Autor  

Pomysły na prezent dla 2-3 latka – drewniane zabawki


Jestem przekonana, że rośnie mi mały inżynier. Wszak pójść w ślady mamy, ach, która z nas by tego nie chciała! Dzisiaj przychodzimy do Was z inspirującymi pomysłami na prezent dla 2-3 latka – wybraliśmy oczywiście drewniane zabawki. Jak w każdym wpisie serii towarzyszy nam marka Janod. Jesteśmy zakochani w tych dopracowanych w każdym calu, świetnie przemyślanych i kreatywnych zabawkach. Wy zresztą też, ponieważ często dostaję od Was cynk, że polecane zabawki są hitami również u Was!

Warsztat i narzędzia dla małego mechanika

Odkąd ponad 1,5 roku temu pojawił się u nas pierwszy warsztat w postaci jeździka – jest to bez dwóch zdań ulubiona zabawka Kapsia. Seria Brico’kids jest bardzo bogata, a my możemy potwierdzić – wszystko, co w niej znajdziecie, jest fantastyczne!

Największą zabawką jest dwustronny warsztat. Jedna strona to zabawa wkrętami, śrubokrętem, młotkiem i kluczem, jest w niej też praktyczna szufladka na wszystkie inne narzędzia serii. Druga strona natomiast to zjeżdżalnia dla autek. Chyba nie muszę mówić, że jest uwielbiana, bo to oczywista oczywistość. Warsztat jest bardzo estetyczne wykonany i przepięknie wygląda w pokoju dziecka!

W serii są jeszcze inne zabawki, które bardzo Wam polecam:

  • drewniana wiertarko-wkrętarka
  • drewniana piła łańcuchowa
  • pas z drewnianymi narzędziami
  • drewniany wóz strażacki do składania
  • drewniana ciężarówka budowlana do składania
  • oraz oczywiście wózek warsztat z narzędziami

Zabawki edukacyjne

Nie wyobrażam sobie dobrej zabawy bez zabawek edukacyjnych. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że to moje ulubione zabawki, którymi bawię się z moim dzieckiem. Jestem wielką fanką wszystkich sorterów, układanek czy chociażby nowości, gry balansowej z leniwcem.

Tego rodzaju gry rozbudzają wyobraźnię oraz myślenie strategiczne. Nie można nie wspomnieć też, że uczą dziecko planowania. Jeśli zastanawiacie się nad fajnym prezentem dla 2-3 latka, to moim zdaniem zabawka tego rodzaju będzie strzałem w dziesiątkę.

Naszymi hitami tutaj są:

  • drewniana układanka z kształtów ucząca objętości
  • drewniane sortery kolorów i kształtów, w tym figur geometrycznych
  • drewniany sorter z kluczykami

Książki magnetyczne

Ten rodzaj zabawek to dla mnie całkowite zaskoczenie. Aktualnie mamy w kolekcji dwie – pojazdy i kosmos. Seria natomiast jest bardzo obszerna, jest w niej masa książek różnego rodzaju.

Na czym polegają książeczki magnetyczne?  To zabawka rozwijająca kreatywność oraz wyobraźnię. Polega na układaniu magnesów na planszy. Dziecko może łączyć je w dowolnie wzory i budować rozmaite pojazdy, postaci czy kształty. Przez to, że jest mega kreatywna, nie nudzi się naszemu 2,5 roczniakowi zbyt szybko. W dodatku zabawki są przepięknie wykonane. Jeśli szukacie zabawek rozwijających sprawność manualną i logiczne myślenie, to jest to idealny pomysł na prezent.


Mam nadzieję, że moje polecenia Wam się przydały!
Udanych zakupów i wspaniałej zabawy!

Wpis stworzony dzięki uprzejmości oraz we współpracy z marką Janod.

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.