Autor  

3 bukiety, które możesz zrobić w filiżance


Stęskniłam się za widokiem czystych chodników, zielonej trawy i wpadającego rano do mieszkania słońca. Tak bardzo, że musiałam pobiec do ulubionej kwiaciarni po tonę kwiatów. No dobra, może nie tonę, ale tyle, żeby zrobić 3 bukiety do mieszkania. Wyjątkowe, bo w… filiżance. Kamil uważa, że od ich ilości zarwie się nam niedługo półka w witrynce, ale cóż… Po prostu mam wielką słabość do kupowania kubków i porcelany. Podobnie jest zresztą z butelkami i wazonikami. Jedną z ładniejszych kompozycji, w których wykorzystałam swoją kolekcję lazurowego szkła, z której jestem niezwykle zadowolona, pokazywałam dwa lata temu na blogu. Nawet dziś, kiedy patrzę na tę dekorację, mam ochotę pobiec po goździki i ją powtórzyć.

Filiżanki to niezwykle wdzięczne wazoniki. Można w nich zrobić piękne, bujne bukiety, do których nie są potrzebne duże ilości kwiatów. Goszczą one często na mojej toaletce. Nie mam na niej zbyt wiele miejsca, a lubię cieszyć się świeżymi roślinami. Zwłaszcza w takim przejściowym okresie, jakim jest przedwiośnie. Żeby zarazić Was dobrą energią, postanowiłam przygotować 3 propozycje na bukiety do filiżanki, którymi można umilić sobie oczekiwanie na wiosnę. Sprawdzą się fantastycznie jako dekoracja na stolik kawowy albo nietypowa ozdoba stołu weselnego. Poza tym — pomyślałam, że pochwalę się Wam moją kolekcją filiżanek. Są prześliczne, prawda?

Można do nich wykorzystać filiżanki mniejsze i większe. Ze spodkiem lub bez w dowolnych kolorach i kształtach. Moja kolekcja jest akurat odzwierciedleniem miłości do pastelowych kolorów i złota. Tak naprawdę robiąc takie bukiety, warto dać się ponieść intuicji. Dobry efekt daje pomieszanie mniejszych kwiatów z większymi, np. pastelowych róż z gipsówką. Ta druga to idealny dodatek do bukietów, który przechodzi swój renesans. Bardzo ładnie wygląda też użyty przeze mnie w pierwszym zestawieniu eukaliptus. Pasuje do jaskrów czy eustomy. Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Wam do gustu!

1. Filiżanka w złote serca    |   2. Filiżanka ze złotymi elementami   |   3. Miętowy kubek

 4. Różowa filiżanka EMMA   |   5. Finezyjna filiżanka   |   6. Filiżanka czarno-biała


JASKRY I EUKALIPTUS
EUSTOMA I RÓŻOWY TULIPAN
RÓŻOWY GOŹDZIK I TULIPANEnjoy!!

___

Wpis zawiera linki afiliacyjne.

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Moja kolekcja ceramiki w kolorze kobaltowym
August 10, 2021
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua
November 25, 2020
Planer Mamy do druku oraz 3 darmowe plakaty rodzinne
Planer Mamy do druku oraz 3 darmowe plakaty rodzinne
November 15, 2019
Darmowe plakaty jesienne do druku — edycja 2019
Darmowe plakaty jesienne do druku — edycja 2019
September 21, 2019
Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców
Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców
July 22, 2019
59 pastelowych must have z wyprzedaży
59 pastelowych must have z wyprzedaży
July 16, 2019
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
January 16, 2019
Idealny sposób na ocieplenie sypialni
Idealny sposób na ocieplenie sypialni
November 20, 2018
Jesienna wishlista — dom, szafa, dusza i ciało
Jesienna wishlista — dom, szafa, dusza i ciało
September 11, 2018