Autor  

Kalendarz 2020 do druku


Coroczne projektowanie kalendarza z planerami do druku stało się moją tradycją. Jest to projekt, który wpisuję sobie w harmonogram prac już na początku roku, a realizację zaczynam jeszcze wiosną.


Przez ostatnie lata z moich grafik skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób. KILKADZIESIĄT! To ogromne wyróżnienie. Moje planery są narzędziem, które bez zbędnego gadania i dopisywania motywacyjnych teorii, mają za zadanie poprowadzić Cię za rękę i pomóc ogarnąć swoją rzeczywistość.

KOMFORT KORZYSTANIA Z PRODUKTU

Wiele lat temu odkryłam Bullet Journal (BuJo). To system upamiętniania i organizowania codzienności za pomocą notesu i długopisu. Coś fantastycznego! Nagle mogłam sama zorganizować swój planer tak, jak mi się podoba. Ponadto przez lata projektowałam zawodowo grafiki, które miały być przede wszystkim maksymalnie intuicyjne, komfortowe i wygodne w używaniu. Doszłam do wniosku, że mogłabym połączyć te dwie sprawy — tworzyć użyteczne planery i dzielić się nimi z innymi!

Mam nadzieję, że moimi grafikami pomogę Ci zorganizować swoją codzienność. Kiedy będziesz miał już wydruk, niezależnie od tego, czy powiesisz go na lodówce czy zepniesz w formie notesu — uzupełnij go w pierwszej kolejności swoimi najważniejszymi datami. Urodziny mamy, taty, rodzeństwa, dzieci, dziadków i przyjaciół.

Dekoruj go tak, by był najpiękniejszym planerem na świecie. Rób na nim notatki, wpisuj szybkie myśli i cytaty. Zaznaczaj kiedy czytasz książkę i jaką. Nie może na nim zabraknąć planów na wakacje oraz listy prezentów na Święta Bożego Narodzenia. A może znajdzie się również miejsce na zaznaczenie daty premiery długo wyczekiwanego filmu czy serialu?

ZAPROJEKTOWANE W OPARCIU O DOŚWIADCZENIE

Wychodzę z założenia, że dobre planery to nie tylko ładnie wyglądająca grafika. Oczywiste jest, że muszą być graficznie atrakcyjne oraz estetyczne. Najważniejsze jest to, że moje planery projektowane są w oparciu o UX.

Jako zawodowy grafik przez wiele lat projektowałam User Experience, czyli doświadczenia użytkownika z korzystania z produktów interaktywnych — witryn internetowych oraz aplikacji. Naukowo, jako doktorantka, zajmuję się badaniami nad czytelnością typografii w witrynach WWW, prezentowanych na różnych nośnikach.

To w oparciu o tę wiedzę, doświadczenia i umiejętności powstają moje planery. Wszystko co wiem o projektowaniu rzeczy użytecznych, intuicyjnych i wygodnych — przenoszę na te właśnie projekty. Drukowane przez moich odbiorców w domowym zaciszu na kartkach papieru. Dlatego moje planery różnią się od wszystkich innych, które znajdziecie w sieci.

NIE TYLKO KALENDARZ

Uwielbiam projektować grafiki, które swoją użytecznością pomagają usystematyzować wiele spraw. Poza kalendarzami stworzyłam m.in. planery budżetu domowego oraz fit planer. Przez ostatnie lata z moich grafik skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób. KILKADZIESIĄT! To ogromne wyróżnienie. Moje planery są narzędziem, które bez zbędnego gadania i dopisywania motywacyjnych teorii, mają za zadanie poprowadzić Cię za rękę i pomóc ogarnąć swoją rzeczywistość.

Wszystkie pakiety grafik, które znajdziecie w moim sklepie stworzone są tak, żeby do siebie pasowały. Paczka zawiera kalendarz 2020 do druku i jest graficznie spójna z moimi innymi planerami. Wyszystkie pakiety grafik projektuję tak, żebyście mogli tworzyć jeszcze więcej i więcej pięknych notesów dla siebie i swoich bliskich! Kompletując wszystkie paczki otrzymujecie 148 szablonów w formacie JPG!

NIESPODZIANKA!

Ha! Jeśli tu dotarłeś, to znaczy, że jesteś wytrwałym czytelnikiem! Dla osób, które zaglądają do mnie regularnie mam niespodziankę!

Na kod rabatowy z hasłem

och20

do końca roku 2019 dostaniesz zniżkę 20% na wszystkie moje grafiki do druku! Kod należy dodać w koszyku

SAMODZIELNIE Z A4 do A5!

Możesz spokojnie skorzystać z formatu A5. Moje planery przygotowane są do druku w A4, ale zmniejszenie w opcjach drukowania powinien ogarnąć nawet ktoś, kto nie jest komputerowym orłem.

Pamiętaj tylko, żeby brać pod uwagę fakt, że każda rzecz po zmniejszeniu jest mniej czytelna i może być z niej trudniej korzystać. Dlatego też dwie grafiki — listę TO DO oraz notatnik zaprojektowałam docelowo również w A5. Chodzi o to, że zmniejszając kartkę z liniami czy kropkami z A4 do A5, będziemy zmniejszać oczywiście format papieru, ale także i jego zawartość, czyli właśnie te kropki, linie, oraz w przypadku listy zdań TO DO — listę. Dlatego też są one przygotowałam je od razu w A5, żeby miały dokładnie taki sam rozmiar elementów jak te w A4. W mniejszych kropkach czy liniach nie wszystkim pisze się tak samo wygodnie, więc postanowiłam to ułatwić.

Jak wydrukować na kartce A4 dwie kartki A5?

W opcjach wydruku zależy to od sterownika drukarki, ale w większości działanie jest bardzo podobne. Aby ustawić drukowanie dwóch stron na jednej — będą to dwie kartki A5 na jednej karte A4 (Uwaga, A5 powstaje, kiedy kartkę A4 przetniemy na pół wzdłuż dłuższego boku) — należy wejść w ustawienia drukowania. Zwykle odbywa się to poprzez przycisk oznaczony jako Drukuj —> Właściwości lub Preferencje. Tam trzeba samodzielnie znaleźć opcję umożliwiającą wydruk dwóch stron na kartce.

Niestety nie da się napisać jednego uniwersalnego tutorialu krok po kroku, ponieważ umiejscowienie tej opcji jest zależne od sterownika danej drukarki. Nie mniej jednak jest to naprawdę proste, wystarczy zajrzeć w ustawienia druku i się „rozejrzeć”. Największy laik komputerowy JEST W STANIE ogarnąć takie urządzenie codziennego użytku jakim jest drukarka

KALENDARZ 2020 DO DRUKU

W tym roku motywem są graficzne maziaje — plamki z farb i bazgroły pisaków połączone z prostą, bezszeryfową, minimalistyczną typografią. Każdego roku projekt graficzny jest tym, co aktualnie gra mi w duszy i serduchu. Ostatnie miesiące były pełne szczęścia i kolorów, dlatego właśnie takim nastrojem chciałam się podzielić. Bawiłam się fantastycznie malując kolejne miesiące, każdy ma swój unikalny klimat i barwy, które kojarzą mi się z danym miesiącem. Nie są to powtarzalne wzory, każdy z nich namalowałam specjalnie do danej grafiki, przez co całość to profesjonalny i autorski projekt.

Jak zawsze chciałam podzielić się dobrym dizajnem w najlepszej jakości i mam nadzieję, że mi się to udało.

DWA PAKIETY DO WYBORU

Starając się dostosować do Waszych potrzeb podzieliłam produkt na dwapakiety STANDARD oraz PREMIUM. Wynika to z tego, że części osób zależy tylko na planerach, więc paczka STANDARD zawiera tylko plany miesiąca, okładkę oraz trzy szablonów dodatków — w sumie 20 grafik do druku. Paczka PREMIUM jest natomiast wielką, rozbudowaną paką różności i jest idealna dla tych, którzy chcą tworzyć sobie personalizowane notesy z grafik do druku, których w tym pakiecie jest 46.

W paczce premium znajduje się:

 • 12 kart kalendarza na 2020 rok, zawierających nazwę miesiąca oraz kalendarium,
 • + 4 karty kalendarza na kończący się 2019 rok, z analogiczną zawartością
 • 12 planerów miesięcznych na 2020 rok, w wersji kolorowej, zawierających okienka z dniami miesiąca, oznaczenia świąt państwowych, kościelnych i okolicznościowych, niedziel handlowych, dni ze zmianami czasu, miejsce na listę rzeczy do zrobienia w danym miesiącu, wpisanie wydarzeń i świąt rodzinnych, plany tego co chcesz przeczytać, obejrzeć i odwiedzić oraz miejsce na myśl miesiąca i notatnik,
 • + 4 karty planera na kończący się 2019 rok, z analogiczną zawartością
 • 2 graficzne okładki — pionowa dla kalendarza, pozioma dla planera
 • kalendarz całoroczny 2020 (darmowy bonus w tym wpisie)
 • planer całego roku 2020 — z miejscem na wpisanie najważniejszych wydarzeń w 2020
 • listę rzeczy do zrobienia TO DO, w dwóch formatach
  • A4 (210x297mm)
  • A5 (148x210mm)
 • grafikę do wpisywania „rodzinnych oszczędności”
 • plan zajęć tygodniowy,rodzinny lub dla zajęć szkolnych / studiów dziennych,
 • plan zajęć weekendowy, rodzinny lub dla zajęć dodatkowych / zaocznych,
 • planer pojedynczego dnia
 • 4 kartki notatnika,w kropki oraz w linię, przygotowane jest dwa formaty — A4 (210x297mm) oraz A5 (148x210mm)

  W sumie 46 grafik do druku!

LINK DO PACZKI PREMIUM na 2020:

▶︎ ▶︎ ▶︎ ▶︎ ▶︎ KALENDARZ I PLANERY NA 2020 ROK ◀︎ ◀︎ ◀︎ ◀︎ ◀︎

Link przenosi do strony, gdzie można kupić paczkę z produktem cyfrowym, znajdziecie tam dokładne informacje oraz jego warunki użytkowania

DARMOWY KALENDARZ 2020 do druku — CAŁOROCZNY (FORMAT A4)

▶︎ KALENDARZ 2020 do druku — jednostronny całoroczny, format A4 ◀︎ 


WYDRUKOWANY I… CO DALEJ?

Każdą stronę z paczki możesz wydrukować w takiej ilości, jaką tylko chcesz — w domu lub w drukarni, to zależy od Ciebie!  Szablonów jest na tyle, że możesz z nich ułożyć kompozycję stron dopasowaną właśnie a do Twoich potrzeb. 

Jak skomponować samodzielnie spersonalizowany planer?

Opiszę Ci to za pomocą kroków, będzie najłatwiej to sobie wyobrazić! 

 1. Przeglądnij dokładnie pliki JPG, które są w pakiecie, który wybrałeś.
 2. Wybierz te, które Ci się podobają — mogą to być wszystkie pliki, ale jeśli któryś wydaje Ci się zbędny, nie musisz go używać. Rób wszystko z myślą, że chcesz uzyskać planer, który jest dla CIEBIE wygodny!
 3. Rozpisz na kartce ile których kartek chciałbyś wydrukować oraz w jakiej ilości, np.
  • okładka
  • kalendarz roczny
  • plan na styczeń
  • 4 x plan tygodnia
  • 2 x lista to do
  • 10 x notatnik w kropki
  • kolejny plan na miesiąc itd…
 4. Wydrukuj kartki według planu z punktu 3.
 5. Zepnij swój planer w notes! Jak to zrobić? Na końcu tego wpisu znajdziesz pomysły na różne rozwiązania: bindowanie, segregator oraz inne formy opraw. Zajrzyj tam koniecznie (trzeba zjechać na niżej, wszystko jest tam objaśnione).

W paczcie znajdziecie kalendarz 2020 do druku i planery, gdzie zaznaczyłam wszystkie wolne od pracy święta i niedziele handlowe. Wśród grafik znajdują się listy zadań i plany zajęć. Pozwoli to doskonale zorganizować wszystkie wyjazdy i rodzinne zakupy na najbliższe miesiące.

Wiecie, że możecie wydrukować każdą stronę tego plannera w takiej ilości, jaką tylko chcecie? Każda nowa kopia jednego miesiąca może zajmować się innym zagadnieniem Waszego życia. Na jednej macie sprawy domowe, na drugiej – zawodowe, na jeszcze innej najważniejsze daty.

Podskoczę z radości jeśli będziecie chcieli udostępnić je u siebie
To dla mnie największa nagroda!

Miłego planowania nowego roku!

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Planer ewidencji zamrażarki + etykiety do druku
June 20, 2022
6 minimalistycznych plakatów do druku (free)
May 26, 2022
Planer domowego budżetu – 133 strony w PDF do druku
October 17, 2021
Planer akademicki 2021/22 do druku – 27 szablonów PDF
September 18, 2021
Planery miesięczne do druku — sierpień i wrzesień 2021
August 01, 2021
21 ZABAW DO DRUKU NA WIECZÓR PANIEŃSKI
July 04, 2021
3 plakaty z kosmosem do druku
May 18, 2021
Kalendarz ząbkowania do druku
Kalendarz ząbkowania do druku
May 01, 2021
40 kart pracy do druku z zabawami dla dzieci + BONUS!
40 kart pracy do druku z zabawami dla dzieci + BONUS!
April 09, 2021