Autor  

5 sposobów na zostanie mistrzem organizacji w Nowym Roku!


Muszę zdradzić pewien sekret. W sumie to 5 sekretów! Istnieje 5 planerów, które pomogą stać Ci się mistrzem organizacji w Nowym Roku. Serio! Sama sprawdziłam. WDECH, WYDECH i czytamy! 

Bullet Journal — klucz do sukcesu!

Od wielu lat opracowuję różne metody oraz narzędzia do organizacji i systematyczności. Do tej pory najwygodniejsze były te, które powstawały w moim Bullet Journal. Pewnie zastanawiasz się co to takiego? To analogowa metoda organizacji, w której za pomocą zeszytu i długopisu sami tworzymy swój idealny planer i ogarniamy życie – upamiętniamy przeszłość, organizujemy teraźniejszość i planujemy przyszłość. Często skraca się nazwę do BuJo.

Korzystając z doświadczenia, szczególnie w pracy projektanta UX (czyli opracowywania stron www, aplikacji i innych narzędzi interaktywnych w taki sposób, żeby były mega łatwe, przyjemne i wygodne w używaniu) – zaprojektowałam planery do druku w domu dla tych, którzy nie chcą / nie umieją / nie mają drygu do konstruowania wymyślnych tabelek czy układów do własnego BuJo. To superłatwe w obsłudze pliki JPG. Można drukować je w dowolnej ilości i wtedy, kiedy potrzebujemy. W dodatku bez limitów czasowych, zawsze kiedy chcesz, możesz wrócić do pliku i puścić „Drukuj”, żeby ogarniać życie!


Wszystkie moje planery znajdziecie w moim internetowym „kawałku podłogi”, gdzie serdecznie Was wszystkich zapraszam! 


Jakie jest 5 planerów, które pomogą ogarnąć się
nawet najbardziej roztargnionej głowie?

plan dnia, tygodnia, miesiąca

Zapisuj, zapisuj i jeszcze raz zapisuj! Jakie menu dla rodziny w tym tygodniu? Może ktoś z rodziny ma w tym miesiącu urodziny? Albo rocznicę, o której warto pamiętać? Spotkania i zadania w ciagu dnia też się same nie ogarną. Do tego wszystkiego najlepiej sprawdzą się drukowane planery bez dat – wpisujesz je w nie sam! 


organizacja finansów

Bo nie należy odkładać marzeń, a na marzenia! Kiedy widzimy liczby, jest nam znacznie łatwiej ogarniać i planować wydatki, przychody i oszczędności. Kiedy machamy kartą przy terminalu płatniczym, ale nie zapisujemy tego na co i za ile – po prostu łatwo stracić kontrolę. Prawda? Pewnie, że prawda!


podejmowanie wyzwań

Idealny sposób na wyrabianie dobrych nawyków i systematyczności. Uważam, że wyznaczanie sobie celów jest jednym z fundamentów sukcesu. Zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Pomogą w tym grafiki z wyzwaniami (uwielbiam 28 dniowe wyzwania np. oszczędzania, unikania cukru czy poświęcania godziny dziennie na naukę słówek z języka obcego). Poza tym polecam grafiki do śledzenia dobrych nawyków, koła realizacji celów, tablice celów i wprowadzania w życie systematyczności oraz zmian nawyków.


pilnowanie spraw zdrowia
i zdrowego trybu życia!

Miałeś kiedyś tak, że próbowałeś sobie przypomnieć kiedy ostatnio robiłeś podstawowe badania, jakie były jego wyniki albo nazwisko lekarza, u którego się leczyłeś? Albo jakie leki i w jakiej dawce brałeś ty lub twoje dziecko? Tak, ja też znam to uczucie. Dlatego od kilku lat skrupulatnie zapisuje wszystkie tego typu sprawy, bo wracanie do nich przez przeglądanie historii przeglądarki, e-maili czy smsów doprowadzało mnie do szału. Dlatego paczka planerów z kalendarzem badań, rejestrowaniem powrotu do zdrowia czy kontaktami do specjalistów to złoto, które na zawsze odmieni życie Twojej rodziny! 


opracowywanie koncepcji
i niepozwalanie uciec pomysłom!

Najlepiej do tego sprawdzą się grafiki z rozpiską mapy pomysłów – co, kto, gdzie, kiedy, jak? Co jest potrzebne? Warto też szkicować koncepcje! Wypisać inspiracje, fruwające w głowie słowa kluczowe i myśli, plan działania – zapisane rzeczy łatwiej ogarnąć, bez dwóch zdań! 


Mam nadzieję, że wejdziecie w Nowy Rok pełni entuzjazmu! Nawet największy chaos da się ogarnąć! Wystarczy do tego szczypta dobrej energii, wymieszana ze szklaneczką pozytywnego nastawienia i pudełkiem dobrze zaprojektowanych narzędzi.

 Enjoy!

PS. Plakat „Wdech, wydech (powtórz)” znajdziecie darmowy do wydruku tutaj na blogu!

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.