Autor  

10 zabawek idealnych na prezent dla niemowlaka


Do stworzenia tego posta zabierałam się już jakiś czas. Na szczęście jesień sprawiła, że poczułam (w końcu!) mobilizację. Przed nami sezon zakupów prezentowych, więc tym bardziej przyda się na moim blogu wpis prezentujący pomysły na prezent dla niemowlaka. Stworzyłam listę propozycji na podstawie tego, co sprawdziło się u nas przez ostatnie pięć miesięcy. Po serii wpisów wyprawkowych przyszedł czas na zabawki! Mam nadzieję, że pomogę i podpowiem Wam co kupić niemowlakowi na prezent.

POZOSTAŁE WPISY Z TEMATYKI DZIECIĘCEJ

CO KUPIĆ NA PREZENT NIEMOWLAKOWI

Wielu młodym rodzicom rodzina i znajomi zadają pytanie — czego potrzebują i co mogliby kupić niemowlakowi. Ogromnie ucieszyłam się, kiedy goście pojawiający się w drzwiach domu, przynosili małemu karty kontrastowe, szeleszczące książeczki i tego typu gadżety. Pytani wcześniej czym mogliby obdarować Kacperka, dostali informację, że nie potrzebujemy ubranek ani niczego do pielęgnacji, dlatego bardzo ucieszą nas zabawki, w tym te edukacyjne, nawet na przyszłość.

Zarówno ja, jak i mój mąż wychodzimy z założenia, że najlepszym prezentem dla małego dziecka są zabawki, a w późniejszym okresie — książki. Z ubrankami można trafić różnie (lub wcale), a młoda mama wcale nie potrzebuje ośmiu kocyków dla swojej pociechy. Wybrałam 10 hitów, które sprawdziły się u nas i jak zawsze celowałam w dobry dizajn, połączony z rzeczami praktycznymi i edukacyjnymi. Ogrom zabawek na rynku przeraża i zachwyca! Jesteście ciekawi co sprawdziło się u naszego niemowlaka?

PLUSZAKI, GRYZAKI, GRZECHOTKI

Szumiących pluszaków na rynku jest sporo. To super pomysł na prezent dla niemowlaka, ponieważ rodzice przy ogromnie zakupów wyprawkowych pilnują budżetu (wiem co mówię!), więc szumiąca przytulanka nie jest na liście priorytetów, a jest przydatnym gadżetem dla malucha. My zdecydowaliśmy się na Benniego z Gro Company, mamy z tej samej serii śpiworek, więc nie mogłam rozdzielić takiego wspaniałego duetu.

Jeśli chodzi o pluszaczki z grzechotkami, szeleszczącymi elementami, błyszczącymi dodatkami, lustereczkami, gryzaczkami i innymi cudami, to już wiele razy pokazywałam na moim Instagramowyh Stories, — jestem fanką marki Lilliputiens. Mają oni świetny pomysł na postaci, które pojawiają się w seriach. U nas króluje lisica Alice oraz lemur George. Są one przepięknie wykonane, z dbałością o każdy detal. W większości piorę je w pralce, beż żadnego uszczerbku na zabawce! Nawet mój mąż był tym zaskoczony.

Wybrałam 10 zabawek idealnych na prezent dla niemowlaka

01 lusterko pluszowa chmurka, Skip Hop
02 pluszowa spirala lisica Alice, Lilliputiens
03 zabawki do rączki, Lilliputiensnosorożec z lusterkiem, lisek z gryzakiem,
piesek z gryzakiem, książeczka z gryzakiem
04 gryzaki z gumy hevea — żyrafa Sophie, smok Tikiri
05 karty kontrastowe, Czuczu
06 mata edukacyjna chmurka, Skip Hop
07 zabawki do kąpiel Moby, Skip Hopwodospad wieloryb, myjka z dozownikiem
08 pluszak z grzechotką George, Lilliputiens
09 karuzela z projektorem i pozytywką, Skip Hop
10 szumiący miś Bennie, Gro Company

PIĘKNE I PRAKTYCZNE

Nie jestem wyznawczynią żadnej mody, ani na minimalizm, ani nie lubię przesadzać. Do tematu zabawek podchodzę zdroworozsądkowo, przynajmniej na razie Poza pluszakami, którymi został obsypany Kacperek, praktycznie każda zabawka z danej kategorii występuje u nas w ilości jeden. Mamy jedną zabawkę do wózka, która zawsze sprawdza się w kryzysowych sytuacjach. Więcej nie potrzeba, przecież świat do poznawania i obserwowania, po co zakłócać tyle wspaniałości? Podobnie jest z innymi rzeczami jak mata, karuzela czy szumiącym misiem.

TRAFIONE W DZIESIĄTKĘ?

Rodzice też nie umieją się powstrzymać przed zakupem pięknych rzeczy dla malucha. Nic dziwnego, wszystko jest przepiękne! Sama zdecydowałam się na wybór kilku rzeczy, które śledziłam już od dawna. Po pierwsze — mata edukacyjna. Jest ich ogrom, ale jakościowo, moim zdaniem, wyróżniają się maty Skip Hop. Podobnie z karuzelami nad łóżeczko. Karuzela tej marki ma w sobie pozytywkę oraz projektor, a gadżetem, który wręcz uwielbiam jest pilot do zdalnego uruchamiania i wyłączania karuzelki! Przewspaniały pomysł. Tak czy inaczej, dziecko może bez tych rzeczy żyć, bo leżenie na kocyku też jest fajne, ale jeśli szukacie maty na prezent, to jest to bardzo fajny pomysł!

Kiedy wybierałam Kacperkowi lusterko chmurkę, nie spodziewałam się, że będzie naszym numerem jeden. Jeździ z nami w podróż, przyczepiamy je do maty, kręci się na karuzeli. To jedyna nasza zabawka, która cały czas jest pod ręką! Jestem przekonana, że jeśli będę miała okazję odwiedzić jakiegoś maluszka, to w prezencie dostanie ode mnie właśnie to lustereczko.

Enjoy!

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.