Autor  

Idealne hobby: Amigurumi, czyli łatwe i przyjemne szydełkowanie


Z szydełkiem łączą mnie same miłe wspomnienia. Jako nastolatka uwielbiałam wbić się w fotel, w tle puścić ulubioną muzykę i po prostu, najzwyczajniej na świecie… szydełkować. W moim domu rodzinnym, gdzieś na dnie szuflady, pewnie znalazłabym jakieś swoje małe dzieła.

Dlatego kiedy dostałam propozycję przetestowania nowej kolekcji Amigurumi. Stwórz własne zwierzątka, od wydawnictwa DeAgostini – nie wahałam się ani chwili. Wiedziałam, że znajdę w tym idealne zajęcie na najbliższe jesienne i zimowe wieczory. Choć po pierwszych testach mam wrażenie, że przygoda potrwa dużo dłużej. Po prostu potrzebowałam takiego wyjątkowego zajęcia, ale w życiu sama bym na nie nie wpadła. Dlatego tym bardziej cieszę się, że mogę podzielić się z Wami moimi wrażeniami. Zresztą, na moim Instagramie będę dzielić się postępami.

Amigurumi – łatwe i przyjemne szydełkowanie

Czym jest Amigurumi? To technika szydełkowania zwierzątek, a także innych postaci i przedmiotów. Mają one zazwyczaj ludzkie cechy – oczka, buzie itp. Wyplecione szydełkiem postaci wypycha się, stąd też nazwa tej techniki, gdyż słowo amigurumi pochodzi z języka japońskiego, oznacza ono „wypchaną zabawkę wykonaną szydełkiem”.

Dzięki recenzowanej przeze mnie kolekcji możecie własnoręcznie stworzyć świat pięknych i kolorowych maskotek amigurumi. W zestawach znajdą się motki DMC Just Cotton. Jest to najwyższej jakości matowa, miękka oraz przyjemna w dotyku włóczka ze 100% bawełny. Idealna do szydełkowania techniką amigurumi.


Nigdy nie szydełkowałaś? Nie przejmuj się!

Wiem, wiem. Pierwsza obawa może wyglądać tak: Nie szydełkowałam i nie mam pojęcia czy to jest dla mnie. Spokojnie. Sama miałam obawy, że skoro nie trzymałam szydełka w ręku od 20 lat (omg, ale dziwnie to brzmi!), to jak ja sobie z tym poradzę? Instrukcja jest tak przygotowana, że bez problemów może zacząć każdy, nawet laik. Zresztą dostałam informację, że wszystkie wzory zostały dokładnie sprawdzone przez konsultanta i to daje gwarancję, że da się je wykonać.

Każdy numer zawiera ilustrowaną instrukcję. Jest ona szczegółowo wyjaśniona, żeby bez problemu tworzyć całe postaci, ale i dodatki do nich. Wszystkie te słodkie torebeczki, szaliczki, marcheweczki – są na wyciągnięcie ręki. Dokładnie i krok po kroku wytłumaczone są proste techniki, które pokazują wszystkie schematy w zeszycie danego numeru.

To idealny sposób na relaks

Przyznam się, jak zaczęłam, czułam się nieporadnie, ale po chwili złapałam bakcyla i bach, głowa królika powstała w jeden wieczór. To, jak bardzo się zrelaksowałam, jest naprawdę nie do opisania. Szydełkowanie to wyjątkowe zajęcie i szczerze Wam je polecam.


W prenumeracie, oczywiście poza włóczkami, znajdziecie masę wyjątkowych upominków:

  • praktyczny pojemnik na włóczkę,
  • torba na przybory dziewiarskie i licznik rzędów,
  • efektowne etui z pięcioma szydełkami o różnych rozmiarach (3 mm, 3,5 mm, 4 mm, 4,5 mm i 5 mm),
  • syntetyczne wypełnienie z włókna poliestrowego, do wypchania maskotek,
  • markery oczek niezbędne podczas przerabiania robótki na okrągło lub spiralnie, aby zawsze mieć pewność, które okrążenie wykonujesz,
  • zestaw ośmiu kredek świecowych w różnych kolorach, do malowania policzków wydzierganych zwierzątek,
  • kuferek, do schowania włóczek i gotowych maskotek amigurumi.

Dzięki ofercie Premium możecie otrzymać dodatkowe przędze do tworzenia akcesoriów

Co ważne, kolekcja jest dostępna tylko online.
Więcej odpowiedzi na pytania znajdziecie w FAQ na stronie kolekcji.


Zostawiam Wam link, pod którym możecie zamówić prenumeratę,
oraz kod dzięki któremu możecie otrzymać wyjątkowe prezenty.

Zamów kolekcję na stronie >https://bit.ly/amigurumi-polska
do zamówienia wprowadź kod ➤ AMIGURUMIPRO
i otrzymaj wyjątkowe prezenty! 

Enjoy!!!

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem DeAgostini.

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.