Autor  
DIY

DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki


Nie da się ukryć, że kocham zdjęcia. Rodzinne fotografie są najpiękniejszą pamiątką, jaką możemy sobie sami sprawić. Od zawsze szukam najróżniejszych sposobów, żeby wyeksponować je w domu. A to wyszukam piękne ramki na pchlim targu, a to sama przygotowuję passe-partout. Własnoręcznie zrobione dekoracje są niezwykle cenne, ale chyba nie muszę Was do tego przekonywać. Osobiście lubię naturalne dodatki, więc drewno często pojawia się na blogu, nie tylko w pomysłach na DIY, ale i również jako ulubione tło do zdjęć. Deski dają olbrzymie pole do popisu! I to właśnie deska odgrywa główną rolę w tym wpisie, jako pomysł na dekorację do eksponowania zdjęć i pamiątek.

Zawsze cichutko marzyło mi się przygotowanie projektu deseczki „na pamiątki”, do której możemy przypinać fotografie, plakaty i inne różności. Może być ona ozdobą w salonie, kuchni lub biurze, wszystko zależy od tego, co chcemy na niej wieszać. Moja propozycja to wersja do biura, ponieważ uwielbiam, kiedy miłe wspomnienia towarzyszą mi podczas pracy. Super też sprawdziłaby się jako „mood board”, czyli własna tablica inspiracji. Żeby zademonstrować Wam jak fajnie taka dekoracja może wyglądać na kamieniu lub cegle — postanowiłam w tym poście zademonstrować efekt mojego DIY w aranżacji biurowej, ale super wygląda również kiedy wisi sobie nad naszym telewizorem w takim salonowym otoczeniu. Kamień bardzo fajnie się tu sprawdził, a został wybrany specjalnie jako tło do tego projektu. Sprawdźcie dlaczego!

 


KROK PO KROKU


DO ZROBIENIA DESECZKI UŻYŁAM:

  • drewnianej listewki
  • białej farby w spray’u
  • sznurka i nożyczek
  • wiertarki z małym wiertłem
  • śruby samoprzylepnej okrągłej tesa®, która utrzymuje do 5 kg, do mocowania przedmiotów na chropowatych i litych powierzchniach jak cegła i kamień
  • różnych klipsów i spinaczy

KROK 1

Z obu stron deski odmierzam po kilka centymetrów i zaznaczam miejsce wiercenia otworów. Wiercę obie dziurki używając małego wiertła, przez otwór będzie przeciągnięty sznurek oraz zamieszczone będą w nim śruby tesa®.


KROK 2

Maluję deskę na biało, używając farby w sprayu. Ten kolor najlepiej pasuje do koloru kamienia, na którym będzie wieszana, ale w każdym kolorze będzie wyglądała fajnie, szczególnie w połączeniu ze sznurkiem. Czekam do wyschnięcia.


KROK 3 — MONTAŻ GWOŹDZIA tesa®

Przed przyklejeniem gwoździa należy sprawdzić, czy cegła lub kamień nie są powleczone substancją zapobiegającą przywieraniu. tesa® śruba samoprzylepna to nowość, która pozwala zawieszać przedmioty na powierzchniach chropowatych jak kamień czy cegła, oczywiście bez wiercenia w ścianach. Uwielbiam tę możliwość trwałego montażu i szczerze ją polecam!

W pierwszym etapie odklejam osłonkę kleju na śrubie, następnie montuję go do kamienia. Śruba ma otwór, w który należy wpuścić klej dołączony do zestawu. Klej wciskamy do większego otworu tak długo, aż wyjdzie mniejszym.

Przyczepiam tak obie śruby w odpowiedniej odległości.

Całość zostawiamy do wyschnięcia na 12 h, po tym czasie możemy wieszać przedmioty. Pamiętajmy o udźwigu do 5 kg na śrubę lub 10 kg na 2 śruby, tak, jak zaleca producent.


KROK 4

W międzyczasie przygotowuję deskę — przeciągam sznurek przez dziurki i związuję z tyłu deski. Naciągam go mocno, ponieważ sznurek i tak z czasem się rozciągnie, kiedy powiesimy na nim klipsy i spinacze.


KROK 5

Po 12 godzinach klej związał już śruby ze ścianą, więc zakładam srebrną osłonkę na śruby i wieszam na nich deseczkę.


KROK 6

Wieszam ulubione zdjęcia na różnych klipsach i spinaczach, które wygrzebałam z szuflady. I gotowe!


Jestem bardzo zadowolona z projektu i przygotowanie go było super zabawą! Mam ochotę robić DIY częściej, ponieważ satysfakcja jest przeogromna! Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do tego, żeby zrobić coś prostego samemu. Jednocześnie cieszę się, że mogłam pokazać nowości od marki tesa®. To, że nie musimy wiercić w ścianach jest naprawdę super opcją i nie ukrywam swojego wielkiego entuzjazmu dla tego rozwiązania.

Dajcie znać jakie są Wasze pomysły na wyeksponowanie zdjęć i pamiątek!
Wolicie zrobione przez siebie dekoracje czy stawiacie głównie na ramki?

Enjoy!!

_____
Wpis powstał we współpracy z marką tesa®

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Planer domowego budżetu – 133 strony w PDF do druku
October 17, 2021
Planer akademicki 2021/22 do druku – 27 szablonów PDF
September 18, 2021
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
January 16, 2019
Grafiki z łabędziami — darmowe plakaty do druku
Grafiki z łabędziami — darmowe plakaty do druku
August 21, 2018
och outfit! 3 dziewczęce darmowe plakaty do druku
July 04, 2018
Nasz pokój, którego nigdy nie widzieliście
Nasz pokój, którego nigdy nie widzieliście
April 16, 2018
107 plakatów do druku!
February 26, 2018
Nasze mieszkanie po remoncie — duuuużo zdjęć!
Nasze mieszkanie po remoncie — duuuużo zdjęć!
February 23, 2018
6 największych błędów, które popełniliśmy urządzając mieszkanie
6 największych błędów, które popełniliśmy urządzając mieszkanie
January 22, 2018