Autor  

Plakaty na Halloween


Lubicie się bać? Ja TAK — bardzo! Co jakiś czas wyszukuję sobie jakiś dobry horror i spod kocyka (i spomiędzy palców zasłaniających co straszniejsze sceny) oglądamy je dosłownie seriami. Najbardziej zagustowałam slasherach. Piątek 13-go, Halloween, Koszmar z Ulicy wiązów czy Droga bez powrotu… Nie wiem, który jest moim ulubionym, lubię ich umowność i schematyczność. Najlepiej jak bohaterami jest grupa młodych ludzi i uganiający się za nimi… psychopata. Historie o duchach, czy horrory satanistyczne są zbyt na serio. Z tego powodu lubię wieczór 31 października jako czas, kiedy Za-Wielką-Wodą, młodzi z rodzicami oddają się radosnemu świętowaniu. Wiem, że to obce w naszym regionie święto, ale dla mnie to świetna okazja do zabawy, pomajsterkowania z dekoracjami i posłuchania fajnej muzyki. Wiem, że i Wy lubicie pobawić się w straszydła i z tej okazji przygotowałam dla Was dwa plakaty na Halloween.


➤ Podobają Ci się moje plakaty? Udostępnij je swoim znajomym!


Tak przy okazji przypomniała mi się typowo halloweenowata historia. Kilka lat temu, zanim jeszcze zamieszkaliśmy “na swoim”, poszłam na spacer tarchominskim lasem. Była ciepła jesień. Okolice święta zmarłych. Na drzewach już prawie nie było liści, przez co wszystko w okolicy wyglądało dość upiornie, ale i pięknie. Nie znałam jeszcze tego lasu. Szłam delektując się przyrodą. Nagle dotarłam do dziwnej ścieżki na lekkim wzniesieniu. Na jego szczycie była porośnięta pnączami metalowa furtka. Zrujnowana i otwarta. Przez ścianę poskręcanych roślin i wejścia przebijało się ciepłe słońce. Jednak z jakiegoś powodu było mi zimno. Wokół było dziwnie cicho poza jednym, bardzo niepokojącym dźwiękiem… Ledwo słyszalny śmiech dzieci. Jakby się gdzieś wyżej bawiły. Niepewnie, wabiona śmiechem wspięłam się do furtki. Cmentarz! Nie wiedziałam, że jest w okolicy jakakolwiek nekropolia. Nagle, kiedy tylko zobaczyłam pierwsze groby, śmiech dzieci ustał… Może to dzieciaki z okolicznych bloków się bawiły? Kto to wie… Prawda jest taka, że to osiedle obok, które wtedy zasłaniał mi wielki mur Ale “wystraszyłam się fest”.

Minęło kilka lat. Przeprowadziłam się w głąb dzielnicy. Los chciał, że niedaleko tego cmentarza. Wiecie, że podobno mieszka na nim Biała Dama? Kryśka. Skąd wzięła się ta Kryśka!? Miejscowi twierdzą, że była ona, dawno temu, młodą mężatką. Urodziła dziecko. Niestety ciężko przeszła poród. Lekarz zabronił jej wstawać z łóżka. Pod żadnym pozorem. Niestety, któregoś dnia 1937 roku wstała po dzbanek… Jej mąż, po powrocie z pracy, odnalazł ją nieżywą wśród okruchów potłuczonej porcelany. Zrozpaczony pochował i postawił jej piękny pomnik. Przychodził do niej codziennie. Ponieważ za życia Kryśka kochała muzykę i taniec, puszczał jej z patefonu ulubione piosenki. Tak mijały lata. W końcu i po niego przyszła śmierć. Ale z jakiegoś powodu nie złączyli się w niebie. Od tego czasu Biała Dama tańczy w nocy między grobami… Młode matki przychodzą do niej czasem i przed grobem stawiają znicz. Tak na wszelki wypadek.

A Wy macie jakieś swoje historie? Albo opowieści o duchach w Waszej okolicy? Piszcie w komentarzach!


PLAKATY DO WYDRUKU


➤  Polub My Pink Plum na Facebooku

Jeśli pobierasz moje grafiki — będzie mi bardzo miło jeżeli polubisz moją stronę (opcja jest dobrowolna). Na fanpage’u informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na blogu oraz innych grafikach do pobrania, dlatego zachęcam do jego obserwowania.

➤  Pobierz tu — Plakaty na halloween

TUTAJ STRASZY

PARKING NA MIOTŁY

Pliki są do pobrania tylko do użytku prywatnego,
nie wyrażam zgody na modyfikowanie grafik,
wykorzystywanie ich w celach komercyjnych, sprzedawanie
oraz rozpowszechnianie bez mojej wiedzy i zgody.

Projekt jest gotowy do pobrania wyżej. Wystarczy wybrać wzór i zapisać plik.

 • Nie zmieniam wzorów na życzenie — nie piszcie do mnie w tej sprawie wiadomości, udostępnione grafiki są jedynymi ich wersjami
 • Grafiki przygotowane są do druku w wysokiej jakości
 • Każdy z plakatów ma rozmiar A4
 • Można je drukować na domowej drukarce
 • W przypadków plakatów każdy rodzaj papieru jest odpowiedni
 • Pliki zapisane są w formacie JPG
 • Można z nich korzystać tylko dla własnego użytku i przekazywać linki dalej, by Wasi bliscy oraz znajomi też mogli się nimi cieszyć, ale nie sprzedawajcie ich w żadnej postaci!

Tak więc, kochani, something wicked this way comes!
Enjoy!!

Magda
O Autorze

Inżynier informatyki z wielkim sercem do… designu! Projektantka UI & UX, web designer oraz nauczyciel akademicki WIT. Właścicielka najpiękniejszego bloga w sieci :)

PODOBNE WPISY

Tam jest dom, gdzie Twój... zwierzak! — plakaty do druku
Tam jest dom, gdzie Twój… zwierzak! — plakaty do druku
January 31, 2018
6 największych błędów, które popełniliśmy urządzając mieszkanie
6 największych błędów, które popełniliśmy urządzając mieszkanie
January 22, 2018
Ekspresowy planner świątecznych porządków — grafika do druku
Ekspresowy planner świątecznych porządków — grafika do druku
December 18, 2017
Kalendarz 2018 do druku
Kalendarz 2018 do druku
December 03, 2017
3 bajkowe plakaty na zimę — edycja 2017
3 bajkowe plakaty na zimę — edycja 2017
November 28, 2017
33 dekoracje, które odmienią mieszkanie jesienią
33 dekoracje, które odmienią mieszkanie jesienią
October 12, 2017
10 rzeczy, które pozwalają poczuć się jak w domu
10 rzeczy, które pozwalają poczuć się jak w domu
September 28, 2017
Plakaty jesienne — edycja 2017
Plakaty jesienne — edycja 2017
September 13, 2017
Opowiedz 21 szczęśliwych historii — 21 kart do druku
Opowiedz 21 szczęśliwych historii — 21 kart do druku
August 22, 2017
 • Dla mnie “parking na miotły” wygrywa.

 • Muszę sobie wydrukować “parking na miotły”. Ułatwi mi życie Mój facet ciągle powtarza, że czarownica ze mnie (ups, domyślił się, chyba te czarne koty mnie zdradziły) i niemal codziennie słyszę pytanie gdzie zaparkowałam miotłę

 • Katarzyna Soto

  Nighy nie obchodziłam Halloween ale może powinnam się skupić bo chyba jest z tym dużo frajdy Problem jest taki, że ja niestety nie należę do osób które lubią się bać

  https://lamaliss.blogspot.com/
  x Katarzyna

 • Ewelina Chomeniuk

  Jest tutaj opcja `obserwuj`? Jakoś nie mogę się doszukać;) Chociaż Halloween nie obchodzę, to plakaty są świetne! Pozdrawiam