Autor  

Fazy księżyca — girlanda do druku


Ostatnio sporo czasu spędziłam na poszukiwaniach inspiracji. W moim przypadku jest to proces złożony, który nie polega tylko i wyłącznie na przeglądaniu tego, co znajdę w sieci. Od zawsze staram się patrzeć szerzej i dalej, dlatego nie ograniczam się do rzeczy bezpośrednich, czyli tego, co zrobili inni, żeby zrobić to za swój sposób. Mamy tyle nieoczywistych, a jednak istotnych inspiracji, jak np. zapachy, dźwięki, struktury. Nieskończenie wielkim źródłem jest natura! W moim przypadku zmiana pogody na cieplejszą porę roku to impuls do tego, żeby znów działać na pełnych obrotach. Po nużącej i nieprzyjemnie długiej zimie — przyszedł czas na wyjście z domu i znalezienie natchnienia w… nocnym niebie! Im dzień jest dłuższy, tym bardziej lubię wieczory.

Nie śmiejcie się, ale kocham czasem sobie posiedzieć i popatrzeć w rozgwieżdżone niebo. Jest coś w tym z nostalgii, ale bardziej mnie to uspokaja. Pamiętam jak kilka miesięcy temu, na Fuerteventurze, przysiadłam sobie na kamieniu w nocnej ciszy i podziwiałam cuda firmamentu. Czułam, że moja podróż nie zakończyła się gdzieś na kamiennej wyspie, niedaleko wybrzeża Afryki, a poszybowałam dalej w głąb świata, który przerażał, uspokajał, prowadził i tłumaczył życie naszym przodkom. Cieszę się, że ta piękniejsza strona księżyca, ta pełna księżycowych mórz, skierowana jest właśnie w naszą stronę. Księżyc wydawał się tamtej nocy większy i piękniejszy niż kiedykolwiek. Kiedyś wybuduję sobie dom gdzieś, gdzie nie ma dużo światła, będę miała swój piękny księżyc, bo w mieście jest go niewiele. A dziś będzie on z papieru, i to na ścianie. Naszej granatowej ścianie.

Przygotowałam grafikę — girlandę, którą możecie wydrukować, wyciąć, złożyć i powiesić gdziekolwiek zechcecie. Długo zastanawiałam się jakie wzory przygotować. Miałam kilka pomysłów i ostatecznie zdecydowałam, że będzie ich cztery. W pierwszej koncepcji miał powstać marmur i złoto, ponieważ myślałam o tym, że będzie to wieszane na ciemnej ścianie, takiej jak nasza w sypialni. Uznałam jednak, że taka dekoracja będzie równie pięknie wyglądać na jasnej ścianie, dlatego do tamtych wzorów dołączyły jeszcze dwa — czarny marmur i odbicia czarnego pędzla. Fazy księżyca są oczywiście uproszczone i dość umowne. Chodzi o ideę

CO BĘDZIE POTRZEBNE?

 • jeden z moich wydruków (do pobrania niżej)
 • nożyczki
 • sznurek lub tasiemka
 • taśma klejąca
 • obciążnik — u mnie jest to stara już broszka

KROK PO KROKU

Grafikę polecam wydrukować na sztywniejszym papierze, żeby nie pogięła się przy sklejaniu i wieszaniu. Następnie rozkładamy elementy wzdłuż sznurka i przyklejamy od tyłu taśmą. Na dole mocujemy obciążnik, żeby sznurek był naprostowany, kiedy go już powiesimy. Ja wybrałam do tego starą broszkę, którą bardzo lubię, ale od kilku lat kurzy się na toaletce. Opcjonalnie można tu skorzystać np. z dzwoneczka czy zrobić sobie jakiś pomponik lub chwost. Dajcie się ponieść wyobraźni!

Fazy księżyca — girlanda do druku


➤  Polub My Pink Plum na Facebooku

Jeśli pobierasz moje grafiki — będzie mi bardzo miło jeżeli polubisz moją stronę (opcja jest dobrowolna). Na fanpage’u informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na blogu oraz innych grafikach do pobrania, dlatego zachęcam do jego obserwowania.

➤  Pobierz tu:

CZARNA FARBA   ZŁOTO

CZARNY MARMUR  BIAŁY MARMUR

Pliki są do pobrania tylko do użytku prywatnego,
nie wyrażam zgody na modyfikowanie grafik,
wykorzystywanie ich w celach komercyjnych, sprzedawanie
oraz rozpowszechnianie bez mojej wiedzy i zgody.

Projekt jest gotowy do pobrania wyżej. Wystarczy zapisać plik.

 • Nie zmieniam wzorów na życzenie — nie piszcie do mnie w tej sprawie wiadomości, udostępnione grafiki są jedynymi ich wersjami
 • Grafika przygotowana jest do druku w wysokiej jakości
 • Każdy wzór ma rozmiar A4
 • Można je spokojnie wydrukować na domowej drukarce
 • W przypadku dekoracji ściennych sprawdzą się papiery o większej gramaturze (np. techniczny, wizytówkowy)
 • Plik zapisany jest w formacie JPG
 • Można z niego korzystać tylko dla własnego użytku i przekazywać linki dalej, by Wasi bliscy oraz znajomi też mogli się nimi cieszyć, ale nie sprzedawajcie ich w żadnej postaci!

Enjoy!!

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców
Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców
July 22, 2019
59 pastelowych must have z wyprzedaży
59 pastelowych must have z wyprzedaży
July 16, 2019
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
January 16, 2019
Idealny sposób na ocieplenie sypialni
Idealny sposób na ocieplenie sypialni
November 20, 2018
Jesienna wishlista — dom, szafa, dusza i ciało
Jesienna wishlista — dom, szafa, dusza i ciało
September 11, 2018
Grafiki z łabędziami — darmowe plakaty do druku
Grafiki z łabędziami — darmowe plakaty do druku
August 21, 2018
och outfit! 3 dziewczęce darmowe plakaty do druku
July 04, 2018
Nasz pokój, którego nigdy nie widzieliście
Nasz pokój, którego nigdy nie widzieliście
April 16, 2018
Ekspresowy planner świątecznych porządków — grafika do druku
Ekspresowy planner świątecznych porządków — grafika do druku
December 18, 2017