Idealny planer bez wysiłku — wybór papieru, drukarki i sposobu oprawy
Rozpocząłeś poszukiwania idealnego planera? Który posiadałby dokładnie takie karty, jakich potrzebujesz? Pewnie już wiesz, że taki planer po prostu… nie istnieje! Albo raczej nie istniał. Zaraz dowiesz się dlaczego.
Oczywiście, jest opcja, żeby zamówić u grafika indywidualny projekt, ale są pewne ALE:
➤ rzeczy „szyte na miarę” są zwykle drogie
➤ na ich realizację trzeba czekać
➤ wydrukowany notes po zapełnieniu trafia na dno szuflady i musisz kupić nowy
Rozwiązałam wszystkie te problemy i stworzyłam produkt, który pozwoli Ci posiadać planer dopasowany do Ciebie. W dodatku od zaraz!
Jak to możliwie? To bardzo proste. Drukujesz go sobie… sam! Nie musisz znać skomplikowanego oprogramowania graficznego, ani umieć rysować wymyślnych tabelek. W ogóle nie musisz umieć rysować. Zrobiłam to za Ciebie! Zaprojektowałam całą masę planerów i kalendarzy, dostosowanych do różnych potrzeb użytkowników.
Dlaczego jestem pewna, że moje planery są najlepszym rozwiązaniem?
✦ to Ty decydujesz ile ma stron oraz jaka jest ich kolejność
✦ to rozwiązanie jest po prostu tanie – płacisz tylko raz i drukujesz ile chcesz
✦ pliki przychodzą do Ciebie na adres e-mail, więc możesz mieć swój planer już za kilka minut!
W moich paczkach szablonów jest na tyle, że możesz z nich ułożyć kompozycję stron dopasowaną do swoich potrzeb. Od prawie dekady tworzę planery, z których korzystało już kilkadziesiąt tysięcy osób. Jestem w tym specjalistką!
MAM WYBRANE PLIKI DO DRUKU I CO DALEJ?
Pomyślałam, że najlepszym sposobem będzie, jak opiszę Ci za pomocą kroków, sposób na samodzielne skomponowanie planera z plików JPG. Będzie najłatwiej to sobie wyobrazić!
- Przeglądnij dokładnie pliki JPG, które są w pakiecie lub pakietach, który wybrałeś. Są one w formacie JPG, który czyta każdy komputer, więc nie powinieneś mieć żadnych problemów z ich otwarciem
Przygotowałam dla Ciebie instrukcje jeśli nie wiesz
➤ jak kupić planery w moim sklepie
➤ oraz jak rozpakować pliki i je drukować
- Wybierz te, które Ci się podobają — mogą to być wszystkie pliki, ale jeśli któryś wydaje Ci się zbędny, nie musisz go używać. Rób wszystko z myślą, że chcesz uzyskać planer, który jest dla CIEBIE wygodny!
- Rozpisz na kartce ile których kartek chciałbyś wydrukować oraz w jakiej ilości, np.
- okładka
- kalendarz roczny
- plan na styczeń
- 4 x plan tygodnia
- 2 x lista to do
- 10 x notatnik w kropki
- kolejny plan na miesiąc itd…
- Wydrukuj kartki według planu z punktu 3.
Chcesz drukować A4 do A5? Każde A4 da się drukować w formacie A5 i mniejszym. Sprawdź instrukcje.
To proste, prawda? No właśnie! Wymarzony planer można mieć właśnie w taki nieskomplikowany sposób. Serio!
Możecie też poprzeglądać mojego bloga, znajdziecie tu masę pojedynczych plenerów do druku
To teraz seria pytań i odpowiedzi!
Na pewno zastanawiasz się — jaka drukarka? Albo jaki papier? I w co to wszystko wpiąć? Przygotowałam dla Was wyselekcjonowane przeze mnie produkty. Takie, które polecam Wam w prywatnych wiadomościach od lat i jestem ich po prostu pewna.
Wiele z nich sama używałam bądź używam. Ci, którzy zaglądają do mnie od dawna, czy to na blogu czy na Instagramie, wiedzą, że polecam tylko to, co mi się sprawdziło, a moje działania w social mediach nie mają żadnych znamion bycia słupem reklamowym. Na pierwszym miejscu stawiam jakość, rzetelność i sprawdzone rozwiązania. Nie można walić ściemy, bo prędzej czy później będzie nam wstyd.
Sprawdźcie jakie drukarki, papiery i sposób wpinania moich plenerów polecam.
JAKA DRUKARKA?
Generalnie podzieliłam temat na 3 podstawowe kategorie: drukarki atramentowe (takie ja używam), laserowe kolorowe oraz do zdjęć (też jestem posiadaczką i chwalę wybór Canon Selphy). Wydruki z atramentowych mają delikatniejsze kolory. Natomiast laserowe drukarki słyną z wyraźniejszych kontrastów i mocniejszych kolorów wydruków. I to moim zdaniem jest kryterium przy wyborze drukarki do drukowania sobie samemu plenerów. Dziś obie te technologie są tak samo dobre.
Cenowo? Bywa różnie. Zobaczcie ceny tych poniżej i sami zdecydujcie jaki budżet chcecie przeznaczyć. Każdy wybór będzie dobry. Warto kierować się dwoma kryteriami: cena tonera i ilość stron, jakie można wydrukować na nim.
ZALETY I WADY DRUKAREK ATRAMENTOWYCH
- niska cena drukarki w porównaniu do drukarek laserowych
- urządzenie mniejsze wymiary w porównaniu do tych laserowych
- kolorowy wydruk wychodzi niedrogo
- niektóre mają możliwość drukowania zdjęć (np. Canon PIXMA)
- kolorowe drukarki mają wyższe koszty tuszy
- używając zamienników tuszy jakość wydruku będzie słabsza
- tańsze drukarki mają wolniejszy wydruk
- w przypadku starszych drukarek wadą może być głośniejsza praca urządzenia
ZALETY I WADY DRUKAREK LASEROWYCH
- szybki wydruk i większa wydajność urządzenia
- niskie koszty zakupu tonerów
- dobrej jakości wydruki dokumentów
- wysoka cena urządzenia, znacznie wyższa od drukarek atramentowych
Czy warto mieć drukarkę do zdjęć? Moim zdaniem tak, to fajny gadżet, pozwala mieć wydrukowane zdjęcia od zaraz, a dzięki drukowi sublimacyjnemu są one szybkie, nie rozmazują się, a koszt jednej odbitki to około 1 zł (zależy ile zapłacicie za papier). Ja wpinam często zdjęcia w planery, bo są fajną pamiątką, szczególnie np. w kartach pamiętnika
JAKI PAPIER WYBRAĆ?
Nie będę Wam polecała zwykłych papierów do drukarek, ponieważ takich znajdziecie na pęczki wszędzie. Choć ja sama wolę do codziennego użytku najzwyklejszy, jest on naprawdę dobrym wyborem, to wiem, że wielu moich klientów poszukuje do plenerów czegoś więcej niż zwykły papier. Postanowiłam zebrać w jednym miejscu i podlinkować papiery premium, które polecam Wam od bardzo dawna w prywatnej korespondencji i wiem, że świetnie się sprawdzają.
Jeśli nie wystarcza Wam zwykły biurowy papier ksero przeznaczony do codziennego druku — wybierzcie papiery satynowane albo ksero w klasie A i A+. Te wybrane poniżej przeze mnie są dedykowane do druku laserowego, ale w mojej opinii nadają się świetnie do drukarek atramentowych. Co zresztą sprawdziła i polubiła masa moich klientek!
W CO WPIĄĆ? WYBIERZ SEGREGATOR!
Segregator to najtańsza i jednocześnie najwygodniejsza opcja! Możecie szybko wpinać i wypinać karty, dokładać nowe i wyrzucać niepotrzebne. Na rynku mamy dostępną masę pięknych okładek, więc jest w czym wybierać. Zarówno w formacie zeszytowym (A5) jak i większym (A4).
Osobiście korzystam właśnie z tej formy i do niej zachęcam, ale jeśli chcecie mieć z wydruków bardziej premium produkt, to sprawdźcie inne opcje spinania wydruków, które opisałam na stronie sklepu. Na przykład organizera, jak ten ze zdjęć, szukajcie na AliExpress (koszt około 50 zł), mój jest z marki Simple Stories.
Mam nadzieję, że pomogłam!
W razie pytań piszcie śmiało.
Wpis zawiera linki afiliacyjne.
- 21 August 2020
- No Comments
- 3
- planer, planery