Autor  

Ulubione drewniane zabawki naszego malucha


Jako rodzice staramy się dokonywać mądrych wyborów i wynajdywać naszemu maluchowi zabawki, które sprawdzą się na lata. Obecnie wybór zabawek Kacperka nie jest aż tak świadomy, by wskazywał, co mu się podoba. Bo podoba mu się wszystko. Dlatego pierwsze zabawki to odpowiedzialność świadomego rodzica. Dziecko rozwija się bardzo szybko, więc zabawki powinny pobudzać jego kreatywność i pomagać w odkrywaniu swoich umiejętności i świata.

Już będąc małą dziewczynką, z zazdrością patrzyłam na drewniane zabawki w animowanych i familijnych filmach Disneya. Drewniane domki, samochody, zwierzątka, klocki… Dziś, jeszcze bardziej niż kiedyś, wydają mi się ponadczasowe i kojarzą się z ciepłem dzieciństwa. Ponadto kocham rzemiosło i wysokiej jakości rzeczy z drewna. Takie są zabawki marki Janod, która chodzi właśnie swoje 50-te urodziny! Są solidne, pięknie wykonane, spójne stylem i kolorem. Szczerze dzielę się z Wami tym, co nam się sprawdziło, a teraz przyszła kolej na następną turę zabawek. Nasz maluch przetestował je na wskroś!

I jeszcze jedno! Wszystkiego najlepszego Janod!

ZABAWKOWY WARSZTAT DLA CHŁOPCA

Między innymi zabawką numer jeden jest drewniany warsztat dla malucha. Okazał się absolutnym hitem, przy którym nasz maluch spędza sporą część dnia. Wiem, że wiele z Was ma go z naszego polecenia i podziela zdanie, że jest on bardzo trafioną zabawką! Bywa, że pierwsze co rano się dzieje, kiedy usłyszę dziecięcą pobudkę, to stukanie w warsztat.

ZABAWKI EDUKACYJNE I MUZYCZNE

Nasz maluch jest na etapie wyjmowania i umieszczania w pojemnikach przedmiotów. Mamy wspaniały sorter geometryczny, który uczy wkładania jednego rodzaju figury do kilku różnych otworów. Wspaniała, edukacyjna zabawka! Do tego dobraliśmy mu wielofunkcyjną kostkę edukacyjną z pętelką. Jest spora, więc spokojnie mogę nazwać ją stolikiem. To nic innego, jak ścianki manipulacyjne. Poza tym, że ma super funkcje, w których maluch może grzebać, to ta forma jest wygodna w mieszkaniu. Nie zajmuje tyle miejsca, co te wszystkie wielkie tablice.

Ostatnio pojawiły się u nas cymbałki z kulodromem. HIT! Przez duże H. Szczerze i bez ściemy. Kacpreek pokochał tę zabawkę. Kolorowe kule spadają na cymbałki, ku uciesze malucha. Turom wciskania kul w otwory nie ma końca. Kolejna… kolejna… kolejna… Potem na leżąco. Do góry nogami. Przeciskanie czołem… Sama chyba nie mam aż takiej wyobraźni, by znaleźć tyle sposobów na kulodrom!

To nie jedyna nowa zabawka! Nasz maluch przechodzi teraz etap zabaw z instrumentami muzycznymi dla maluchów. W sumie to jego pierwsze zetknięcie. No, może poza waleniem pokrywki garnka o drugą pokrywkę Wybrałam dla niego ministolik muzyczny, z tej samej serii co cymbałki. Na razie nie ma wielkich fajerwerków w tym temacie… Bo nie można nic przez coś przecisnąć, ALE pałeczka w kształcie ważki idealnie się nadaje do szukania dźwięku. Zarówno w elementach stolika, jak… w regale i innych zabawkach. Ta wielofunkcyjność elementów i możliwość zabawy nimi na wiele sposobów stanowczo nas przekonuje!

PIĘKNE PASTELOWE ZABAWKI

Od jakiegoś czasu rozglądałam się też za klockami dla Kacperka. Świetnie bawi się klockami z kolejki do ciągnięcia, ale stanowczo było ich za mało. Kiedy zobaczyłam klocki w kształcie kamyczków, od razu pomyślałam — to jest to! Nie myliłam się, to zabawka, która jest w ruchu kilka razy dziennie. Budowanie i rozwalanie wież to najlepsza zabawa

Na koniec największy smaczek tego zestawienia. Jako dziecko oszalałabym z radości, jeśli tylko mogłabym pobujać się na… Słoniu na biegunach! Tak! To kolejna przepiękna zabawka, która podkreśla ponadczasowość, świetną jakość i przepiękny dizajn jaki oferuje marka Janod. Takie duże zabawki wybieram do mieszkania bardzo roztropnie, bo nie jest ono gumy. Od początku byłam pewna, że Kacperek będzie miał tego rodzaju zabawkę. Szybko załapał na czym polega rzecz, podchodzi do niego i woła, żeby pomóc mu wejść, bo będzie brykał. Cudowny i przesłodki widok

Wpis stworzony wspólnie z marką Janod

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

21 ZABAW DO DRUKU NA WIECZÓR PANIEŃSKI
July 04, 2021
3 plakaty z kosmosem do druku
May 18, 2021
Kalendarz ząbkowania do druku
Kalendarz ząbkowania do druku
May 01, 2021
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
February 08, 2021
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua
November 25, 2020
Prezentownik 2020 – zabawki dla dzieci
November 20, 2020
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
Jesienny lisek – czapeczka do druku dla dzieci
September 15, 2020
Najpiękniejszy planer szkolny z kalendarzem 2020/21 do druku
Najpiękniejszy planer szkolny z kalendarzem 2020/21 do druku
August 17, 2020
PLAKAT Z LENIWCEM DO DRUKU
PLAKAT Z LENIWCEM DO DRUKU
August 07, 2020