Autor  

Planner miesięczny 2018 — październik, listopad, grudzieńO matko! To już dzisiaj? Pierwszy dzień reszty tego roku… Długo zwlekałam z projektowaniem i publikacją plannera na ostatni kwartał tego cudownego, pełnego wyzwań i osobistych sukcesów roku. Zasypywały mnie wiadomości z prośbami, ale byłam twarda — nie wszystko mogę (i chcę) dać na raz i od razu.

Właśnie — wyzwania i osobiste sukcesy. Otóż moi mili, doskonale już o tym wiecie, otworzyłam sklep, za który zbierałam się od dwóch lat! Pamiętam dokładnie, jak dwa lata temu, w wakacje, siedziałam pod orzechem (takie specjalne miejsce na podwórku moich rodziców) i zamyślona piłam kawę. W pewnym momencie ciszę i skupienie przerwał Kamil. Trzymając w rękach kosz wiklinowy powiedział „Kochanie, mam pomysł…”. Zabawne jest to, że tego samego dnia, gapiąc się na ten sam kosz, pomyślałam o tym samym. „Przecież to fantastyczne! – pomyślałam sobie, „Przecież obecnie wracają do łask nasze rodzime wytwory. Ludzie poszukują świetnej jakości rękodzieła.” Znam wiklinę od wielu, wielu lat. Szalenie mi się od lat podoba, dlaczego nie mogłabym się tym zająć? I tak dumałam. A teraz to, mój mąż wpadł dokładnie na to samo! Wzięliśmy kartkę i rozpisaliśmy nasz plan.

Długo, z punktu widzenia rynkowego, przyszło mi zebrać się na odwagę i uruchomić sklep jak należy. Trzeba było tylko poświęcić wakacyjne przyjemności i zamiast all inclusive w cieniu Olimpu — lato spędziłam na projektowaniu, siedzeniu w kodzie html, odwiedzaniu hurtowni z wikliną oraz prywatnych pleciarzy. W większości siedziałam z kalkulatorem w jednej ręce i telefonem w drugiej. W tle słyszałam tylko hasła: lakierowanie, nabijanie pasków… i parę innym spraw.

Na szczęście większość rzeczy się udała. Nawet nie wiecie, jak się cieszę z tego mojego Och Pastel! Bałam się nacisnąć przycisk „Aktywuj sklep”. Myślałam, że to mnie przerośnie, ale okazało się, że strach, to tylko strach. Rzeczywistość nagrodziła mnie ciepłym przyjęciem kolejnego pomysłu. Uff — że tak powiem. ;) To zdanie sprawdza, czy czytacie moje teksty, jeśli tak, to dajcie w komentarzu uśmiech i napiszcie „kocham kosze wiklinowe”. Taki tam mały eksperyment… A teraz, wracając do misji z 2018 roku, poza sklepem z wikliną i plakatami, będzie… albo to zostawię na kiedy indziej. Nie wszystko mogę i chcę napisać na raz


PLANNER NA 2019

Na nadchodzący 2019 rok przygotowałam do druku projekt, w którego skład wchodzą planery miesięczne na cały rok, kalendarz oraz masa dodatków ułatwiających planowanie. W paczce grafik znajdziesz sprawdzone przeze mnie rozwiązania oraz elegancki, minimalistyczny design. Całość jest moim autorskim projektem.

ZNAJDZIECIE GO TU >>> KALENDARZ I PLANNER DO DRUKU


PLANNERY MIESIĘCZNE

Chciałam wyjaśnić jedną kwestię, która spowodowała dyskusję pod poprzednią paczką na I kwartał. W plannerze nie ma wszystkich świąt religijnych, ponieważ moim celem jest tworzenie grafik uniwersalnych. I nie jest to dla mnie jakiś niewygodny temat — gdybym dodawała wszystkie święta jakie są w kalendarzu liturgicznym, np. Środa Popielcowa czy Triduum Paschalne, to kalendarz składałby się głównie z tego co wpisałam ja, a przecież to Wy, moi czytelnicy, macie go po to, żeby wypełnić według własnych potrzeb. Jeśli ktoś potrzebuje — może to sobie spokojnie wpisać absolutnie każde święto. Szanuję to, że moimi czytelnikami są osoby o różnych wyznaniach, i to jest moje główne kryterium wpisywania dodatkowych oznaczeń w okienka. Oczywiście, dodaję takie święta jak np. Dzień Matki czy Dzień Kobiet, ale nie jest to efekt niekonsekwencji. Zadecydowałam, że wybiorę najpopularniejsze „świeckie” święta, żeby nikomu nie wypadło z głowy złożyć życzeń mamie czy tacie.

Kwestie wydruku

 • projekt przygotowany jest w jednej wersji kolorystycznej, która będzie się dobrze drukować zarówno w kolorze jak i w skali szarości,
 • spokojnie można zrobić to na domowej drukarce,
 • każdy rodzaj papieru będzie tutaj odpowiedni,

W kalendarzu na każdy miesiąc znajduje się:

 • kalendarium z miejscem do wpisania wydarzeń
 • lista rzeczy do zrobienia, z checkboxami, w których można odhaczać wykonane zadania
 • miejsce na urodziny, nie mniej ważne imieniny oraz kwadracik do wpisywania innych okoliczności, jak np. rocznice.
 • jest też pole na wpisywanie rzeczy, które planujemy obejrzeć, przeczytać i odwiedzić w danym miesiącu
 • w plannerze znajdziecie również rubryczkę do wpisania “myśli miesiąca”.

Kalendarz 2018 do druku

Planner miesiąca jest rozbudowaniem projektu kalendarza na rok 2018 do druku — zapraszam do pobierania także i jego. W tym roku również stworzyłam minimalistyczny projekt z kolorowym akcentem. Każdy miesiąc składa się z delikatnej grafiki oraz skromnego kalendarium. Będzie mi niezwykle miło, jeśli udostępnicie u siebie na FB zarówno wersję całoroczną, jak i dedykowane miesięczne plannery.


POBIERANIE PLANNERÓW


01 zegar klapkowy   |   02 zszywacz   |   03 dyspenser do taśmy
04 skarbonka   |   05 kubek   |   06 lampa
07 pojemnik na obiad   |   08 długopis   |   09 notes


LINKI DO PLANNERÓW:

PLANNER PAŹDZIERNIK 2018

PLANNER LISTOPAD 2018

PLANNER GRUDZIEŃ 2018

KALENDARZ I PLANNERY 2019

Pliki są do pobrania tylko do użytku prywatnego,
nie wyrażam zgody na modyfikowanie grafik,
wykorzystywanie ich w celach komercyjnych, sprzedawanie
oraz rozpowszechnianie bez mojej wiedzy i zgody.

Projekt jest gotowy do pobrania wyżej. Wystarczy wybrać wzór i zapisać plik.

 • Nie zmieniam wzorów na życzenie — nie piszcie do mnie w tej sprawie wiadomości, udostępnione grafiki są jedynymi ich wersjami
 • Grafiki przygotowane są w wysokiej jakości do druku
 • Każda ze stron kalendarza ma rozmiar A4 (to jedyny format, nie zamienię go na A3)
 • Można je drukować na domowej drukarce
 • W przypadków plakatów każdy rodzaj papieru jest odpowiedni
 • Pliki zapisane są w formacie JPG
 • Można z nich korzystać tylko dla własnego użytku i przekazywać linki dalej, by Wasi bliscy oraz znajomi też mogli się nimi cieszyć, ale nie sprzedawajcie ich w żadnej postaci!

Podskoczę z radości jeśli będziecie chcieli udostępnić je u siebie
To dla mnie największa nagroda!

Miłego planowania jesieni i końca roku!

 

_____
Wpis zawiera linki afiliacyjne

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Planer domowego budżetu – 133 strony w PDF do druku
October 17, 2021
Planer akademicki 2021/22 do druku – 27 szablonów PDF
September 18, 2021
Kalendarz ząbkowania do druku
Kalendarz ząbkowania do druku
May 01, 2021
Planer 2021 do druku
November 24, 2020
Najpiękniejszy planer szkolny z kalendarzem 2020/21 do druku
Najpiękniejszy planer szkolny z kalendarzem 2020/21 do druku
August 17, 2020
Grafika z 30 dniowym wyzwaniem FIT do druku
May 11, 2020
12 kart z miesiącami do druku bullet journal #zrobswojplaner
12 kart z miesiącami do druku bullet journal #zrobswojplaner
April 28, 2020
Kalendarz 2020 do druku
October 15, 2019
Planery do druku na rok szkolny/akademicki 2019/2020
Planery do druku na rok szkolny/akademicki 2019/2020
August 14, 2019