Autor  

3 bukiety, które możesz zrobić w filiżance


Stęskniłam się za widokiem czystych chodników, zielonej trawy i wpadającego rano do mieszkania słońca. Tak bardzo, że musiałam pobiec do ulubionej kwiaciarni po tonę kwiatów. No dobra, może nie tonę, ale tyle, żeby zrobić 3 bukiety do mieszkania. Wyjątkowe, bo w… filiżance. Kamil uważa, że od ich ilości zarwie się nam niedługo półka w witrynce, ale cóż… Po prostu mam wielką słabość do kupowania kubków i porcelany. Podobnie jest zresztą z butelkami i wazonikami. Jedną z ładniejszych kompozycji, w których wykorzystałam swoją kolekcję lazurowego szkła, z której jestem niezwykle zadowolona, pokazywałam dwa lata temu na blogu. Nawet dziś, kiedy patrzę na tę dekorację, mam ochotę pobiec po goździki i ją powtórzyć.

Filiżanki to niezwykle wdzięczne wazoniki. Można w nich zrobić piękne, bujne bukiety, do których nie są potrzebne duże ilości kwiatów. Goszczą one często na mojej toaletce. Nie mam na niej zbyt wiele miejsca, a lubię cieszyć się świeżymi roślinami. Zwłaszcza w takim przejściowym okresie, jakim jest przedwiośnie. Żeby zarazić Was dobrą energią, postanowiłam przygotować 3 propozycje na bukiety do filiżanki, którymi można umilić sobie oczekiwanie na wiosnę. Sprawdzą się fantastycznie jako dekoracja na stolik kawowy albo nietypowa ozdoba stołu weselnego. Poza tym — pomyślałam, że pochwalę się Wam moją kolekcją filiżanek. Są prześliczne, prawda?

Można do nich wykorzystać filiżanki mniejsze i większe. Ze spodkiem lub bez w dowolnych kolorach i kształtach. Moja kolekcja jest akurat odzwierciedleniem miłości do pastelowych kolorów i złota. Tak naprawdę robiąc takie bukiety, warto dać się ponieść intuicji. Dobry efekt daje pomieszanie mniejszych kwiatów z większymi, np. pastelowych róż z gipsówką. Ta druga to idealny dodatek do bukietów, który przechodzi swój renesans. Bardzo ładnie wygląda też użyty przeze mnie w pierwszym zestawieniu eukaliptus. Pasuje do jaskrów czy eustomy. Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Wam do gustu!

1. Filiżanka w złote serca    |   2. Filiżanka ze złotymi elementami   |   3. Miętowy kubek

 4. Różowa filiżanka EMMA   |   5. Finezyjna filiżanka   |   6. Filiżanka czarno-biała


JASKRY I EUKALIPTUS
EUSTOMA I RÓŻOWY TULIPAN
RÓŻOWY GOŹDZIK I TULIPANEnjoy!!

___

Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Magda
O Autorze

Inżynier informatyki z wielkim sercem do… designu! Projektantka UI & UX, web designer oraz nauczyciel akademicki WIT. Właścicielka najpiękniejszego bloga w sieci :)

PODOBNE WPISY

och outfit! 3 dziewczęce darmowe plakaty do druku
July 04, 2018
Nasz pokój, którego nigdy nie widzieliście
Nasz pokój, którego nigdy nie widzieliście
April 16, 2018
Wiosenne plakaty z cytatami do druku
Wiosenne plakaty z cytatami do druku
April 04, 2018
Fazy księżyca — girlanda do druku
Fazy księżyca — girlanda do druku
March 08, 2018
107 plakatów do druku!
February 26, 2018
Nasze mieszkanie po remoncie — duuuużo zdjęć!
Nasze mieszkanie po remoncie — duuuużo zdjęć!
February 23, 2018
Tam jest dom, gdzie Twój... zwierzak! — plakaty do druku
Tam jest dom, gdzie Twój… zwierzak! — plakaty do druku
January 31, 2018
6 największych błędów, które popełniliśmy urządzając mieszkanie
6 największych błędów, które popełniliśmy urządzając mieszkanie
January 22, 2018
Ekspresowy planner świątecznych porządków — grafika do druku
Ekspresowy planner świątecznych porządków — grafika do druku
December 18, 2017