Follow Me

Close

FAQ — najczęstsze pytania od Was

Chcesz nas o coś zapytać?

Sprawdź najpierw czy odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się tutaj.
Żeby było łatwiej, podzieliliśmy je na dwie kategorie
– Grafika i Blog

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

GRAFIKA

P: Czy wykonujesz logo lub inne grafiki na zamówienie?

O: W chwili obecnej nie realizujemy tego typu zleceń. Polecamy Ci zgłosić się do aktywnego grafika, który się tym zajmuje. Pamiętaj jednak, że logo czy inna każda inna grafika powinny kosztować. Dlaczego? Ponieważ musi być dobre. Dlaczego? Jeśli teraz, Twoja marka nikomu nic nie mówi, to nie znaczy, że za kilka lat nie będzie najbardziej rozpoznawalna na świecie. Chcesz mieć wtedy brzydkie logo zrobione na „odwal się”? A i zaufaj grafikowi, to specjalista w temacie, w odróżnieniu od 99% jego klientów.

P: Czy jest miejsce gdzie znajdują się wszystkie twoje grafiki?

O: Nie. To jest blog. Jeśli interesują Cię wszystkie grafiki, które udostępniam na blogu, to polecam po prostu pomyszkowanie na podstronach. Jest też kategoria „DO DRUKU„.

P: Kiedy na blogu pojawi się…?

O: Oj, nie wiem…

P: W jakim programie wykonuję grafiki?

O: Wszystkie grafiki wykonywane są w oprogramowaniu z pakietu Adobe, głównie w Photoshop’ie i Ilustrator’ze. Są to programy płatne, które można kupić na stronie: www.adobe.com

P: Jakie programy do grafiki polecam?

O: Płatne: 

Adobe Photoshop do grafiki bitmapowej (zdjęcia, rysunki)

Adobe Ilustrator do grafiki wektorowej(logotypy, wizytówki, ilustracje)

Darmowe:

Gimp do grafiki bitmapowej (zdjęcia, rysunki)

Inkscape do grafiki wektorowej(logotypy, wizytówki, ilustracje)

BLOG

P: Jakiej rasy są koty?

O: Mikołaj, to ten rudy, jest mieszanką kota skandynawskiego i polskiego podwórkowca. Coco jest zwykłym dachowcem.

P: „Fajny post, daje dużo do myślenia. Zapraszam do siebie na bloga www.fajnyblog.pl.”

O: Takie i podobne, ale bardziej subtelne przejawy marketingu szeptanego są kasowane. Tak samo jak ich popularniejsza i krótsza wersja „Zapraszam do siebie na bloga www.fajnyblog.pl.” Pamiętajmy wszyscy o netykiecie. Nie wchodzimy na inne blogi i nie zostawiamy takich komentarzy! Jak tego uniknąć? Nie zapraszaj do siebie tylko zostaw ambitny komentarz, który zachęci czytelników do zobaczenia, kim jesteś, bo tak fajnie piszesz.

P: Skąd są firanki?

O: Nie mamy pojęcia czemu akurat to pytanie najczęściej pojawia się w komentarzach. Nie o zdrowie, czy jak mi minął dzień. Pytanie o firanki jest fundamentem pytań. Takim pra pytaniem. Pytaniem, bez którego nie istnieją inne pytania. Skąd są firanki? Ze sklepu i możliwe, że z Ikea

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.