Autor  

Nasza wakacyjna playlista! + wyniki konkursu


Pamiętacie jak pół roku temu prosiliśmy Was o pomoc w stworzeniu listy świątecznych hitów? Powstała wtedy świetna składanka, która często była przez Was dodawana do własnych playlist na Spotify. Tym razem mamy zupełnie inny, dużo bardziej gorący temat! Weszliśmy właśnie w sezon wakacyjny i już część z nas albo smaży się już radośnie na plażach świata, albo dopiero to planuje. Co powiecie na to, by z tej okazji razem z nami, skomponować składankę z najlepszymi piosenkami dla tegorocznych, niezapomnianych wakacji?

Musimy się Wam do czegoś przyznać. Zwykle nie słuchamy muzyki latynoskiej. Najczęściej po prostu nie ma ku temu odpowiedniego klimatu. Dzieje się to dlatego, że muzyka, w której wszelkiej maści śpiewający „Hiszpanie” kojarzą nam się z wakacjami pod palmami, dobrym, regenerującym odpoczynkiem i krajami ludzi o gorącym temperamencie. Choć jesteśmy raczej ciepłolubni, to ta muzyka jest w codziennych warunkach za gorąca. Za to zawsze, w moim przypadku sprawdza się jako soundtrack na wakacje. Jest w niej pasja, miłość i tęsknota. Znajduję w tej mieszance gitar, klawesów, bongosów i trąbek radość z życia i chęć przeżywania pełnią siebie dnia.

rodos-magda-kamil

Naszą playlistę rozpoczniemy od najnowszego odkrycia. Tak, mamy poślizg — piosenka ma już rok, Alvaro Soler i jego piosenka o Sofii, miłości z młodzieńczych lat. Następna to, jak podejrzewamy, hymn tych wakacji — Enrique IglesiasDuele el corazon. Tak pewnie jest, bo za każdy razem leci to w radiu, kiedy jedziemy samochodem. Ręce aż same oferty wakacji szukają. Kolejne piosenki, to jest Ai se eu pego (Michel Telo), Balada (Gusttavo Lima) i Danza Kuduro (Don Omar & Lucenzo), to już natomiast wspomnienia z naszych najlepszych wakacji w życiu, miesiąca miodowego na Krecie. Nigdy wcześniej ani później nie byliśmy na tak udanych wakacjach, choć dalej próbujemy. Psst, przy piosence El Gat DJ nawet dawałem się wyciągnąć na parkiet, ale nikomu tego nie mówcie…

Marc AnthonyRicky Martin pojawiali się raz na jakiś czas przez ostatnie lata z jakimś hitem. Do dzisiaj ich piosenki sprawiają radość. Ricky kojarzy się z wakacjami, podczas których oglądaliśmy Mundial 1998. Marca nie mogłoby nie być w tym zestawieniu. Zwłaszcza po tym, jak w 2013 wydał tak dobrą piosenkę. Kolejne cztery piosenki, to jak się domyślacie, wspomnienia z młodości. Pierwszy wyjazd do ciepłych krajów, czy szalone, dziecięce wakacje w Chałupach. Tutaj bezkonkurencyjną królową piosenek jest Lambada. To platoński ideał wakacyjnej piosenki, która w jakiś dziwny sposób znalazła się w naszym świecie. Nigdy nie było, nie ma i nie będzie lepszej piosenki! No i Tarkan. Aż chce się całować…

Ostatnie dwie nagrane przez Antonia Da CostęDJa Assada (+ reszta) utwory to jedyne co wpadło nam w uszy podczas wakacji na Lanzarote, o którym myślę, że napiszemy parę słów i pokażemy zdjęcia. To było miejsce na innej planecie… ale to kiedy indziej!

spotify_play

Obecnie lista wygląda tak:

 1. Alvaro Soler „Sofia”
 2. Enrique Iglesias & Wisin „Duele El Corazon”
 3. Michel Telo „Ai se eu pego”
 4. Gusttavo Lima „Balada”
 5. Don Omar & Lucenzo „Danza Kuduro
 6. El Gat DJ „Mueve la colita”
 7. Marc Anthony „Vivir Mi Vida”
 8. Ricky Martin „Maria”
 9. Juanes „La Camisa Negra”
 10. Los Del Rio „Macarena”
 11. Carrapcho „Tic Tic Tac”
 12. Bellini „Samba De Janeiro”
 13. Kaoma „Lambada”
 14. Tarkan „Sımarık”
 15. Antonio Da Costa „Soca Soca”
 16. DJ Assad feat. Alain Ramanisum & Willy William „Li tourner 2013”

To jaki będzie zestaw piosenek począwszy od numeru 17? :) Teraz Wasza kolej! Wpisujcie w komentarze swoje wakacyjne piosenki. Dodawać je będę na bieżąco do naszej wakacyjnej playlisty!

Trzymajcie się gorąco!
Saludo!


WYNIKI konkursu z LeGrand!

Kochani! Szalenie Wam dziękujemy za udział w konkursie. Wybór wśród tylu wspaniałych prac był dla nas niezłym wyzwaniem! Jest nam bardzo miło ogłosić, że zwycięzcami są:

Nagroda główna
rower miejski — Lille 6, w kolorze rubinowego połysku, trafia do

kejtmejd 

kejtmejd

Nagrodę za II miejsce otrzymuje
Dominik Żyliński
Dominik Żyliński

Nagrodę za III miejsce otrzymuje
Agata Moryson
Agata Moryson

Gratulacje!

Wszystkich zwycięzców proszę o napisanie do mnie maila na mypinkplum@gmail.com
ze swoich adresów podanych w systemie Disqus

Buziaki!
M.

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Wiosenna lista zadań — 2 wzory do druku
Wiosenna lista zadań — 2 wzory do druku
April 28, 2018
Mini planner dla podróżnika — do druku
February 08, 2018
Rejs jachtem śladami Dożów — Słowenia, Włochy i Chorwacja w 7 dni!
Rejs jachtem śladami Dożów — Słowenia, Włochy i Chorwacja w 7 dni!
September 11, 2017
Co warto zobaczyć na Fuerteventurze
March 10, 2017
Muzyka na poprawę humoru
January 28, 2017
Muzyka na Halloween — składanka 2016
October 29, 2016
To nie jest kolejny przewodnik po Lanzarote
August 22, 2016
13 albumów muzycznych, które nigdy się nie nudzą
May 04, 2016
Zwiedzanie Mediolanu #2 — komunikacja i jedzenie
March 07, 2016