Autor  

32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua


Lista pytań, które dostaję od moich czytelników na blogu i w social mediach nie jest jakaś specjalnie długa, ale konkretna. Numerem jeden jest pytanie o to, jak ja to robię, że u mnie w mieszkaniu jest tak czysto. We wpisie znajdziecie coś, co pomoże usprawnić porządki. Jest również moja recenzja odkurzacza bezprzewodowego Tefal Flex Aqua. Wiem, że Panie domu na pewno będą zainteresowane co mam do powiedzenia na jego temat!

Przy wszędobylskim maluchu i dwóch kocurach. Odpowiedź na pytanie jak ogarnąć porządek w domu jest zaskakująco prosta – sprzątamy regularnie. I staramy się nie bałaganić, na tyle, na ile jest to oczywiście możliwe. W dodatku w bałaganie źle się czujemy. Zarówno ja, jak i mój mąż. Skoro już zdradziłam wam swoją tajemnicę, to może zaproponuję rozwiązanie, jak wdrożyć taki “czysty system” u Was w domu?

32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex

DZIAŁAJ REGULARNIE!

Tajemnicą czystości w domu nie jest pedanteria i impulsywne sprzątanie, a przyzwyczajenie się do regularnego ogarniania przestrzeni i odnalezienie spokoju w ładzie, oraz, co ważne nietraktowanie sprzątania jako kary. Co więcej, zapomnijcie o tłumaczeniu się przed światem, że sprzątanie trwa długo. To nie jest prawda. Jeśli codziennie znajdziecie z 10-15 minut (no maksymalnie 20 minut) na porządek, okaże się, że te poważniejsze sprawy, jak generalnie porządki (wiecie, mycie okien czy szorowanie wnętrz szafek w kuchni)  nie wykończą was i nie zamienią tych zajęć  w koszmar. 

Zacząć należy od przyzwyczajenia. Wystarczy kilka tygodni regularności, by weszło nam w coś w rytm dnia. Razem z marką Tefal, która jest partnerem tego wpisu, przygotowałam dla was zestaw pomocnych fiszek, dzięki którym wyrobicie sobie dobre nawyki w porządkowaniu domu. Znajdziecie je, wraz z instrukcją jak działać, na końcu tego wpisu.

32 fiszki do druku do organizacji porządków
32 fiszki do druku do organizacji porządków
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
Tefal Aqua Flex myjący odkurzacz bezprzewodowy

MOJA RECENZJA BEZPRZEWODOWEGO ODKURZACZA
TEFAL Air Force 360 FLEX AQUA

Już chyba przekonałam Was to tego, że kocham porządek i porządki. Dlatego też przeogromnie ucieszyłam się z możliwości przetestowania nowości od marki Tefal, którą jest myjący odkurzacz bezprzewodowy Tefal Air Force 360 FLEX AQUA TY9490. Osobiście nie miałam najlepszego doświadczenia z odkurzaczami bezprzewodowymi, do tematu więc podchodziłam jak dziecko do szpinaku. 

Testowałam go kilka tygodni w domu z małym dzieckiem i dwoma kotami. Przejechał wiele metrów kwadratowych powierzchni. Wciągnął kilogramy kurzu, kocich kłaków i resztek płatków kukurydzianych. Starł z podłogi syropki, jogurciki i zupki. To prawdziwa turbohybryda, odkurzacz i mop w jednym! W dodatku nie ma miotającego się wszędzie kabla. Nienawidzę kabli, a przez to nienawidzę odkurzania. Nienawidziłam. W końcu trafiło do mnie urządzenie, które zdejmujesz z uchwytu ze ściany i po prostu używasz. Ale po kolei.

32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex

DLACZEGO FLEX AQUA ZASŁUGUJE NA BRAWA?

?? OPCJA FLEX —  innowacyjna elastyczna rura.

Spodziewałam się takiej opcji. Że będzie się zginał, bo ma elastyczną rurę i  nim nie trzeba się gibać i schylać pod kanapy. On to robi tak wygodnie, że… no szok! Składanie i rozkładanie odbywa się bez jakiekolwiek szarpania. Klik, wjazd pod kanapę. Prostujesz i autoklik, jedziesz po podłodze na prosto. To niezwykle wygodna opcja, której nie spotkałam nigdy wcześniej i przyznam szczerze, że nie wiem jak mogłam bez niej funkcjonować. Brawa za innowacyjność, bo faktycznie to jest rozwiązanie ułatwiające porządki.


?? OPCJA AQUA —  jednoczesne odkurzanie i mycie podłogi, które oszczędza czas.

Nie sądziłam, że spotkam urządzenie, które będzie turbomopem. To turbomop jak się patrzy. Proces czyszczenia jest usprawniony, odkurzacz mopuje i odkurza do przodu i do tyłu. Potwierdzam, jest szybko i sprawnie. A to dzięki nakładce myjącej AQUA. Ma ona przycisk start/stop, który pomaga regulować ilość wody w zależności od potrzeb. Nienawidzę mopować podłóg, więc opcja szybkiego ich wypicowania, przekonuje mnie bez zbędnego gadania.

Tefal Aqua Flex myjący odkurzacz bezprzewodowy
Tefal Aqua Flex myjący odkurzacz bezprzewodowy

Tefal Aqua Flex myjący odkurzacz bezprzewodowy

?? SZCZOTKA POWER SLIM VISION — płynnie poruszająca się elektroszczotka.

W dodatku z podświetleniem LED. Widać nawet najmniejsze drobiny kurzu. To rozwiązanie, o którym w sumie powinnam wspomnieć tu kilka razy. Nigdy nie spotkałam się z tak wygodnym i sprawnym poruszaniem się odkurzacza we wszystkich kierunkach. Płynnie, ale dynamicznie sunie po podłodze, przez co nie czujemy ciężaru samej bazy ręcznego odkurzacza (która sama w sobie może się wydać spora, jej waga to 1,6 kg, jendak dzięki odpowiedniemu wyważeniu nie czuć wagi odkurzacza). 


?? IDEALNY DO DOMU ZE ZWIERZAKAMI!

Wiem, że zawsze interesuje to bardzo osoby posiadające sierściuchy. Ten odkurzacz, a musicie wiedzieć, że “przerobiłam” ich wiele – świetnie radzi sobie z kocimi kłakami! Z pełną odpowiedzialnością muszę napisać, że żaden odkurzacz, jaki miałam do tej pory, nie zbierał mi tak dobrze kurzu i kudłów z naszej wymagającej wykładziny. Razem z elektroszczotką, i dodatkowymi szczotkami Easy Brush, radzi sobie fantastycznie. 

moja recenzja Tefal Aqua Flex myjący odkurzacz bezprzewodowy z elastyczną rurą do odkurzania bez schylania.
moja recenzja Tefal Aqua Flex myjący odkurzacz bezprzewodowy z elastyczną rurą do odkurzania bez schylania.
moja recenzja Tefal Aqua Flex myjący odkurzacz bezprzewodowy z elastyczną rurą do odkurzania bez schylania.

?? WYGODNE PRZECHOWYWANIE I ŁADOWANIE

Do bazy dołączony jest specjalny uchwyt, który można zawiesić na ścianie w pobliżu gniazdka i ładować bezproblemowo sprzęt. Ja swój zawiesiłam w szafie, gdzie trzymam miotły i inne “gadżety”. To wygodne, nie wala się gdzieś i nie jest narażony na wywalenie go przez nasze psotne kocury i wszędobylskiego malucha. Wisi wysoko i ładuje się bez ingerencji współmieszkańców. Fajna opcja, lepsza niż zwykłe stojaki.

?? OPRÓŻNIANIE I CZYSZCZENIE POJEMNIKA

Odkurzacz ma wygodny do wytrzepania filtr. Tak! Po prostu się go wygina i cały kurz z niego spada. Można go też myć pod wodą! Natomiast kurz, który zbiera się w pojemniku jest zbity i widać, że “wydarty” z najmniejszych szczelin i otchłani m.in. wykładziny. Wygodnie się go opróżnia i czyści. Wiem, że to ważne info, bo nie zawsze ta czynność sprawia przyjemność. Albo i w ogóle.

moja recenzja Tefal Aqua Flex myjący odkurzacz bezprzewodowy z elastyczną rurą do odkurzania bez schylania.

CZY POLECAM TEN BEZPRZEWODOWY ODKURZACZ?

Połączenie opcji mopa i odkurzania bez schylania jest absolutnie wyjątkowe i nie jest to przekombinowany produkt. :)  To niewątpliwie wszechstronny 5w1,  który sprawdził mi się do

 • jednoczesnego odkurzania i mycia podłóg — tu jeszcze raz podkreślę oszczędność czasu, bo to jest niesamowita opcja, teraz myję podłogi co 2-3 dni, albo nawet częściej, bo robię to przy okazji odkurzania
 • odkurzania bardzo wymagającej wykładziny w domu z kotami (naprawdę mocno podkreślam jaki jest świetny i wyjątkowy w tym obszarze)
 • odkurzania pod sufitem, szczególnie kątów, miejsc gdzie mamy podwieszany sufit czy wiszących szafek w kuchni (opcja )
 • po założeniu szczelinówki – odkurzania szczelin za meblami czy tych w szafach przesuwnych, mam ich dwie i ciągle zbierają się tam kocie kłaczki z kurzem, na opcji Boost odkurzacz świetnie sobie z nimi radzi
 • oraz oczywiście odkurzacz ręczny, idealny żeby odkurzać w aucie, używam go naszych białych żaluzji, które są piękne, ale kochają kurz, więc opcja szybkiego zgarnięcia go z nich jest bardzo wygodna, jest też szybkim rozwiązaniem kiedy moje dziecko coś rozsypie, znacznie szybciej jest sięgnąć po niego niż szukać miotły i szufelki

Z pewnością mogę powiedzieć, że jest godny polecenia. Na pewno zawiśnie w naszym domu na długo. 3 słowa? Prosty, wydajny, wygodny!

32 fiszki do druku do organizacji porządków
32 fiszki do druku do organizacji porządków

32 FISZKI DO DRUKU I ORGANIZACJI PORZĄDKÓW

Fiszki, które dla Was przygotowałam są do pobrania z mojego bloga za darmo. Zawierają kilku i kilkunastominutowe zadania dotyczące codziennych porządków w domu — kuchni, łazience, salonie, jadalni oraz sypialniach. Mogą stać się dla Was inspiracją i motywacją do wprowadzenia w domu regularności w sprzątaniu, a co za tym idzie — radości z czystego domu! Oczywiście, jak każde zadanie wymagają na początku wysiłku, bo nie od razu Rzym zbudowano. Mogę Was jednak zapewnić, że kiedy nauka regularności odbywa się przez zabawę, to wszystko idzie nam znacznie łatwiej! 

JAK UŻYWAĆ MOICH FISZEK?

 • Pobierz i wydrukuj kartki, a następnie wytnij fiszki. 
 • Możesz włożyć je do koperty albo jakiegoś kartonika lub pudełeczka.
 • Fiszek jest 32 — zaplanuj sobie czy będziesz realizować zadania na nich zapisane przez tydzień, dwa czy przez miesiąc. Pamiętaj, im krócej, tym szybciej osiągniesz zaplanowany cel! Niektórzy jednak wolą metodę małych kroczków i ja to szanuję i rozumiem. Dopasuj plan do swoich potrzeb!
 • Jeśli chcecie, to możecie robić je całą rodziną! Każdy domownik może mieć wybrane zadania z fiszek na dany dzień albo może je wylosować. To będzie fajna zabawa!
 • Możesz je podzielić sobie z góry na dni albo po prostu losować codziennie zadania. Może to być zarówno zaplanowane, jak i spontaniczne.

JAK JE PODZIELIĆ CZASOWO?

 • 1 TYDZIEŃ /  Jeśli decydujesz się na taką formę, to wypada wykonać Ci zadania z 4-5 fiszek dziennie. 
 • 2 TYGODNIE /  Jeśli uznasz, że na zrobienie 32 zadań potrzebujesz więcej czasu, to wypada wykonać Ci zadania z 2-3 fiszek dziennie. 
 • 1 MIESIĄC /  To zdecydowanie dla bardziej zapracowanych, jeśli uznasz, że to opcja dla Ciebie, to wypada wykonać Ci zadania z 1-2 fiszek dziennie

DZIEL ZADANIA!

 • Możesz podzielić realizację zadań na pory dnia, część fiszek zrealizować rano, przed pracą, a część po powrocie do domu. Jeśli zostaną Ci jakieś fiszki, to zrób zadania  jeszcze przed snem lub zapadnięciem się w kanapie i oglądaniem seriali.
 • Wiesz, że możesz oszczędzić czas domowych zajęć dzięki urządzeniom takim jak odkurzacz Tefal  Aqua Flex? W fiszkach są oddzielne czynności – odkurzanie oraz mopowanie podłóg, z tym odkurzaczem to będzie jedna czynność, a co za tym idzie — szybciej radzimy sobie ze sprzątaniem!
 • Zrobiłeś wszystkie zadania z fiszek? Kolejny tydzień to kolejna seria zadań! Po 4-5 takich seriach już nie będziesz zastanawiał się na co dziś przeznaczyć 5 minut sprzątania, tylko po prostu wyszorujesz umywalkę zaraz po tym jak odłożysz swoją szczoteczkę do zębów!
 • Jeśli nie uda Ci się zrobić jednego dnia wszystkich zaplanowanych fiszek, to przerzuć je na kolejne dni. Ważne, żeby pod koniec tygodnia (lub innego zakresu czasu, który wybrałeś) mieć czyste konto i wszystkie fiszki zrealizowane.

Udanych porządków!

32 fiszki do druku do organizacji porządków
32 fiszki do druku do organizacji porządków

POBIERZ FISZKI DO OGRANIZACJI PORZĄDKÓW

Plik jest do pobrania tylko do użytku prywatnego,
nie wyrażam zgody na modyfikowanie grafik,
wykorzystywanie ich w celach komercyjnych, sprzedawanie
oraz rozpowszechnianie bez mojej wiedzy i zgody.

1 – POBIERZ FISZKI CZ. 1.

2 – POBIERZ FISZKI CZ. 2.

3 – POBIERZ FISZKI CZ. 3.


 • Nie zmieniam wzorów na życzenie — nie piszcie do mnie w tej sprawie wiadomości, udostępnione grafiki są jedynymi ich wersjami
 • Grafiki przygotowane są do druku w wysokiej jakości
 • Każdy z plików ma rozmiar A4
 • Spokojnie można je drukować na domowej drukarce
 • W przypadków plakatów każdy rodzaj papieru jest odpowiedni
 • Pliki zapisane są w formacie JPG
 • Można z nich korzystać tylko dla własnego użytku i przekazywać linki dalej, by Wasi bliscy oraz znajomi też mogli się nimi cieszyć, ale nie sprzedawajcie ich w żadnej postaci!
32 fiszki do druku do organizacji porządków

SZUKASZ INNYCH GRAFIK DO ORGANIZACJI W DOMU? SPRAWDŹ MOJE WPISY:

Wpis zrealizowany we współpracy z marką Tefal.

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Planer ewidencji zamrażarki + etykiety do druku
June 20, 2022
Planer domowego budżetu – 133 strony w PDF do druku
October 17, 2021
Planer akademicki 2021/22 do druku – 27 szablonów PDF
September 18, 2021
Moja kolekcja ceramiki w kolorze kobaltowym
August 10, 2021
Planery miesięczne do druku — sierpień i wrzesień 2021
August 01, 2021
21 ZABAW DO DRUKU NA WIECZÓR PANIEŃSKI
July 04, 2021
3 plakaty z kosmosem do druku
May 18, 2021
Kalendarz ząbkowania do druku
Kalendarz ząbkowania do druku
May 01, 2021
40 kart pracy do druku z zabawami dla dzieci + BONUS!
40 kart pracy do druku z zabawami dla dzieci + BONUS!
April 09, 2021