Autor  

[kwiaty] Anemony


Fenomen anemonów rozpoczął się u mnie stosunkowo niedawno. Kwiaty te bardzo często pojawiały mi się na mojej tablicy Pinterest, ale jakoś pozostawały po za zasięgiem zainteresowania. W ostatnim czasie jednak ilość kompozycji kwiatowych, które widuję z ich udziałem wywołała syndrom „im częściej coś widzisz – tym bardziej Ci się to podoba”.
Są piękne. Skromne, trochę jakby polne, ale pełne gracji i elegancji. Idealnie ułożone w okół słupka pręciki są w anemonie fascynujące. Niczym odnóżki owada. I przypominają mi trochę maki. Wiele osób myli je z makami. Zauważyłam też, że same anemony są mylone z jaskrami. Albo inaczej – jaskry są brane za anemony. Kiedy na Targach Rzeczy Ładnych wzdychałam kwiatowych cudów przy stoisku Kwiaty&Miut (zajrzyjcie koniecznie, ah!) to wiele osób podchodziło do jaskrów i mówiło „O, Anemony!” :) 
Anemony to inaczej Zawilce, które faktycznie są z rodziny gatunków jaskrowatych. Pojawiają się z jaskrami w wielu aranżacjach. Występują głównie w klimacie chłodnym, więc już rozumiem skąd taka fascynacja – nasza kochana skandynawia jest ubrana w wianek z anemonów! I właśnie w takiej stylistyce ten kwiat prezentuje się najpiękniej. Bo i kolory, i surowa budowa pasuje do dekoracji w takim stylu :) Gdybym odkryła je przed moim ślubem to stanęłabym na głowie, żeby były głównym motywem kwiatowym!
I teraz najważniejsze pytanie: Czy ktoś z Was moi kochani wie może
gdzie w Warszawie dostanę anemony? Marzy mi sie mały bukiecik z nimi!
Udanego tygodnia! 
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

59 pastelowych must have z wyprzedaży
59 pastelowych must have z wyprzedaży
July 16, 2019
3 style: dodatki na taras
3 style: dodatki na taras
April 25, 2017
5 bukietów w wazonach na ścianę
April 09, 2017
3 bukiety, które możesz zrobić w filiżance
February 28, 2017
11 dodatków do domu za (prawie) pół ceny
November 23, 2016
DIY słoiczki na słodkości z etykietkami do druku
September 05, 2016
Wnętrzarskie zdobycze z letnich wyprzedaży
July 21, 2016
Obrazki dla kawoszy — do druku
May 02, 2016
Girlanda z róż
April 21, 2016