Autor  

Prezentownik 2020 – zabawki dla dzieci


Dzisiaj będzie o zabawkach, które obecnie towarzyszą w zabawie naszemu maluchowi. Przygotowałam z nich prezentownik. Szukaliśmy zabawek, dzięki którym będziemy mogli wspólnie spędzać czas. Pomyślałam, że chętnie przedstawię Wam je z bliska, na urocznych zdjęciach. Ulubione, kolorowe zestawy, rozwijające zaobserwowane przez nas zainteresowania naszego malucha. Nasz Kapsio kocha rytuały. Nie ma problemów z odkładaniem na miejsce różnych przedmiotów. Chętnie i z wielką radością uczestniczy w naszych codziennych czynnościach, np. ścieleniu łóżka, odkurzaniu czy gotowaniu. A my tu na to pozwalamy, bo to piękny sposób na poznawanie świata.


Moje poprzednie prezentowniki


01 drewniana skrzynka z warzywami i owocami do krojenia oraz akcesoriami / 02 kuchnia drewniana XL z dźwiękiem / 03 drewniany zestaw cukierniczy z mikserem / 04 metalowy serwis do herbaty / 05 drewniany zestaw śniadaniowy z ekspresem do kawy

Kuchnia jest sercem domu!

Kuchnia jest sercem naszego domu. Spędzamy tam dużo czasu. Nasz synek to widzi i uwielbia uczestniczyć w gotowaniu. Dlatego, kiedy dostał zestaw warzyw i owoców do krojenia, oszalał z radości. Oczywiście wszystko z drewna. Drewniany nóż, cebula, marchewka, cytryna i kilka innych kolorowych warzyw i owoców, łączonych przy pomocy rzepu. Jest też deska i stalowy durszlak. Wszystko, co potrzebne małemu kucharzowi. Ponadto Kacperek ma „miniaturę” naszego miętowego robota kuchennego! Jeden z jego ulubionych przedmiotów w naszym domu. Takie cuda od marki Janod.

Po „obiadku” — czas na deserek. Nasz maluch zadbał, by była kawusia z kapsułki, herbatka zaparzona w czajniczku oraz ciasteczka. W zestawie, który widzicie na zdjęciach, poza drewnianym ekspresem są dwie filiżanki, talerzyki, kapsułki i dodatki „do przegryzienia”. Oczywiście Kapcio jest pierwszy do popijania elegancko z paluszkiem, na modłę kawiarnianą. Kiedy jednak przychodzi do herbatki, to już nie ma elegancji – to już prawdziwa zabawa bez trzymanki, już nie z kubeczka, a bezpośrednio z imbryczka należy pić. Za to chętnie częstuje ciasteczkami, mniam mniam – pyszne drewienko. Codziennie po powrocie ze żłobka nasz maluch pędzi do kuchni, byśmy razem gotowali.

Ogólnie nie mogę nachwalić wystarczająco zabawek od Janod. Wiecie to, pisałam o tym wielokrotnie. Cokolwiek nie wybiorę dla Kacperka, to raz, że hit do zabawy, a dwa – jakość tych zabawek jest po prostu i szczerze: super. Kolorowe, z ponadczasowego materiału, jakim jest drewno. Myślę, że mogą pozostać z nami na długie lata i któregoś dnia, dojrzały już Kacperek, wyciągnie je i ucieszy się, że tak długo z nim zostały.

01 pluszowa farma ze zwierzakami / 02 pociąg z klockami i zwierzątkami do ciągnięcia / 03 drewniany tęczowy żółwik do ciągnięcia / 04 drewniany sorter obrotowy piesek / 05 kręgle pluszowe zwierzaki / 06 pluszowa książka z króliczkiem / 07 drewniany słoń na biegunach

Krówki, świnki, owieczki!

Jak praktycznie każdy maluch, nasz Kacperek uwielbia książeczki. Zwłaszcza ze zwierzątkami. Lubi wskazywać różne owieczki i pieski. Wczoraj była taka sytuacja. Poszliśmy do sklepu po pieluchy. Z tyłu był regał z zabawkami, a na nim realistycznie wykonane zwierzęta. Kamil podszedł tam z Kapsiem i pokazuje „patrz, to jest świnka, a triceratops, a to jest konik, a to tutaj to jest kogut.” Zaczyna się rozglądać po półce „ale chyba nie ma krówki…”, na co Kapcio nagle radośnie podniósł rączkę „muu, muu”, znalazł krówkę półkę niżej.

Nasz maluch doczekał się swojej własnej farmy. Wybraliśmy tę z Lilliputiens. Te zabawki są po prostu magiczne, nie znam drugiej takiej firmy. W miękkiej stodole mieszka osiołek, byczek, owieczka, świnka… jest też kaczka i kogut. Wszystkiego dogląda farmer na traktorze. Tył budynku można położyć, by zwierzaczki miały wybieg. Kacperek pozwala przenieść pastwisko poza farmę na podłogę w okolicach gór łóżkowych. Ta zabawka jest PRZEUROCZA!

01 gumowe narzędzia / 02 drewniany warsztat na kółkach / 03 drewniane autka w różnych kolorach / 04 laweta drewniana z 4 samochodzikami

Młotek i śrubokręt z… kauczuku!

Niezwykłe, szalenie miłe w dotyku zabawki ze 100% hipoalergicznej, biodegradowalnej, naturalnej pianki kauczukowej produkuje marka Rubbabu. Kiedyś chyliła się ku upadkowi, jej właściciele zamknęli ją, ale Rahul, jej założyciel, został nakłoniony przez pracowników, którzy uwielbiali z nim pracować, by ocalił ich miejsce pracy. Oczywiście zrobił to, a ponadto podniósł wysoko standardy związane z zatrudnieniem (uczciwa płaca, ubezpieczenia, świetna atmosfera pracy). Jest to jedyna firma w Indiach, która posiada certyfikat ICTI (International Council of Toy Industries). Zespół Iseo (firma Rahula) walczy z wyzwaniami i trudnościami kraju Trzeciego Świata, produkując najwyższej jakości, chyba najbezpieczniejsze zabawki na świecie. Gdyby istniał konkurs My Pink Plum Award, to by dostali nagrodę!

Piszę o tym tak dużo, bo jestem w tej firmie zakochana! Ale jak nie zakochać się w tych kolorach i dotyku, który nawet dla dorosłego jest wręcz kojący? Kacperek ma z tej firmy traktor, ostatnio jednak bawi się kręglami, w które rzuca nie kulą, a kauczukowym walcem. Rzucanie sprawia mu dużo radości. Więc lepiej niech rzuca czymś, czym nie zrobi sobie krzywdy, czego nie popsuje i czym nie doprowadzi domu do ruiny. Takie zabawki poprawiają motorykę dziecka i sprawiają, że bawi się ruszając.

Pisałam już wcześniej o warsztacie od Janod i opisywałam, jaki to jest hit. Nic a nic się w tym temacie nie zmieniło. Nie ma dnia, by coś nie było w nim naprawiane i montowane. Zestaw narzędzi został uzupełniony o 5 nowych z firmy Rubbabu. Jest to młotek (Najlepsze co może być, co widać na zdjęciach!), klucz francuski, obcęgi, piła i oczywiście śrubokręt – skarb każdego malucha majsterkowicza. Teraz Kacperek chodzi po całym domu i naprawia stół, krzesło, ścianę, szufladę, młotek, szklankę…

Wpis powstał razem z markami Janod, Lilliputiens i Rubbabu.

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

21 ZABAW DO DRUKU NA WIECZÓR PANIEŃSKI
July 04, 2021
3 plakaty z kosmosem do druku
May 18, 2021
Kalendarz ząbkowania do druku
Kalendarz ząbkowania do druku
May 01, 2021
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
February 08, 2021
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua
November 25, 2020
Ulubione drewniane zabawki naszego malucha
Ulubione drewniane zabawki naszego malucha
September 25, 2020
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
Jesienny lisek – czapeczka do druku dla dzieci
September 15, 2020
Najpiękniejszy planer szkolny z kalendarzem 2020/21 do druku
Najpiękniejszy planer szkolny z kalendarzem 2020/21 do druku
August 17, 2020
PLAKAT Z LENIWCEM DO DRUKU
PLAKAT Z LENIWCEM DO DRUKU
August 07, 2020