Autor  

Otworzyłam mój sklep! Zapraszam do OCH PASTEL


Zawsze powtarzam – ładne rzeczy inspirują! To trochę takie moje motto życiowe, zaraz obok powiedzenia, że „Aby być wielkim, trzeba być najpierw małym.” Oba sprawdzają się w moim życiu zawsze, kiedy zaczynam kolejny projekt. Z miłości do pięknych rzeczy zrobiłabym wiele.

Jak pewnie wiecie, odwiedzając tego bloga, moim priorytetem jest dzielenie się inspiracjami. Na My Pink Plum stworzyłam najbardziej pastelowy kawałek internetu, jaki tylko mogłam sobie wymarzyć. Przyszedł jednak czas, żeby zrobić coś więcej, żeby dać kawałek swojego serca w bardziej namacalnej formie. Poznajcie OCH PASTEL — mój własny sklep z  (na razie) plakatami!

Grafika i sztuka to moja codzienność. Z roku na rok ten świat pochłania mnie coraz bardziej. OCH PASTEL to kolejny z kroków, żeby coraz szerzej dzielić się tym, co piękne. Chciałabym, żebyście w tym uczestniczyli razem ze mną. Tworzę głównie akwarelowe plakaty dla dzieci, więc, drogie mamy, z pewnością znajdziecie tu ilustracje dla swoich pociech, które zapamiętają na lata. Ale jeśli poszukujecie czegoś tylko dla siebie, również mam nadzieję, że Was nie zawiodę.

MOJE AUTORSKIE PLAKATY

Wszystkie plakaty na OCH PASTEL są dziełem moich rąk, wyobraźni, wrażliwości i serca. To reprodukcje akwarelowych obrazów, które przez ostatni rok mogliście oglądać na moim Instagramie. Nic, co znajdziecie w sklepie, nie jest kupione w zewnętrznym banku grafik. Z tego powodu, żadna z moich prac nie jest dostępna nigdzie indziej. Stawiam na oryginalność i niepowtarzalność. Oddaję w Wasze ręce swoje emocje, wspomnienia i radość, płynącą z malowania i projektowania.

W chwili startu sklepu do sprzedaży przygotowałam 8 wzorów. W limitowanych ilościach. Chciałabym dowiedzieć się, co podoba Wam się bardziej i na czym skupić swoją uwagę malując kolejne akwarele i tworząc fotomontaże.

PLAKATY TO WSPOMNIENIA

Od najmłodszych lat otacza nas świat obrazu. Już jako dzieci karmieni jesteśmy tysiącami kolorowych ilustracji. Pochłaniamy je ciekawskimi oczkami dziecka, a te pozostają z nami do końca życia. Barwne obrazki pobudzają dziecięcą wyobraźnię i wrażliwość. To, co towarzyszy nam w dzieciństwie, pozostaje z nami jako piękne wspomnienia w życiu dorosłym. Doskonale to rozumiem i właśnie z takim nastawieniem namalowałam najpiękniejsze akwarelowe ilustracje zwierzaków w Internecie! 

Dziś, jako dojrzały człowiek, oglądam wiele zdjęć i grafik, z tęsknotą szukając tego, co najbardziej mnie poruszy. Wierzę, że masz „tak jak ja”. Z tej potrzeby stworzyłam mój sklep.

DLACZEGO AKWARELE?

Zawsze lubiłam malować. Swego czasu miałam nawet ogromną ochotę pójść do liceum plastycznego, ale życie potoczyło się inaczej. Tak bardzo inaczej, że zostałam inżynierem informatyki, ale z ogromnym sercem do sztuki. Tak ogromnym, że mimo wszystko pragnęłam pracować w branży kreatywnej i to marzenie spełniłam, zostając grafikiem komputerowym. Z wieloletniego doświadczenia, bo już prawie od dekady pracuję zawodowo, mogę potwierdzić, że samo malowanie „w komputerze” to dopiero początek.

Pragnienia się nie zmieniły i dalej chciałam tworzyć piękne ilustracje, w tym subtelne i kolorowe plakaty. Akwarela jest techniką, którą czuję najlepiej. Lubię cały proces poszukiwania kolorów oraz mieszania ich z wodą. I przede wszystkim chwilę, kiedy łączą się one z papierem. Pracuję farbami „Białe noce” oraz „Van Gogh”, oraz na papierze z 25% domieszką bawełny— o dwóch gramaturach 280 i 300. Te narzędzia pozwalają osiągnąć wspaniałe efekty i dać ujście mojej wyobraźni!

Plakaty są odpowiednio przygotowanymi reprodukcjami namalowanych przeze mnie akwarelowych obrazków. Każdy z nich jest skanowany na wysokiej jakości sprzęcie, a następnie poddawany obróbce komputerowej, żeby pięknie prezentował kolory, fakturę oraz detale charakterystyczne dla akwareli.

 


 

Zapraszam Was, kochani czytelnicy, do odkrywania razem ze mną
pięknego, kolorowego świata!

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

6 minimalistycznych plakatów do druku (free)
May 26, 2022
21 ZABAW DO DRUKU NA WIECZÓR PANIEŃSKI
July 04, 2021
3 plakaty z kosmosem do druku
May 18, 2021
Kalendarz ząbkowania do druku
Kalendarz ząbkowania do druku
May 01, 2021
Kobiece plakaty typograficzne w stylu boho do druku
Kobiece plakaty typograficzne w stylu boho do druku
February 12, 2021
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
February 08, 2021
Plakaty świąteczne w stylu boho do druku — edycja 2020
Plakaty świąteczne w stylu boho do druku — edycja 2020
December 03, 2020
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua
November 25, 2020
Prezentownik 2020 – zabawki dla dzieci
November 20, 2020