Autor  

Kalendarz 2018 do druku


Rok temu napisałam na blogu, że zastanawiam się czy w ogóle stworzyć kalendarz do pobrania i wydrukowania. Kiedy dziś o tym myślę, to aż nie wierzę, że miałam jakiekolwiek wątpliwości. Były one spowodowane tym, że miałam wrażenie przesycenia tematem, w końcu kalendarze mamy dosłownie wszędzie, w przeciwieństwie do np. plakatów z polskimi hasłami. Mimo wszystko powstały grafiki na mijający już rok. Potrzeba tworzenia była silniejsza, podjęłam wyzwaniu. Cieszę się, bo mogłam się przekonać, że się myliłam. Oj bardzo się myliłam!

W tym roku siadałam do projektowania kalendarza na 2018 rok z jeszcze większą radochą. Stworzyłam projekt, który uwierzcie, powstawał z ogromną przyjemnością. Mam nadzieję, że będzie zdobił nie tylko moje biuro Poprzednia edycja została pobrana, uwaga, aż 4033 razy! Serio, nie spodziewałam się takiego wyniku. A najbardziej cieszyło mnie, że przez cały rok dawaliście mi znać, że z niego korzystacie oraz jak bardzo Wam się przydaje. To prawdziwa nagroda dla twórcy. Dziękuję!


➤ Podoba Ci się mój kalendarz na 2018 rok? Będzie mi bardzo miło jeśli podzielisz się z nim na swoim FB! 


 TRENDY W PROJEKTOWANIU NA 2018


Moją myślą przewodnią do zaprojektowania kalendarza na nadchodzący rok było to, żeby iść za trendem i dać Wam to, co będzie modne, designerskie i w dobrym guście. Moda w projektowaniu graficznym zmienia się tak samo jak we wnętrzach czy na wybiegach. W 2018 modne będą w projektach duże, wręcz ogromne i „ciężkie” napisy, połączone z prostymi jednoelementowymi krojami pisma. Ten klimat chciałam oddać w nagłówku każdego miesiąca. Skrócona nazwa napisana jest bardzo grubym fontem szeryfowym, znacznie większym od dopisku z końcówką, który znajduje się pod nią oraz w kalendarium, gdzie zastosowałam ten sam prosty krój pisma. Akwarele dalej pozostają na świeczniku, tym razem w towarzystwie patternów, na których punkcie, uwierzcie mi, szykuje się istne szaleństwo. Szczególnie tych inspirowanych latami 80. i 90.!

Więcej o nadchodzących trendach możecie poczytać na 99designs.com, gdzie zostały świetnie opisane i zaprezentowane na przykładach. Nadchodzi m.in. era duotonów, gradientów i vitage’owych rysunków. Absolutnie kocham to, co nas czeka w 2018!


DAJ NA PREZENT!


Mam już wydrukowane swoje komplety kalendarzy, które rozdam znajomym w prezencie. Robiłam małe rozeznanie i wiem, że przypadną do gustu kilku osobom. Również Wam polecam je jako prezent dla przyjaciół. Można je zbindować albo ładne związać lub spiąć pięknym spinaczem, i podarunek gotowy. Jeśli szykujecie większe paczki, to możecie dorzucić je jako niespodziankę. Poniżej moje 3 propozycje na prezenty. Myślę, że to tylko wierzchołek góry lodowej pomysłów na rzeczy, do których można dołożyć mój kalendarz.

mój kalendarz + pióro wieczne


mój kalendarz + 01 notes podręczny  /  02 kołonotatnik  /  03 notes z listą „to do”


mój kalendarz + voucher na… przeżycie!
lot balonem, warsztaty kulinarne
, a może kurs fotografiiPLAN NA PLANNERY MIESIĘCZNE


W tym poście do pobrania jest projekt całorocznego kalendarza. Niebawem na blogu pojawią się plannery miesięczne, ale tak jak zapowiadałam we wpisie z ostatnim plannerem na ten rok — w innej formie. Mam nadzieję, że wygodniejszej. Chciałabym dostarczać Wam co miesiąc fajny kontent i to jest dla mnie najważniejsze w blogowaniu. Cieszę się z każdego oznaczenia na Instagramie i zawsze z wielką przyjemnością oglądam każde zdjęcie oraz zostawiam serduszka ❤️

Muszę jednak to napisać — jestem zaskoczona, że wiele osób nie czytało postów, w których pisałam kiedy będą się pojawiać plannery na kolejne miesiące. Powodowało to zasypywanie mnie pytaniami, i to nawet nie kiedy planner będzie, a gdzie on jest i czemu jeszcze nie ma. Zależy mi na tym, żeby tworzyć i cieszyć innych tym, co umiem robić najlepiej, ale nie da się dopasować do każdego czytelnika z osobna. Nie mniej jednak doprowadziło mnie to do przemyśleń i przeorganizowania tematu. Plannery do druku na następny rok pojawią się za parę dni, będę dawała znać na Instagramie, Facebooku oraz w newsletterze, więc śledźcie temat!


POBIERANIE KALENDARZA


➤  Polub My Pink Plum na Facebooku

Jeśli pobierasz moje grafiki — będzie mi bardzo miło jeżeli polubisz moją stronę (opcja jest dobrowolna). Na fanpage’u informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na blogu oraz innych grafikach do pobrania, dlatego zachęcam do jego obserwowania.

 

POBIERZ DARMOWY KALENDARZ 2018

Pliki są do pobrania tylko do użytku prywatnego,
nie wyrażam zgody na modyfikowanie grafik,
wykorzystywanie ich w celach komercyjnych, sprzedawanie
oraz rozpowszechnianie bez mojej wiedzy i zgody.

Projekt jest gotowy do pobrania wyżej. Wystarczy wybrać wzór i zapisać plik.

  • Nie zmieniam wzorów na życzenie — nie piszcie do mnie w tej sprawie wiadomości, udostępnione grafiki są jedynymi ich wersjami
  • Grafiki przygotowane są w wysokiej jakości do druku
  • Każda ze stron kalendarza ma rozmiar A4 (to jedyny format, nie zamienię go na A3)
  • Można je drukować na domowej drukarce
  • W przypadków plakatów każdy rodzaj papieru jest odpowiedni
  • Plik zapisany jest w formacie PDF
  • Można z nich korzystać tylko dla własnego użytku i przekazywać linki dalej, by Wasi bliscy oraz znajomi też mogli się nimi cieszyć, ale nie sprzedawajcie ich w żadnej postaci!

 

Mam nadzieję, że będą Wam dobrze służyć!
Będzie mi miło, jeśli udostępnicie je dalej — niech fruną w świat!

Enjoy!!

 

___
Wpis zawiera linki afiliacyjne

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

6 minimalistycznych plakatów do druku (free)
May 26, 2022
Planer domowego budżetu – 133 strony w PDF do druku
October 17, 2021
Planer akademicki 2021/22 do druku – 27 szablonów PDF
September 18, 2021
21 ZABAW DO DRUKU NA WIECZÓR PANIEŃSKI
July 04, 2021
3 plakaty z kosmosem do druku
May 18, 2021
Kalendarz ząbkowania do druku
Kalendarz ząbkowania do druku
May 01, 2021
Kobiece plakaty typograficzne w stylu boho do druku
Kobiece plakaty typograficzne w stylu boho do druku
February 12, 2021
Plakaty świąteczne w stylu boho do druku — edycja 2020
Plakaty świąteczne w stylu boho do druku — edycja 2020
December 03, 2020
Planer 2021 do druku
November 24, 2020