Autor  
DIY

DIY szybka i łatwa dekoracja na Halloween


Dekoracje na Halloween to zwykle w sklepach taka chwilowa wrzutka, konkurująca ze świętem Wszystkich Świętych i Bożym Narodzeniem. Do tego nie jest to (jeszcze, bo to się powoli zmienia) na tyle popularne wydarzenie, by w sklepach poświęcać mu dużo czasu i uwagi. Często pozostajemy sami z wymyśleniem całej inscenizacji halloweenowego party i trzeba coś wymyślić na szybko. Podpowiem Wam jeden ze sprawdzonych patentów! Girlanda — duszki! Banalne do zrobienia i wygląda uroczo. Dzieciaki będą zachwycone Jeśli macie jeszcze trochę czasu, to zajrzyjcie do wcześniejszego postu, w którym dałam Wam etykiety na napoje

Do DIY potrzebujemy:

  • kilku arkuszy ręcznika papierowego lub chusteczek
  • kilku kulek z folii aluminiowej
  • sznurka
  • czarnego flamastra

Niewiele potrzebujecie do wykonania tego zadania. Wystarczy, że wyciągniecie z szuflady sznurek i czarny mazak. Z kuchni przyniesiecie trochę ręczników papierowych. Myślę, że i zwykły papier, chusteczki, lub jeśli macie szczęście (hehe) bibuła! Nożyczki też się przydadzą, ale to wiadomo. No i czymś trzeba wypełnić „główkę” duszka. Sama wykorzystałam do tego „te sreberka” zrolowane w kulkę.

Pewnie już domyślacie się jak przebiega tworzenie zastępu niespokojnych dusz… Kulkę sreberka kładziemy na środku papieru i zwijamy. Od razu mocujemy do papieru, czym jednocześnie utrwalamy formę zjawy. Staramy się, by odległości były takie same. Na koniec malujemy oczka i rozwartą buzię.


Jakie macie plany na Halloween??

Enjoy!!
magda

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
October 10, 2017
3 bukiety, które możesz zrobić w filiżance
February 28, 2017
5 pomysłów DIY na świąteczny upominek dla gości
December 08, 2016
Muzyka na Halloween — składanka 2016
October 29, 2016
Halloween — etykiety na butelki
October 17, 2016
Girlanda jesienna
October 12, 2016
DIY słoiczki na słodkości z etykietkami do druku
September 05, 2016
DIY – 3 x świąteczna świeca
November 19, 2015
5 filmów — czas akcji: Halloween
October 31, 2015