Autor  

Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców


W temacie dziecięcym pojawiło się już u mnie kilka wpisów dla osób szukających praktycznych porad dotyczących urządzania mieszkania, organizacji i gadżetów. Chciałam, żeby wymieniane w nich przedmioty nie pokrywały się, dlatego postanowiłam, że wymienię poniżej wpisy chronologicznie w formie listy, a do części odwołam się w wymienianych elementach wyprawki w tym poście. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże młodym mamom, które chciałyby mieć zebrane w jednym miejscu elementy praktycznej wyprawki dla noworodka. Staram się nie kolekcjonować bezsensownie rzeczy, ponieważ nasze mieszkanie nie jest z gumy. Dlatego wybierając gadżety dla malucha, robiłam to z zachowaniem zdrowego rozsądku. Kierowałam się poleceniami doświadczonych mam, zarówno wśród moich koleżanek, jak i wspaniałych czytelniczek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

  • Co spakowałam do torby do szpitala — kiedy powstał ten wpis, jedna dziewczyna napisała mi, że to co spakować będę wiedziała dopiero jak urodzę. Bulszit. Dziś, ponad 2 miesiące od porodu, jestem pewna, że następnym razem spakowałabym się TAK SAMO. Przydało mi się wszystko! No, może poza szlafrokiem, ponieważ miałam jednoosobową salę z łazienką i bardzo rzadko ją opuszczałam
  • Jak urządziliśmy kącik sypialniany dla maluszka — na razie dziecko śpi z nami w sypialni, ale ma wydzieloną swoją strefę. Śpi we własnym łóżeczku, dlatego chciałam, żeby był on przytulny i praktyczny, dlatego jeśli jesteście ciekawi jak to wyszło, to zapraszam do obejrzenia wpisu.
  • Praktyczne gadżety, które przydały nam się przy niemowlaku — nie jest to lista rzeczy niezbędnych, ale mega praktycznych, dlatego zrobiłam dla nich osobny artykuł.
  • Recenzja naszego wózka MINI by Easywalker — dużo osób pyta nas o ten wózek, bo to dość nietypowy wybór wózka miejskiego, z małymi kółkami, ale mega zwrotnego i lekkiego. Dlatego wszystko zebrałam w recenzji z mega dużą ilością zdjęć.

 

Musicie też wiedzieć jedną ważną rzecz — u nas pielęgnacją, kąpielami i zmianami pieluch zajmuje się tata Kacperka Budowanie więzi syna z ojcem to przepiękna sprawa. Dlatego podzieliłam się, a w zasadzie „oddałam” Kamilowi ten rytuał. Są cudni razem i serduszko mi rośnie za każdym razem, kiedy słyszę ich rozmowy przy przewijaku oraz zakochane w tacie oczka Kacperka kiedy pluska się w wanience!

 

MOJA LISTA WYPRAWKOWA

PIELĘGNACJA

Sporo rzeczy jest francuskiej marki Beaba. Kiedy znalazłam już jeden produkt, postanowiłam przejrzeć ich asortyment i okazało się, że praktycznie wyczerpuje on moje najważniejsze potrzeby wyposażenia dla dziecka. Przy okazji jest to świetna jakość i świetny design, dlatego z miłą chęcią zaprosiłam markę Beaba do współpracy, żeby móc przedstawić Wam ich naprawdę fajne produkty dla maluszków.

  • Przewijak — wybraliśmy markę Beaba, ma on możliwość montażu na wannie i na łóżeczku, jest lekki, łatwy w montażu i wygodnie jest nam go przenieść z sypialni do łazienki na czas kąpieli, żeby dziecko osuszyło się w ciepełku. Muszę przyznać, że przewijak jest rzeczą, której praktyczność zaskoczyła mnie najbardziej!
  • Podkłady do przewijania (dowolne w drogerii) — paczka na początek, to czasem idzie jak woda, bo dzidziuś obsiusia kilka na dzień, a czasem jeden służy na dłużej, bo akurat nic się nie trafi
  • Aspiratorek do nosa Tomydoo Beaba — wybrałam elektryczny z wygodnictwa, fantastycznie spełnia swoje zadanie, nie jest zbyt głośny, nasze dziecko się go nie boi.
  • Pieluszki tetrowe — mam 15 i w zupełności wystarcza, piorę i tak praktycznie codziennie :))))
  • Otulacze (bambusowe lub bawełniane) — u nas zastępują kocyk, bo Kacperek urodził się na lato i ciągle są w używaniu, mamy 6 sztuk.

KĄPIEL

  • Wanienka ze stojakiemrównież Beaba, wygodna, solidna, bardzo polecana przez moje czytelniczki i koleżanki, faktycznie — jesteśmy z niej mega zadowoloni
  • Leżaczek do kąpieli (marka Beaba) — wygodny, szczególnie na początku, kiedy boimy się, że maluch może nam się wyślizgnąć z rąk. Nawet nie przewidywałam, że nie będziemy go mieć.
  • Zestaw kąpielowy, wybrałam również zestaw Beaba, w koszyczku znajdują się: mały ręczniczek z kapturem (fajny na początek, jak dzidziuś jest maleńki), specjalne nożyczki do paznokci w etui z pilnicziem, termometr do wody, grzebyk oraz szczotka.
  • Organizer do rzeczy pielęgnacyjnych Beaba (więcej w tym wpisie)
  • Ręczniki z kapturem — Kacperek ma dwa i używamy je na zmianę, jeśli chodzi o rozmiar, to brałam od razu większe. Kamil od po kąpieli tworzy z niego przytulny kokonik, który momentalnie uspokaja dziecko.

 

RZECZY NA CO DZIEŃ

  • Termometr bezdotykowy do mierzenia temperatury ciała. Nie mieliśmy na początku i tata w podskokach biegł po niego do apteki!
  • Nawilżacz powietrza — wybraliśmy do kompletu z resztą akcesoriów, również marki Beaba. Początkowo myślałam, że to polecanie, żeby kupić do sypialni dziecka nawilżacz powietrza, jest na wyrost. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że mamy dość suche powietrze w mieszkaniu, szybko zmieniłam zdanie i nie żałuję. Nie cierpię budzić się po nocy i mieć sucho w nosie oraz gardle, więc co dopiero taki maluszek!
  • Smoczek — nasłuchałam się wiele o tym, by nie używać, ale mam prostą filozofię – jak ktoś nie chce, nie używa, a łatwiej później odsmoczkować dziecko, niż „odkciukować.” Wybraliśmy smoczki Bibs, dwie sztuki, żeby używać na zmianę, wedle zaleceń  producenta.
  • Smyczka do smoczka — dostaliśmy prezent z Rudej Manufaktury zanim jeszcze urodził się Kacperek. Na początku miałam jak z nawilżaczem, uważałam za niepotrzebny gadżet, a teraz cieszę się, że wypluwany smoczek nie ląduje bez końca na ziemi Mega praktyczna rzecz!

 

KOSMETYKI

Tu jestem minimalistką, Kacperek nie ma wyszukanych kosmetyków, ale przy takim maluszku naprawdę nie trzeba zgarniać połowy półki w drogerii

  • Płyn do kąpieli, położna doradziła nam wybrać taki o jak najprostszym składzie.
  • Krem pielęgnacyjny — Linomag albo Bepanthen — używam obu. Oba też polecam.
  • Żel na ciemieniuchę — nie ukrywam, że gdyby nie próbki (które swoją drogą wystarczyły), to byłabym w kłopocie.
  • Maść cynkowa na odparzenia, warto mieć, sama użyłam (oczywiście na Kacperku) dwa razy do tej pory.

Polecam popytać o próbki w aptece, żeby sprawdzić czy dany kosmetyk (żel czy płyn) nie uczulają naszego maluszka. Ja skorzystałam z tej opcji i wybrałam te kosmetyki, które sprawdziły się w testerach.

 

SEN/ŁÓŻECZKO

  • Prześcieradełko do łóżeczka — najlepiej mieć dwa, żeby mieć na zmianę.
  • Kocyki — dla dziecka urodzonego latem wystarczy dwa, nie wiem jak z „zimowymi” niemowlakami.
  • Różek — w sumie to może być jeden, jeśli jesteście minimalistkami, ewentualnie drugi przyda się w razie wypadku z ulaniem.
  • Śpiworki do spania — dla mnie absolutny must have bezpiecznego snu! Mamy dwa, jeden z Gro Company, pisałam o tym we wpisie o kąciku do spania, drugi dobrała moja mama w second handzie
  • Kokon — nazywany również gniazdkiem, wybrałam Tiny Star.

 

SPACERY

  • Wózek (długo zastanawiałam się czy wózek potrzebny jest długo przed, niektórzy wyruszają na pierwsze spacery 3 tygodnie po powrocie ze szpitala, my ruszyliśmy po 3 dniach, ze względu na piękne lato. Moją recenzję wózka MINI by Easywalker, znajdziecie w tym wpisie
  • Kołderka do wózka — mam osobną, żeby nie „siudać” na spacer tych domowych
  • Fotelik samochodowy z bazą na Isofix — tu od razu podpowiem, że nie mówię jaka marka fotelika, bo to nie jest tak ważne. Ważne jest to, żeby dobrać fotelik do auta w PROFESJONALNYM miejscu. My odwiedziliśmy najczęściej polecane przez czytelników 8 gwiazdek, gdzie pan bardzo kompetentnie doradził i dobrał fotelik i bazę do naszego auta. Serdecznie polecam takie rozwiązanie, zamiast doktoryzować się z tematu fotelików
  • Gadżety do organizacji na spacerach znajdziecie w tym wpisie. Co uważam za praktyczne?
    • torba do wózka (moja to Lassig Glam Label)
    • organizer do wózka (wygodne, żeby na krótką przejażdżkę nie brać całej wielkiej torby)

 

OPCJONALNIE

  • Laktator — są różne zdania, uważam, że nie musi być kupiony przed porodem, w razie czego można podjechać i kupić, bo laktatorów w sklepach nie brakuje :))
  • Butelka — ja karmię piersią i butelki użyłam dwa razy na odciągane mleko. Więc „w razie W” warto mieć —generalnie to należy dopasować do swoich planów.
  • Szumiący miś — my mieliśmy od razu, ale też uważam, że nie jest to zakup pierwszej potrzeby, kiedy ma się YouTube, Spotify, czy własne usta (choć w tym przypadku, faktycznie może odciążyć)
  • Bujaczek — zdecydowaliśmy się na bujaczek z łukiem od Beaba, bo ma on wkładkę dla noworodka, ale korzystamy z niej od 3 tygodnia życia Kacperka.
  • „Polewaczka” — to gadżet, który nie jest nawet fanaberią, to „zabawka” dla dziecka i rodziców, ale u nas jest absolutnym hitem. Wieloryb MOBY od Skip Hop do polewania maluszka przy kąpieli, Kacperek szalenie kocha, kiedy tata pluska go wodą z tego wodospadu. Więc jak macie na zbyciu parę dyszek albo robicie listę prezentów, które chcielibyście dostać, to rozważcie Moim zdaniem warto!

 

Dajcie znać jakie wy niezbędne rzeczy
dodałybyście do wyprawki dla malucha!

______
Wpis we współpracy z marką Beaba

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

21 ZABAW DO DRUKU NA WIECZÓR PANIEŃSKI
July 04, 2021
3 plakaty z kosmosem do druku
May 18, 2021
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
February 08, 2021
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua
November 25, 2020
Prezentownik 2020 – zabawki dla dzieci
November 20, 2020
Ulubione drewniane zabawki naszego malucha
Ulubione drewniane zabawki naszego malucha
September 25, 2020
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
Jesienny lisek – czapeczka do druku dla dzieci
September 15, 2020
Najpiękniejszy planer szkolny z kalendarzem 2020/21 do druku
Najpiękniejszy planer szkolny z kalendarzem 2020/21 do druku
August 17, 2020
PLAKAT Z LENIWCEM DO DRUKU
PLAKAT Z LENIWCEM DO DRUKU
August 07, 2020