Autor  

10 zabawek, które wybraliśmy na lato


Piaskownica — zbudowana! Basen — rozłożony! Lato, czas… start! To nasze pierwsze wakacje pełne zabawek. Wakacyjne szaleństwa dzieciaków z reguły odbywają się w ogrodzie, w piaskownicy, w basenie czy na wakacyjnych wyjazdach. Wybrałam dla nas 10 zabawek na 10 tygodni lata, które są jednocześnie propozycją na wakacyjne zabawkowe wybory dla Was! Zabawki są różnorodne, można żongolować zestawami, część zabrać na basen, część do ogrodu. Zreszą, zobaczcie sami jakie są moje propozycje na to czym zająć dzieciakom czas, żeby dobrze się bawić

W naszym życiu zaczął się etap wszędobylskich kolorowych rzeczy, które już wtopiły się we wnętrze mieszkania czy ogrodu na tyle, że już ich nie zauważam. Zresztą, chyba Wam już o tym wspominałam, kiedyś nie mogłam „przeżyć” dziecięcego bałaganu u innych. Teraz, kiedy sama jestem mamą, absolutnie mi to nie przeszkadza! Pilnuję tylko, żeby wszystko po Kacperkowych szaleństwach było włożone do kosza i nie walało się po kątach, a już obowiązkowo było pochowane na wieczór, kiedy maluch idzie spać. Rano wchodzimy do posprzątanego salonu i to jest naprawdę ważne. Moja metoda jest taka, że zbieram wszystko kiedy Kacperek jest w kąpieli i zajmuje się nim tata. I żeby się paliło i waliło — posprzątać zabawki wręcz muszę!

01 ciuchcia z klocków Janod
02 sorter figur geometrycznych Janod
03 łódka łowiąca rybki na wodzie Lilliputiens
04 gra w kosza z piłeczkami do wanny Janod
05 kubeczki wieża do wody Janod
06 sensoryczna ciuchcia Rubbabu / 07 żabki na wodę Quut
08 zestaw do piaskownicy Quut / 09 klocki do wody Janod
10 książeczki do wody Lilliputiens i Janod

Moim pierwszym wyborem był zestaw plażowy Quut do budowania wież z piasku — zabawka, która rośnie razem z dzieckiem. Roczny Kacperek znalazł w tym frajdę, ale i mój prawie 6 letni chrześniak bawił się nią wyśmienicie. Serio, to jest coś, co absolutnie muszę Wam zarekomendować, bo jest wspaniałą zabawką na plażę i do piaskownicy. Wkłada się je do woreczka z zestawu, na plecki i migiem na plażę! Buduje się nimi wieże z piachu, są baaaardzo fajne. Nie mogę też nie wspomnieć o piankowych zabawkach na wodę tej samej marki. Wybrałam żabki, które pływają z Kacperkiem w wanience, miedniczce, basenie…

Szukając zabawek na wakacyjny wyjazd skupiłam się na tym, żeby zabawki były wielofunkcyjne. Ważne było też dla mnie, żeby znależc zabawki na deszczowe dni, kiedy nie możemy szaleć w basenie. U marki Janod, którą uwielbiamy, znalazłam ciuchcię zbudowaną z klocków. Idealne 2 w 1! Jest tak ładna, że dosłownie hipnotyzuje naszego malucha i spędza on masę czasu na „grzebaniu przy niej”. Dokładnie tak samo jest z geometrycznym sorterem. Czym wyróżnia się ten, który wybrałam? Uczy dziecka przestrzeni, bo poza dopasowywaniem klocków do otworów, może ono również poznawać dzięki nim różne płaszczyzny, np.walec jest kołem, ale z innej strony można go wpasować w otwór kwadratowy. Fajna, edukacyjna zabawka.

Wybrałam też wiaderka do kąpieli, które poza tym, że są liczne i kolorowe, są również wieżą z numerkami. Klocki i książeczki do wody to już nasz must have. W sumie to nie znam malucha, który nie lubiłby oglądać kolorowych książeczek podczas kąpieli! Do kąpieli znajdziecie też fajną łódkę do łowienia rybek od Lilliputiens, z naszym ulubieńcem Cesarem. Marka ta ma serię z bohateriami, które dziecko już zna, a ja ogromnie szanuję takie tworzenie historii wokół swoich produktów. Zachęcam Was też do poznania sensorycznych zabawek od Rubbabu. U nas pojawiła się dopiero pierwsza, czyli ciuchcia, ale już widzę, że za jakiś czas ta kolekcja się rozrośnie!

Teraz przed nami 10 tygodni zabaw w piaskownicy i basenie oraz na przeróżnych wyjazdach w góry czy nad morze. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam Wam z pomysłami na fajne zorganizowanie czasu dzieciaków z zabawkami, które rozwijają i daję masę frajdy!

Enjoy!

Wpis zrelizowany razem z markami Janod, Quut, Lilliputiens, Rubbabu.

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.