Autor  

Trwałe etykiety na słoiczki w kuchni


Uwielbiam opisywać rzeczy i zmieniam im etykiety bardzo często. Głównie ze względu na działalność blogową, ponieważ przygotowuję dla Was posty z grafikami do druku. Etykiety doczekały się nawet własnego działu. Przygotowałam już wiele serii kuchennych naklejek do druku, ale nie da się zrobić tak, żeby każdemu dogodzić i stworzyć napis na absolutnie każdy produkt, jaki może znaleźć się w naszej kuchni. Wiem o tym doskonale! Dlatego znalazłam  jeszcze inną metodę, która myślę, że spodoba się takim maniaczkom opisywania wszystkiego, co się nawinie.

WYTŁACZANIE NA TAŚMIE


Tego rodzaju etykiety to chyba najtrwalsza metoda jaką znam. Robi się je za pomocą urządzenia o nazwie wytłaczarka, do której używa się specjalnych taśm. Ta, na którą ja się zdecydowałam, to model Junior marki DYMO, ale planuję ją wymienić na model Omega, który wydaje mi się jednak nieco wygodniejszy. Robię dużo tego rodzaju etykiet, więc mniejszą wersję dam mamie, a sobie kupię większą.
Jak to działa? W wytłaczarce umieszczamy taśmę, a następnie ustawiamy literki na kółku i przyciskamy, wytłaczając tym samym znaki. Taśma jest klejąca, a po ucięciu (w urządzeniu jest do wyboru ikonka nożyczek, która odcina etykietkę) — mamy gotową naklejkę. Taśma pod wpływem zgniatania zmienia kolor z czarnej na białą, a napisy są na niej wytłaczane, co oznacza, że nie zetrą się.

 


DRUKOWANIE NA FOLII


Polecam drukowanie na folii samoprzylepnej, najlepiej w drukarni lub punkcie ksero, wtedy są naprawdę trwałe. Jeśli znajdziecie drukarnię, która wykonuje na folii samoprzylepnej druk termosublimacyjny to już w ogóle byłoby bajecznie, bo takie wydruki są trwalsze  i odporne na działanie wody. Myślę, że nie powinno to być problemem, ja znalazłam taką drukarnię obok osiedla na którym mieszkam. Etykietki tam wydrukowane miałam u siebie wiele lat (około 5) i po tym czasie nie było widać żadnego rozmycia, ewentualnie delikatnie starty kolor w dwóch najczęściej używanych przyprawach.

etykietki-na-słoiczki

Jakiś czas temu przygotowałam etykiety na produkty sypkie. Możecie nimi opisać swoje produkty w szafkach kuchennych, mąki, makarony oraz kasze. Jestem przekonana, że będziecie zachwyceni tym projektem! Zmiany trzeba zacząć od małych kroków, a dobre zorganizowanie przestrzeni w szafkach pokaże, jak wiele mamy w nich miejsca, kiedy są uporządkowane!


etykietki na przyprawy do druku

Ta kolekcja ma aż 140 naklejek na zioła, przyprawy oraz bakalie. Pominęłam produkty sypkie, bo na nie zaprojektowałam osobną serię, która jest wyżej. Etykiety przygotowałam w 3 wersjach do wyboru. W każdej z nich znajduje się 140 elementów. Wybrałam optymalną średnicę 40 mm. Przygotowane są w wysokiej jakości na format A4, tak więc zapraszam do pobierania i drukowania!


Miłego opisywania!
Enjoy!!

_____

Wpis zawiera linki afiliacyjne.

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.