Autor  
DIY

Planer domowego budżetu – 22 szablony druku


Jedną z najtrudniejszych rzeczy do regularnego ogarniania są finanse. Zwykle frustracja wynika z tego, że na koncie mało kasy, kiepskie przychody, a wypadałoby coś oszczędzić na wakacje, książki dla dziecka, czy jakiś nowy gadżet do domu. O dziwo, większość tych przykrości wynika z tego, że nie widzimy swoich pieniędzy (które ukrywają się w bitach na naszych kontach obsługiwanych przez jeden lub kilka banków). Wyciągamy kartę, pikamy, kartę dalej mamy w ręku, a poza nią jakąś kawusię, czy „bardzo potrzebne” coś. A potem smętnie zastanawiamy się, gdzie i jak to wszystko, co wypracujemy się rozchodzi. A gdybym namówiła Was na przyjrzenie się swoim wydatkom wraz z moim organizerem, a może i oszczędzenie pieniędzy na coś fajnego?

DOŚWIADCZENIE – MÓJ BULLET JOURNAL

Poukładane życie to dobre życie. I choć czasem warto dodać do niego nieco spontaniczności, to myślę, że warto by poukładać przed tym swoje finansowe sprawy. Wówczas moja beztroska nie skończyłaby się smutkiem, żalem i zaglądaniem na dno kubełka z lodami na pocieszenie. Piszę o tym, bo od lat sama dość regularnie prowadzę swoje finanse. Wypróbowałam już wiele metod. Jedne mniej, drugie bardziej skuteczne. Nie mówię, że złe, ale nie każda pasuje do wszystkich. Ostatecznie okazało się, że najwygodniejsze były te, które stworzyłam sama w moim Bullet Journal. Rozrysowywałam sobie wszystko w formach tabelek i usystematyzowałam sobie, jak jest moim zdaniem najwygodniej.

Nie można zapomnieć o tym, że nie wszyscy czują ten cały projektowy „świat BuJo”. Wiadomo, zanim coś się konkretnie rozpisze, trzeba wszystko przemyśleć, pomierzyć, zastanowić się jak te wizje przenieść na papier… Masa roboty! Trzeba poświęcić dużo na to czasu, a nie zawsze ten czas nam się zwraca sukcesem i wtedy gotowe rozwiązania są najlepsze. Nie ma w tym nic złego! Sama w wielu obszarach życia wolę wykorzystywać sprawdzone już metody. Korzystając z mojego doświadczenia, zaprojektowałam Planer Domowych Finansów. Są to mniej więcej takie rozwiązania, które znaleźlibyście w moim zeszycie. Oczywiście tylko przeniesione do formatu A4. Są dopasowane stylistycznie i estetycznie do mojego Fit Planera, o którym pisałam na blogu. Myślę, że całkiem nieźle mi wyszło.

 

PLANER DOPRACOWANY W KAŻDYM CALU

O dziwo oszczędzanie wymaga dokładnie takich samych wyrzeczeń co… odchudzanie! Zabawne jest to, że często odchudzanie i oszczędzanie idą w parze. No ale trzeba znaleźć swój sposób na ogarnięcie własnego portfela, a jest ich wiele. I tak jak wcześniej pisałam „każda z metod opiera się na systematyczności oraz kontrolowaniu swoich nawyków, a także śledzeniu postępów, analizowaniu i co moim zdaniem najważniejsze — planowaniu. Najlepiej mieć te wszystkie rzeczy w jednym miejscu, by móc mieć do nich łatwy dostęp.” W moim zestawie planerów do domowego budżetu możecie w prosty i szybki sposób usystematyzować i opanować swoje wydatki, przychody i oszczędności.

Przygotowałam w formie cyfrowej projekt planera domowych finansów do samodzielnego wydruku. Jest to całkiem spory zestaw różnego rodzaju arkusze do planowania, ułatwiające pracę nad finansowym trybem życia. W paczce grafik znajdziecie sprawdzone przeze mnie rozwiązania oraz elegancki, minimalistyczny design. Całość jest moim autorskim projektem.

Jak pewnie już część z Was wie – od jakiegoś czasu część moich projektów jest płatna. Chodzi o te bardziej rozbudowane formy grafik. Nie zrezygnowałam oczywiście z dzielenia się z Wami tym co najlepsze i darmowe grafiki wciąż będziecie znajdywali w dziale do druku. Nie mniej jednak, tak jak wyjaśniłam to we wpisie z kalendarzem 2019, postanowiłam, że część kontentu znajdującego się na tym blogu, będzie płatna. To moja świadoma decyzja, która polega na zachowaniu autentyczności w tym całym blogowym rozgardiaszu reklamowym, który przekroczył nieco swoje granice. Przynajmniej dla mnie.

W paczce znajdują się 22 karty (szablony):

 • 2 wersje okładek
 • 1 x uniwersalny miesięczny kalendarz płatności 
 • 2 x tabela stałych wydatków (z kategoriami i bez kategorii)
 • 1 x tabela zmiennych wydatków 
 • 1 x tabela codziennych wydatków 
 • 1 x tabela wypłat gotówki 
 • 1 x tabela przychodów wraz z tabelkami na bilans miesiąca
 • 1 x podsumowanie kosztów utrzymania
 • 1 x planer / uniwersalny kalendarz większych rocznych wydatków
 • 1 x roczny tracker wydatków
 • 1 x tabela do wpisywania oszczędności
 • 1 x graficzny tracker oszczędności — grafika „słoik”
 • 1 x roczny tracker oszczędności — w formie tabeli
 • 1 x grafika na 30. dniowe wyzwanie — do oszczędzania
 • 1 x grafika z kołem satysfakcji z celów
 • 2 x notes w linie — cała strona i z podziałem na kolumny
 • 1 x tabela do wpisania danych kont bankowych
 • 1 x tabela z listą haseł
 • 1 x plakat motywacyjny

Po zakupie otrzymasz link do pliku z paczką ZIP, zawierającą 22 pliki w formacie JPG. Wszystkie gotowe do samodzielnego wydruku. Można je wydrukować na domowej drukarce lub zrealizować wydruk w punkcie ksero lub drukarni.


LINK DO PACZKI:

▶︎ ▶︎ ▶︎ ▶︎ ▶︎ DOMOWE FINANSE PLANER DO DRUKU ◀︎ ◀︎ ◀︎ ◀︎ ◀︎

Link przenosi do strony, gdzie można kupić paczkę z produktem cyfrowym,
znajdziecie tam dokładne informacje oraz jego warunki użytkowania

 

CO WARTO WIEDZIEĆ?

 • Każdy rodzaj papieru jest odpowiedni do wydruku grafik.
 • Każdą stronę z paczki możesz wydrukować w takiej ilości, jaką tylko chcesz.
 • Domowe drukarki najczęściej nie mają możliwości zadrukowania całej strony oraz czasem mogą krzywo chwycić papier — powodować to może różnice w wielkości marginesu.
 • Grafikę można samodzielnie zmniejszyć do A5, np. przy ustawianiu opcji wydruku

Jeśli będziecie chcieli udostępnić je u siebie, to będę przeszczęśliwa
Wasza sympatia to dla mnie największa nagroda!

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Planer ewidencji zamrażarki + etykiety do druku
June 20, 2022
Planer domowego budżetu – 133 strony w PDF do druku
October 17, 2021
Planer akademicki 2021/22 do druku – 27 szablonów PDF
September 18, 2021
Planery miesięczne do druku — sierpień i wrzesień 2021
August 01, 2021
Kalendarz ząbkowania do druku
Kalendarz ząbkowania do druku
May 01, 2021
40 kart pracy do druku z zabawami dla dzieci + BONUS!
40 kart pracy do druku z zabawami dla dzieci + BONUS!
April 09, 2021
Wyzwanie z grafiką do druku — czytam więcej niż...
Wyzwanie z grafiką do druku — czytam więcej niż…
December 28, 2020
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua
November 25, 2020
Planer 2021 do druku
November 24, 2020