Autor  

Grafika na Dzień Babci i Dziadka — ramka na zdjęcie


Nadchodzą dwa ważne wydarzenia! Pewnie się już domyślacie. To oczywiście Dzień Babci i  Dzień Dziadka. Nie można pozostawić tych dni bez żadnego upominku dla tak wspaniałych osób w naszym życiu. Na pewno na ich półkach i ścianach znajdujecie wiele zdjęć. Czemu by nie podarować im kolejnych, włożonych w śliczne passe-partout od Was? Myślę, że ucieszą się z ramki ze zdjęciem swoich wnuków (a może i prawnuków?)! Zasłużyli!

Doskonale wiecie, że kocham projektować dekoracje. Uwielbiam przetwarzać napisy, kształty, wzory i tworzyć niepowtarzalne użytkowe grafiki do domu. Cieszę się, że i Wam się to podoba. A Dzień Babci i Dziadka jest świetną okolicznością, by przypomnieć sobie o tym, co to dla mnie znaczy. Kim są dla nas dziadkowie? Babcia jest nie tylko mamą mamy, ale symbolem czystej miłości z dzieciństwa. Doskonała kucharka i czuła opiekunka. Przecież to babcie najczęściej wypuszczają nas z domów z koszami pełnymi przetworów i innych smakołyków. Pomyślałam, nawet, że może podpowiem Wam, że możecie je dla nich udekorować moimi etykietami na konfitury! To tylko jedna z opcji, bo oczywiście mam coś więcej przygotowane z okazji tych świąt. Dziadek natomiast jest wzorem doświadczonego mężczyzny i nauczyciela, który najlepiej wie, co “dziecięcio-letnie” wnuki najbardziej interesuje. Oboje rozpuszczają, ale i uczą podstawowych radości. Choć dorastamy, to uczucia do dziadków się nie zmieniają. Zawsze będziemy o nich ciepło myśleć i kochać.

Pomysł na ten projekt miałam w głowie od dłuższego czasu. W lato pojawiły się pierwsze tego typu grafiki do zdjęć. Tak jak wspominałam. Pokoje dziadków to prawdziwa galeria fotografii, które każde stare jest dla nich świętością, a nowe najlepszym prezentem. Z tego to powodu postanowiłam przygotować kwiatowy wzór ramki, do którego możecie włożyć swoją fotografię. Cudowne pastele na pięknych passe-partout to przywołanie wiosny, która za trochę ponad miesiąc zacznie pukać do drzwi. Pamiętajcie tylko, by dać prezent razem z tulipanami. W końcu styczeń jest miesiącem tych kwiatów. Zresztą, babcie najlepiej to wiedzą

➤ Podobają Ci się moje grafiki? Podziel się z nim na FB! 


Grafika na Dzień Babci i Dziadka — ramka na zdjęcie

Jak umieścić zdjęcie w passe-partout?

OPCJA 1. Wydrukujcie wybrany wzór (do pobrania niżej) i wytnijcie biały obszar wewnątrz grafiki. Zdjęcie, które umieścicie w środku dopasujcie do wielkości otworu. Następnie grafikę wraz ze zdjęciem umieszczamy w ramce, polecam format A4, bo taki rozmiar ma grafika.

OPCJA 2. Co musicie zrobić, by nie musieć męczyć się z dokładnym wycinaniem środka ramki? Włączacie program graficzny (np. GIMP lub Photoshop)! Tam otwieracie swoje zdjęcie i nakładacie na nie moją grafikę… i tyle! Bajecznie proste Specjalnie ramki mają puste piksele w miejscu, gdzie będzie zdjęcie. Musicie tylko zapisać grafikę i wydrukować. Grafika ma format dla ramki o wymiarach 13×18 cm

 

kartka-do-druku-na-dzien-babci-dzien-dziadka

 


Pobieranie grafiki z okazji Dnia Babcia i Dnia Dziadka


➤  Polub My Pink Plum na Facebooku

Jeśli pobierasz moje grafiki — będzie mi bardzo miło jeżeli polubisz moją stronę (opcja jest dobrowolna). Na fanpage’u informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na blogu oraz innych grafikach do pobrania, dlatego zachęcam do jego obserwowania.


➤  Pobierz grafikę poniżej:

RAMKA DLA BABCI

RAMKA DLA DZIADKA

Pliki są do pobrania tylko do użytku prywatnego,
nie wyrażam zgody na modyfikowanie grafik,
wykorzystywanie ich w celach komercyjnych, sprzedawanie
oraz rozpowszechnianie bez mojej wiedzy i zgody.

Projekty są gotowe do pobrania z linków, które znajdziecie powyżej. Tak jak zawsze, zaprojektowałam wszystko w programie Adobe Photoshop – odpowiadam od razu, bo często pojawiają się o to pytania

 • Nie zmieniam kolorów ani wzorów na życzenie
 • Pliki do pobrania są w formacie PNG
 • Rozmiar ramek to A4
 • Wszystkie posiadają wysoką jakość do druku, można je drukować w każdej mniejszej wielkości (ewentualnie większej, do 30% powiększenia nie powinny tracić na jakości)
 • Można z nich korzystać tylko dla własnego użytku i przekazywać linki dalej, by Wasi bliscy i znajomi też mogli się nimi cieszyć, ale nie sprzedawajcie ich w żadnej postaci

 

Enjoy!!

magda

Magda
O Autorze

Inżynier informatyki z wielkim sercem do… designu! Projektantka UI & UX, web designer oraz nauczyciel akademicki WIT. Właścicielka najpiękniejszego bloga w sieci :)

PODOBNE WPISY

99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
December 07, 2017
Kalendarz 2018 do druku
Kalendarz 2018 do druku
December 03, 2017
3 bajkowe plakaty na zimę — edycja 2017
3 bajkowe plakaty na zimę — edycja 2017
November 28, 2017
Plakaty na halloween
Plakaty na Halloween
October 19, 2017
Plakaty jesienne — edycja 2017
Plakaty jesienne — edycja 2017
September 13, 2017
Opowiedz 21 szczęśliwych historii — 21 kart do druku
Opowiedz 21 szczęśliwych historii — 21 kart do druku
August 22, 2017
3 proste gry na rozkręcenie imprezy
3 proste gry na rozkręcenie imprezy
August 10, 2017
Plakat do druku “Cześć Lato” — pion i poziom
June 29, 2017
Plakaty do kobiecego biura
June 01, 2017
 • Piękna grafika!

  • Dziękuję! Będzie dla babci i dziadka?

   • Niestety nie mam kolorowej drukarki Ale będzie na przyszłość!

 • Świetny pomysł na prezent

  • Dziękuję! Mam nadzieję, że przypadnie ludziom do gustu

 • Małagocha L.

  Wszystko takie piękne a ja mam problem z pobraniem jakiejkolwiek grafiki Help!

  • Na czym polega ten problem? Masz dwa przyciski, klikając w nie, otwierają Ci się duże grafiki…

   • Małagocha L.

    Problem w tym, że przycisk pobieranie grafiki u mnie nie działa. Chyba, że trzeba przycisnąć coś innego?

    • Spróbuj z innej przeglądarki

     • Małagocha L.

      Próbowałam i nic ale odpaliłam na nowo komputer. i udało się

     • Polecam zawsze najpierw sprawdzić zanim się podniesie alarm

 • Grafiki są przewspaniałe! Teraz pozostaje tylko problem z doborem zdjęcia

 • Świetny pomysł na prezent