Autor  

Modne torebki wiklinowe — złoto mojego regionu


Rękodzielnicze, regionalne skarby, stały się czymś cennym i pożądanym, a wiklina w modzie i wnętrzach stała się aktualnym trendem. Uznałam, że to przeznaczenie i postanowiłam, że będę dzielić się złotem regionu, z którego pochodzę i produktem, który znam od podszewki.
To nowość w moim sklepie.

DLACZEGO WIKLINA?

Kiedy siedzę i piszę ten post, obok pracuje mój tato, który przygotowuje torebki wiklinowe do mojego sklepu. To cudowne, relaksujące uczucie! Woń kawy miesza się z naturalnym zapachem wierzbowych strąków i skórzanych pasków.

Wiklina towarzyszy nam, mi i mojej rodzinie, od czasów szkoły średniej, ponieważ wtedy tato otworzył swoją pracownię. Tę, którą pokazywałam kilkukrotnie na Instagramie. Dwa lata temu pierwszy raz padł pomysł, że powinnam otworzyć sklep z najpiękniejszymi rzeczami z naszego regionu. Minęło trochę czasu, wszystko musiało się poukładać, ustabilizować — i mamy to! W moim sklepie pojawiły się wyselekcjonowane produkty, które przygotowali okoliczni rzemieślnicy. Przejechałam sporo kilometrów, żeby wybrać najpiękniejsze wzory koszy i kolory materiałów, a z doświadczeniem mojego taty — zaprojektować najpiękniejsze wiklinowe okrągłe torebki. Nieprzypadkowo nazwałam je Galicjankami. To od regionu, w którym torebki są wyplatane. Krótka lekcja historii – Galicja to nazwa tych ziem z czasów zaboru austryjackiego.

KOCHAM TO, CO POLSKIE!

Kocham to, co polskie, a to, co podkarpackie — jeszcze bardziej. Dlatego postanowiłam, że w sklepie, obok plakatów, znajdą się najpiękniejsze wikliniarskie przedmioty — torebki, kosze i wiele innych. Wszystkie są dziełem okolicznych arcymistrzów, którzy swoje rzemiosło zawdzięczają tradycji przekazywanej przez pokolenia. Musicie wiedzieć, że każdy przedmiot z wikliny w moim sklepie jest unikalnym rękodziełem! I po prawdzie — każdy jest wyjątkowy, gdyż nie jest to maszynowa robota. Do tego wszystko było produkowane dla mnie na specjalne zamówienie. Są wyjątkowe również dlatego, że takiego wzoru nie znajdziecie nigdzie indziej. Jest on przemyślany w każdym detalu, a wszystko to dzięki doświadczeniu taty i mojej wyobraźni.

Oferta wiklinowa będzie się dalej rozrastać, bo jestem teraz w długiej podróży po regionie, gdzie poszukuję dla Was najpiękniejszych wyrobów. Nawet za chwilę wybieram się do krawcowej po kolejne materiały i obszycia do koszyków dla… zwierzaków!

01 naturalna z jasną skórą   |   02 biała z ciemną skórą
03 biała z jasną skórą   |   04 naturalna z ciemną skórą


Zapraszam do sklepu,

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Prezentownik 2020 – zabawki dla dzieci
November 20, 2020
Pomysły na prezenty na Dzień Dziecka dla roczniaka
Pomysły na prezenty na Dzień Dziecka dla roczniaka
May 18, 2020
Kartki na dzień Matki do druku
Kartki na dzień Matki do druku
May 09, 2020
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
November 28, 2019
59 pastelowych must have z wyprzedaży
59 pastelowych must have z wyprzedaży
July 16, 2019
90 pomysłów na prezent dla osób, które „niby mają wszystko”
December 08, 2018
6 sukienek plus size na 6 różnych okazji
6 sukienek plus size na 6 różnych okazji
December 05, 2017
24 bluzy z fajną (i dobrą) typografią
24 bluzy z fajną (i dobrą) typografią
November 13, 2017
3 stylówki na jesień
3 stylówki na jesień
October 06, 2017