Autor  

[Inspiracje] Projekt dekoracji stołu weselnego


Sezon ślubny w pełni, a co za tym idzie – rozwija się moda ślubno/weselna. I nie, nie mówię tu o ubraniach, a o całokształcie oprawy graficznej, która stała się niezwykle ważna w każdym detalu. Młodzi coraz częściej sięgają po pomoc grafików, aby ci zrealizowali im zamówienia na pełną papeterię ślubną. Całość powinna być spójna i elegancka. Od zaproszenia, które jest wręczane gościom, przez zawieszki na alkohol czy karty menu, aż po winietkę ustawioną na wyznaczonym dla zaproszonej osoby miejscu.
Przez lata swojej pracy jako grafik zrealizowałam wiele takich zamówień. Tematyka ta jest szalenie miła i pozwala na oderwanie się od komercyjnych projektów, którymi jestem zawalona na co dzień. Dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam papeterię wykonaną przeze mnie na zamówienie mojej znajomej Moniki, którą pozdrawiam cieplutko! Ten Wielki Dzień był już co prawda w maju, ale dopiero niedawno udało mi się przygotować aranżację, którą zaproponowałam Młodej Parze.
Całość wyszła romantycznie, ale z charakterem, a zamawiający byli zachwyceni efektem końcowym, co jest dla mnie najważniejsze. Odpowiadając z góry na pytania – wszystkie grafiki projektuję w programie Adobe Illustrator, jest to program do grafiki wektorowej, którym w bardzo przyjemny sposób rysuje się ilustracje oraz pracuje z typografią. Niestety jest to program płatny. Nie mniej jednak istnieją inne, darmowe programy typu Inkscape, którymi można wykonać podobne grafiki bez większego problemu – wystarczy trochę znajomości grafiki komputerowej i smykałka do rysowania! Zawsze jest też drugie wyjście – znalezienie grafika, który wykona dla nas takie projekty

 

 

 

Mam nadzieję, że zadziałałam na Was inspirująco!
Buziaki,
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Wakacyjne zakładki do książek
June 30, 2016
Najlepsze czcionki do zaproszeń z polskimi znakami
May 08, 2016
Girlanda z róż
April 21, 2016
Upominki dla gości — bileciki do druku
April 19, 2016
Winietki na stół — 4 wzory do druku
April 03, 2016
Kartki na podziękowania — do druku
March 31, 2016
Pudełka walentynkowe — do druku
January 29, 2016
Plakaty dla zakochanych
January 22, 2016
Upominki dla gości — Ślub Łobuzów!
November 03, 2015