Autor  

6 inspirujących stron instagrama


Dużo ostatnio mówi się o tym, że Instagram stał się miejscem zbyt idealnym, wręcz przerysowanym. W swojej doskonałości jest światem, który w pewnym momencie zacznie zwyczajnie wpędzać nas w kompleksy. Sama zaczęłam wręcz histerycznie informować o tym, że nie kręcą mnie idealnie wystylizowane kanapy, na kanapach od linijki ułożone koce, na kocach deski, tace i inne mosiężne gadżety, a na nich kawy wypełnione toną cukru w postaci kolorowych pianek. Plus oczywiście wazon pełen wody i kwiatów oraz świece. ZAPALONE ŚWIECE. A jebut! Żeby tylko nie spadły, bo tragedia gotowa!

Za tą histerią poszła lawina — zaczęłam selekcjonować kontent, który przeglądam. Doszłam do wniosku, że robię zbyt i za bardzo. Zaczęłam zastanawiać się, co takiego sprawiło, że akurat to medium stało się dla mnie atrakcyjne. W moim przypadku są to dwie sprawy — po pierwsze WY, moi czytelnicy, z którymi prowadzę codziennie  ciekawe i twórcze rozmowy, a po drugie… garstka artystów, która z dnia na dzień staje się coraz większą garścią. Lada chwila będzie potrzebny wielki kosz, żeby ta cenna i inspirująca twórczość, którą pochłaniam jak wczesnowiosenny tulipan wodę, zwyczajnie nie zaczęła mi uciekać.

Żeby tak się nie stało, postanowiłam zebrać sześć, moim zdaniem, i co ciekawe, zdaniem mojego męża, z którego zdaniem ogromnie się liczę, bo jego i moja wrażliwość artystyczna ewidentnie leżą w tej samej galaktyce, kont artystów, prezentujących swoją twórczość na Instagramie.

Instagram ma swoje dobre, piękne, wartościowe i inspirujące strony. Zapraszam Was do odkrywania ich ze mną


01
nostalgiczna @lauramakabresku

Niezwykle ciekawa, nastrojowa, nostalgiczna i symboliczna fotografia polskiej artystki, która posługuje się pseudonimem Laura Makabresku. Urzeka mnie oniryczność jej prac! Mroczna bajkowość miesza się z przedziwnym chłodnym spokojem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Laura Makabresku (@lauramakabresku)02
nieprzeciętny @honear

Animacje tego hiszpańskiego artysty wpadły mi w oko już jakiś czas temu na fejsie. To najwyższej jakości dbałość o detal, którą szczególnie cenię w tego typu twórczości. Ronaldo Barry to arcymistrz zabawy z kolorami, kształtami, światłem i ruchem, łączący wybitny warsztat z kreatywnością. Uwaga, ten profil WCIĄGA!

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Rolando Barry (@honear)03
poetycka @caffeineconcrete

To niezwykły (!) i wręcz poetycki profil, pełen typograficznych ilustracji, ich twórcą jest grafik Lorenzo Princi. Pochodzą one z projektu Caffeine & Concrete, obszernego zbioru wywiadów, które Lorenzo przeprowadza przy kawie z rzeszą ciekawych osób, a grafiki zbudowane z liter tworzy, żeby zilustrować te rozmowy. To jest tak dobre, że nie wiem co więcej napisać, po prostu zajrzyjcie na www.caffeineandconcrete.com.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Caffeine & Concrete (@caffeineconcrete)04
eksperymentalny @magdiellop

Tego kubańskiego artystę pokazał mi kilka lat temu mój student (tak, studenci  i ich risercze to nieskończona studnia inspiracji!) i od razu urzekł mnie ten eksperymentalny, szalony styl, gdzie łączenie różnych faktur i kolorów jest po prostu smaczne, nowoczesne i aż chce się więcej i więcej!

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Magdiel Lopez *MagD* (@magdiellop)05
ekscentryczna @zebrakadebra

Jeśli miałabym wskazać najbardziej melancholijne i jednocześnie ekscentryczne połączenie, to bez wahania jest nim dla mnie Emma Larsson. Ta sztokholmska artystka jest jedną z ciekawszych akwarelistek, a jej prace są pełne ekspresji i abstrakcji, obok których nie umiem przejść obojętnie. Mogłabym mieć małą galerię jej prac w domu!

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Emma Larsson ⚡️⚡️• emma@6ix.se (@zebrakadebra)06
chimeryczny @kensukekoike

Oglądanie prac Kensuke Koike jest jak podróż przez drugą stronę lustra. Zmienia on znaczenie fotografii, tworząc nieprzeciętne kolaże. W chaosie i niepokoju odkrywam tu magię symetrii i porządku oraz, że źródłem sztuki może być zwykła pocztówka z wakacji, albo stare zdjęcie na zakurzonym dnie szuflady.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kensuke Koike 小池健輔 (@kensukekoike)Enjoy!!

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.