Autor  
DIY

6 pomysłów na zastosowanie patery


Czy zastanawialiście się gdzie podziać część rzeczy walających się po mieszkaniu? Mój „problem” z nimi zaczął się w chwili wypakowywania się z wakacji… Przypomniałam sobie, że mam w domu paterę. I bardzo rzadko z niej korzystam jako ze stojaczka na desery. Sami wiecie – dieta i te sprawy. Pomyślałam więc, że ona + rupiecie = kilka fantastycznych zastosowań do przechowywania drobiazgów.

Jak się okazało tej kreatywności mogło nie być końca. 
Skupiłam się więc na 6 pomysłach, z którymi chciałabym się z Wami podzielić.

Idę o zakład, że tak jak u mnie, u Was też znajdą się setki świeczuszek! Zgadłam? Zawsze zanim je znajdę w czeluściach szuflad, pudełek i innych otchłani, mija zapał do ich zapalania. Czemu by więc nie umieścić ich w jakimś bardziej widocznym miejscu? Tylko czy nie będą wyglądały jak „nie na miejscu”? Można je położyć na nie używanej paterze! Zawsze są pod ręką i zawsze ładnie wyglądają.

Można też odciążyć toaletkę z nadmiaru biżuterii. Na paterze fikuśna biżuteria prezentuje się jak z bajki. O ile kolczyki i pierścionki dość łatwo się wiesza, tak różnej długości bransolety oraz wisiorki są problematyczne i położenie ich okazuje się wygodniejszym rozwiązaniem. 

Przyrządy biurowe wyjątkowo doprowadzają mnie do szału. Grzebanie w szufladach, by znaleźć „najczęściej używe” rzeczy to istne szukanie igły w stogu siana. Paterkę więc można wykorzystać jako alternatywny stojaczek biurkowy. 

Wszelkie iluminacje zawsze doskonale dekorują mieszkanie. Światełka położone na szklanych talerzykach wzmacniają efekt. Lubię spędzać wieczory w tak klimatycznie oświetlonym wnętrzu, a Wy?

Patera też może spełnić funkcję ozdobną. Jeśli macie jakieś drobne dekoracje, które moglibyście ułożyć na szklanych talerzykach – wykorzystajcie je!

Moje ulubione rozwiązanie! Każda kobieta ma przynajmniej tysiąc, czy dwa tysiące lakierów do paznokci. I zawsze te ulubione (w danej chwili) są w najgłębszej szufladzie. Dlatego też paterę proponuję wystawić na toaletkę. Nie tylko praktyczne, ale i ozdobne. 
Mam nadzieję, że moje pomysły
przypadły Wam do gustu.
Enjoy! 
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Planer ewidencji zamrażarki + etykiety do druku
June 20, 2022
Planer domowego budżetu – 133 strony w PDF do druku
October 17, 2021
Planer akademicki 2021/22 do druku – 27 szablonów PDF
September 18, 2021
Moja kolekcja ceramiki w kolorze kobaltowym
August 10, 2021
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua
November 25, 2020
Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
May 14, 2020
Rozszerzanie diety malucha — przydatne gadżety na początek
Rozszerzanie diety malucha — przydatne gadżety na początek
January 30, 2020
Planer Mamy do druku oraz 3 darmowe plakaty rodzinne
Planer Mamy do druku oraz 3 darmowe plakaty rodzinne
November 15, 2019
Darmowe plakaty jesienne do druku — edycja 2019
Darmowe plakaty jesienne do druku — edycja 2019
September 21, 2019