować girlandę. Do wykonania posłużyły mi niezawodne produkty marki tesa® , we współpracy z którą mam przyjemność tworzyć ten post. Pomogą mi takie cuda jak taśma do krzywizn. Jak się okazuje, to przy użyciu naprawdę niewielu rzeczy można zamontować dekoracje bez konieczności wiercenia dziur w ścianach i łatwo zmieniać je co sezon! To co, zaczynamy?

JAK MONTOWAĆ GIRLANDĘ


METODA 1

Jest to metoda bardzo elastyczna i bez problemu można zmienić miejsce dla tak zamontowanej girlandy. Jest też wygodna w montażu i łatwo ją przechowywać. Dobrze trzymać się takich klasyków, prawda? Polecam wykorzystać w niej kolorowe sznurki lub tasiemki, na których zawisną elementy grafiki.

Girlanda wiosenna do druku + instrukcja montażu jak powiesić girlandę bez wiercenia w ścianie

Potrzebujemy:

 1. klej w taśmie tesa® Roller
 2. haczyki przezroczyste tesa® Powerstrips
 3. sznurek
 4. wydrukowana girlanda

KROK 1

W pierwszym kroku należy wyciąć wszystkie elementy girlandy ze wzorów,
które są do pobrania w na końcu tego posta.


KROK 2

Wszystkie elementy girlandy następnie składamy na pół.


KROK 3

Teraz należy przygotować odpowiedniej długości sznurek pamiętając o tym, że na jego obu końcach będzie pętelka, na której w ostatnim kroku zawieszona zostanie girlanda.


KROK 4

Elementy girlandy rozłożyć należy w takiej kolejności, jaka najbardziej wydaje się atrakcyjna. Do pobrania jest kilka współgrających ze sobą wzorów, które można wydrukować w dowolnej ilości.


KROK 5

Na wewnętrznej stronie wyciętych elementów girlandy należy przykleić klej w taśmie — po środku (na zgięciu) i nieco niżej, by obie połowy się do siebie skleiły.


KROK 6

Następnie należy naciągnąć mocno sznurek i przyłożyć go do zgięcia między połówkami. Klej zapewni stabilność girlandy na sznurku. W drugim kroku trzeba starannie złożyć element grafiki na pół. Pamiętajmy o równych równych odległościach.


KROK 7

Do ściany przykleić przezroczyste haczyki tesa ® Powerstrips jak na instrukcji wyżej. Są one bardzo fajne, ponieważ można je bezpiecznie odkleić, nie uszkadzając ściany.


KROK 5

Zawiązać na jednym końcu pętelkę i powiesić na haczyku. Następnie z drugiej strony powtórzyć to samo.


Gotowe!


METODA 2

Ta metoda jest nietypowa, ale bardzo kreatywna. Używać do niej będziemy taśmy maskującej. Ale nie byle jakiej! Konkretnie takiej, która służy do maskowania krzywizn. Taśma ta nie uszkodzi nikomu ściany, a świetnie się nadaje jako podstawa pod klej, którym przykleimy do ściany girlandę. Używać będziemy tylko połówek girland. Dzięki temu może być ona dwa razy większa!

Potrzebujemy:

 1. przezroczysta dwustronnie klejąca taśma tesafilm®
 2. kolorowa Washi Tape od tesa®
 3. taśma maskująca tesa® do krzywizn
 4. wydrukowana girlanda

KROK 1

W pierwszym kroku należy wyciąć wszystkie elementy girlandy z wzorów, które są do pobrania w tym poście.


KROK 2

Elementy girlandy przeciąć w połowie.


KROK 3

 Taśmę dwustronną przykleić do wewnętrznej górnej krawędzi elementów girlandy, a następnie oderwać element ochronny, żeby móc później przykleić ją do łuku z taśmy do krzywizn w kroku 5.


KROK 4

Taśma maskująca tesa® do krzywizn pozwala stworzyć idealny łuk na ścianie…


KROKI 5 i 6

Do łuku przyklejamy girlandę. Jej elementy są gęściej rozmieszczone niż w przypadku metody ze sznurkiem. Czyli w taki sposób, że na siebie nieco nachodzą. W prześwitach przyklejona jest kolorowa Washi Tape.


Gotowe!

Pobieranie girlandy wiosennej


➤  Polub My Pink Plum na Facebooku

Jeśli pobierasz moje grafiki — będzie mi bardzo miło jeżeli polubisz moją stronę (opcja jest dobrowolna). Na fanpage’u informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na blogu oraz innych grafikach do pobrania, dlatego zachęcam do jego obserwowania.


➤  Pobierz grafikę

GIRLANDA WIOSENNA
Pliki są do pobrania tylko do użytku prywatnego,
nie wyrażam zgody na modyfikowanie grafik,
wykorzystywanie ich w celach komercyjnych, sprzedawanie
oraz rozpowszechnianie bez mojej wiedzy i zgody.

Projekt jest gotowy do pobrania wyżej. Zanim go pobierzesz przeczytaj:

 • Nie zmieniam kolorów ani wzorów na życzenie, dlatego nie piszcie do mnie w tej sprawie wiadomości, udostępniona grafika jest jedyną wersją girlandy wiosennej
 • Pliki udostępnione w spakowanej paczce ZIP, który należy rozpakować, pojedyncze grafiki to pliki JPG
 • Grafiki przygotowane są w wysokiej jakości do druku w na domowej drukarce
 • Zalecam drukowanie na papierze technicznym
 • Można z nich korzystać tylko dla własnego użytku (ale nie sprzedawajcie ich w żadnej postaci!) i przekazywać linki dalej, by Wasi bliscy i znajomi też mogli się nimi cieszyć

Wraz z marką tesa® życzymy Wam
przepięknej, kolorowej wiosny!

Enjoy!

____

Wpis powstał we współpracy z marką tesa®

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Fazy księżyca — girlanda do druku
Fazy księżyca — girlanda do druku
March 08, 2018
Girlanda z alfabetem + polskie znaki i cyfry
Girlanda z alfabetem + polskie znaki i cyfry
September 06, 2017
Wielkanocna gra do wydruku — ”Szukanie Zajączków”
April 12, 2017
Girlanda świąteczna 2016
December 20, 2016
Kalendarz adwentowy girlanda
November 18, 2016
Cyferki do druku na tort
August 05, 2016
Wakacyjne bileciki do prezentów
July 29, 2016
Girlanda na lato
July 03, 2016
Bileciki na prezenty wielkanocne
March 26, 2016