Autor  
DIY

Kalendarz adwentowy girlanda


Wczoraj kupiłam nowe rękawiczki. Szalików mam już od groma, zostały jeszcze poszukiwania ciepłej czapki. Tak! To znak, że idzie grudzień. A razem z nim wypatrywanie świąt. Żeby ten czas oczekiwania był jeszcze bardziej magiczny, przygotowujemy przeróżne kalendarze adwentowe, z którymi odliczamy dni do Bożego Narodzenia. Jako dziecko uwielbiałam czekoladowe, i o dziwo — udawało mi się nie zjadać ich od razu! Nie wiem jak to możliwe, bo szaleję na punkcie słodyczy. Jednak teraz, jako dorosła osoba, mam w mieszkaniu każdego roku inny, graficzny sposób na „odcinanie” bilecików z kolejnymi dniami.

 

Zeszłoroczny kalendarz


Nie wiem czy wiecie, ale w zeszłym roku przygotowałam minimalistyczny, czarno-biały kalendarz adwentowy. Dla każdego, kto stawia na proste formy, będzie to grafika idealna, dlatego zapraszam Was do tego wpisu serdecznie.

Kalendarz adwentowy girlanda

Kolorowa girlanda


Postanowiłam, że w tym roku zaszaleję z kolorami i zaprojektowałam 24 grafiki, które są jednocześnie girlandą. Wybrałam paletę 7 kolorów, dzięki czemu zachowałam spójność, i mimo dużej ilości elementów, nie ma w grafice chaosu. Kalendarz jest dwustronny. Na awersie znajdują się cyferki od 1 do 24, natomiast rewers przedstawia różnego rodzaju myśli i porady. Podeszłam do niego nieco dowcipnie, tak jak zresztą w zeszłym roku. My już przyozdobiliśmy mieszkanie, a niebawem na blogu pojawi się jeszcze więcej wspaniałych świątecznych, drukowanych niespodzianek! Nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła pokazać Wam to, co przygotowałam!

01 ceramiczna śnieżynka   |   02 lampion domek   |   03 poduszka gwiazdka
04 świecący wianek   |    05 ceramiczna choinka  |  06 kubek ze śnieżynką
07 ceramiczny konik   |   08 kula śnieżna   |   09 wianek z gałązek

Jak zrobić kalendarz adwentowy


Do zrobienia kalendarza z mojego projektu potrzebny będzie wydruk (do pobrania poniżej). Musicie go wykonać dwustronnie, pliki są już odpowiednio przygotowane — należy tylko odpowiednio do swojego urządzenia umieścić papier w drukarce. Dodatkowo przygotujcie sobie nożyczki (opcjonalnie gilotynę), spinacze i sznurek lub wstążkę.

Po dokonaniu wydruku należy pociąć kalendarz. Linie cięcia wynikają z form poszczególnych dni, więc myślę, że nie będzie to trudnością. Elementy girlandy polecam przypiąć do sznureczka lub taśmy za pomocą malutkich spinaczy. Do kupienia np. w sklepie papierniczym. Odliczając kolejne dni — po prostu je odpinamy i odwracamy. Mam nadzieję, że hasła, które przygotowałam spodobają Wam się.

kalendarz-adwenowy-do-druku

 


Pobieranie kalendarza


➤  Polub My Pink Plum na Facebooku

Jeśli pobierasz moje grafiki — będzie mi bardzo miło jeżeli polubisz moją stronę (opcja jest dobrowolna). Na fanpage’u informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na blogu oraz innych grafikach do pobrania, dlatego zachęcam do jego obserwowania.


➤  Pobierz grafiki

Kalendarz adwentowy girlanda

numery 1-12 przód     numery 1-12 przód tył

numery 13-24 przód     numery 1-12 przód tył

Projekty są gotowe do pobrania z linków, które znajdziecie powyżej. Tak jak zawsze, zaprojektowałam wszystko w programie Photoshop – odpowiadam od razu, bo często pojawiają się o to pytania.

  • Nie zmieniam kolorów ani wzorów na życzenie — nie piszcie do mnie w tej sprawie wiadomości, udostępniona grafika jest jedyną wersją etykiet
  • Pliki udostępnione są w formacie JPG
  • Przygotowane są w wysokiej jakości druku, możecie je drukować w każdej mniejszej wielkości (ewentualnie większej, do 30% powiększenia nie powinny tracić na jakości)
  • Zalecam drukowanie na papierze technicznym
  • Można z nich korzystać tylko dla własnego użytku i przekazywać linki dalej, by Wasi bliscy i znajomi też mogli się nimi cieszyć, ale nie sprzedawajcie ich w żadnej postaci!

grafika-świąteczka-do-wydrukowania

To jak, drukujemy?
Wypatrujcie kolejnych świątecznych grafik!
Enjoy!


Chcesz więcej? Sprawdź grafiki na święta!

____
Wpis zawiera linki afiliacyjne

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Kobiece plakaty typograficzne w stylu boho do druku
Kobiece plakaty typograficzne w stylu boho do druku
February 12, 2021
Plakaty świąteczne w stylu boho do druku — edycja 2020
Plakaty świąteczne w stylu boho do druku — edycja 2020
December 03, 2020
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
November 28, 2019
90 pomysłów na prezent dla osób, które „niby mają wszystko”
December 08, 2018
Plakaty świąteczne do druku — edycja 2018
Plakaty świąteczne do druku — edycja 2018
December 05, 2018
Fazy księżyca — girlanda do druku
Fazy księżyca — girlanda do druku
March 08, 2018
Ekspresowy planner świątecznych porządków — grafika do druku
Ekspresowy planner świątecznych porządków — grafika do druku
December 18, 2017
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
December 07, 2017
6 sukienek plus size na 6 różnych okazji
6 sukienek plus size na 6 różnych okazji
December 05, 2017