Autor  

Grafika na Dzień Babci i Dziadka — ramka na zdjęcie


Nadchodzą dwa ważne wydarzenia! Pewnie się już domyślacie. To oczywiście Dzień Babci i  Dzień Dziadka. Nie można pozostawić tych dni bez żadnego upominku dla tak wspaniałych osób w naszym życiu. Na pewno na ich półkach i ścianach znajdujecie wiele zdjęć. Czemu by nie podarować im kolejnych, włożonych w śliczne passe-partout od Was? Myślę, że ucieszą się z ramki ze zdjęciem swoich wnuków (a może i prawnuków?)! Zasłużyli!

Doskonale wiecie, że kocham projektować dekoracje. Uwielbiam przetwarzać napisy, kształty, wzory i tworzyć niepowtarzalne użytkowe grafiki do domu. Cieszę się, że i Wam się to podoba. A Dzień Babci i Dziadka jest świetną okolicznością, by przypomnieć sobie o tym, co to dla mnie znaczy. Kim są dla nas dziadkowie? Babcia jest nie tylko mamą mamy, ale symbolem czystej miłości z dzieciństwa. Doskonała kucharka i czuła opiekunka. Przecież to babcie najczęściej wypuszczają nas z domów z koszami pełnymi przetworów i innych smakołyków. Pomyślałam, nawet, że może podpowiem Wam, że możecie je dla nich udekorować moimi etykietami na konfitury! To tylko jedna z opcji, bo oczywiście mam coś więcej przygotowane z okazji tych świąt. Dziadek natomiast jest wzorem doświadczonego mężczyzny i nauczyciela, który najlepiej wie, co „dziecięcio-letnie” wnuki najbardziej interesuje. Oboje rozpuszczają, ale i uczą podstawowych radości. Choć dorastamy, to uczucia do dziadków się nie zmieniają. Zawsze będziemy o nich ciepło myśleć i kochać.

Pomysł na ten projekt miałam w głowie od dłuższego czasu. W lato pojawiły się pierwsze tego typu grafiki do zdjęć. Tak jak wspominałam. Pokoje dziadków to prawdziwa galeria fotografii, które każde stare jest dla nich świętością, a nowe najlepszym prezentem. Z tego to powodu postanowiłam przygotować kwiatowy wzór ramki, do którego możecie włożyć swoją fotografię. Cudowne pastele na pięknych passe-partout to przywołanie wiosny, która za trochę ponad miesiąc zacznie pukać do drzwi. Pamiętajcie tylko, by dać prezent razem z tulipanami. W końcu styczeń jest miesiącem tych kwiatów. Zresztą, babcie najlepiej to wiedzą

➤ Podobają Ci się moje grafiki? Podziel się z nim na FB! 


Grafika na Dzień Babci i Dziadka — ramka na zdjęcie

Jak umieścić zdjęcie w passe-partout?

OPCJA 1. Wydrukujcie wybrany wzór (do pobrania niżej) i wytnijcie biały obszar wewnątrz grafiki. Zdjęcie, które umieścicie w środku dopasujcie do wielkości otworu. Następnie grafikę wraz ze zdjęciem umieszczamy w ramce, polecam format A4, bo taki rozmiar ma grafika.

OPCJA 2. Co musicie zrobić, by nie musieć męczyć się z dokładnym wycinaniem środka ramki? Włączacie program graficzny (np. GIMP lub Photoshop)! Tam otwieracie swoje zdjęcie i nakładacie na nie moją grafikę… i tyle! Bajecznie proste Specjalnie ramki mają puste piksele w miejscu, gdzie będzie zdjęcie. Musicie tylko zapisać grafikę i wydrukować. Grafika ma format dla ramki o wymiarach 13×18 cm

 

kartka-do-druku-na-dzien-babci-dzien-dziadka

 


Pobieranie grafiki z okazji Dnia Babcia i Dnia Dziadka


➤  Polub My Pink Plum na Facebooku

Jeśli pobierasz moje grafiki — będzie mi bardzo miło jeżeli polubisz moją stronę (opcja jest dobrowolna). Na fanpage’u informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na blogu oraz innych grafikach do pobrania, dlatego zachęcam do jego obserwowania.


➤  Pobierz grafikę poniżej:

RAMKA DLA BABCI

RAMKA DLA DZIADKA

Pliki są do pobrania tylko do użytku prywatnego,
nie wyrażam zgody na modyfikowanie grafik,
wykorzystywanie ich w celach komercyjnych, sprzedawanie
oraz rozpowszechnianie bez mojej wiedzy i zgody.

Projekty są gotowe do pobrania z linków, które znajdziecie powyżej. Tak jak zawsze, zaprojektowałam wszystko w programie Adobe Photoshop – odpowiadam od razu, bo często pojawiają się o to pytania

  • Nie zmieniam kolorów ani wzorów na życzenie
  • Pliki do pobrania są w formacie PNG
  • Rozmiar ramek to A4
  • Wszystkie posiadają wysoką jakość do druku, można je drukować w każdej mniejszej wielkości (ewentualnie większej, do 30% powiększenia nie powinny tracić na jakości)
  • Można z nich korzystać tylko dla własnego użytku i przekazywać linki dalej, by Wasi bliscy i znajomi też mogli się nimi cieszyć, ale nie sprzedawajcie ich w żadnej postaci

 

Enjoy!!

magda

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

6 minimalistycznych plakatów do druku (free)
May 26, 2022
21 ZABAW DO DRUKU NA WIECZÓR PANIEŃSKI
July 04, 2021
3 plakaty z kosmosem do druku
May 18, 2021
Kobiece plakaty typograficzne w stylu boho do druku
Kobiece plakaty typograficzne w stylu boho do druku
February 12, 2021
Plakaty świąteczne w stylu boho do druku — edycja 2020
Plakaty świąteczne w stylu boho do druku — edycja 2020
December 03, 2020
Prezentownik 2020 – zabawki dla dzieci
November 20, 2020
PLAKAT Z LENIWCEM DO DRUKU
PLAKAT Z LENIWCEM DO DRUKU
August 07, 2020
Planer akademicki z kalendarzem 2020/21 do druku
August 05, 2020
Akwarelowe plakaty do druku do pokoju dziecka
Akwarelowe plakaty do druku do pokoju dziecka
June 23, 2020