Autor  
DIY

[DIY] Puzderko z orzecha włoskiego


Jesień już pięknie obrodziła w swoje owoce! W końcu mamy końcówkę października, prawda? Jak zawsze trafił do mnie pełen kosz orzechów włoskich z ogrodu rodziców. Tak pełen, że już znajomi i znajomi znajomych się nimi zajadają! Nie mogłam się powstrzymać łupinkom po spałaszowanych orzeszkach i postanowiłam, że wykorzystam ich część do projektów DIY. Na razie powstał pierwszy – to pomysł na oryginalne puzderko z łupinek. Można je pomalować na ulubiony kolor, przewiązać wstążeczką i podarować w nim biżuterię. Panowie, to też świetna alternatywa i odpowiedź na pytanie „w co zapakować pierścionek zaręczynowy?”

KROK 1

Do wykonania tego projektu potrzebować będziecie:

  • łupinki orzecha włoskiego
  • lakiery do paznokci (ja wybrałam biały i złoty)
  • wstążeczka
  • nożyczki

KROK 2

Zaczynamy od pomalowania wnętrza łupinki. Ja używam białego koloru, żeby uszlachetnić to jak będzie prezentowała się w nim biżuteria. Nakładamy ostrożnie pierwszą warstwę starając się pokryć całą jej powierzchnię.

KROK 3

Kiedy pierwsza nałożona warstwa podeschnie zaczynamy nakładać drugą. Aby uzyskać pełne krycie można nałożyć i trzy, wszystko zależy od koloru lakieru, mój biały jest mocno kryjący, ale w przypadku swojego musicie sami ocenić sytuację.

KROK 4

Teraz bierzemy się za drugą część łupinki. Można wykonać dowolny wzorek, w moim puzdereczku stworzyłam złote kropeczki. Nakładamy je dość grubą warstwą, żeby uzyskać pełne krycie i wyraźny kształt.

KROK 5

Obie łupinki odstawiamy do wyschnięcia. Muszą być kompletnie suche, żeby móc włożyć biżuterię do środka. To samo tyczy się zewnętrznej warstwy, do niej też nie powinna przylepiać się wstążka zakładana w kolejnym kroku.

KROK 6

Odmierzamy teraz kawałek wstążki, którą będzie opleciony orzech. Można zrobić zapas, żeby wygodnie zawiązać kokardkę.

KROK 7

Przewiązujemy orzecha wstążką i zawiązujemy kokardę. Nadmiar materiału ścinamy nożyczkami pod kątem w taki sposób, żeby całość ładniej się prezentowała.


Mam nadzieję, że pomysł i realizacja przypadną Wam do gustu!

Enjoy!!

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
October 10, 2017
3 bukiety, które możesz zrobić w filiżance
February 28, 2017
5 pomysłów DIY na świąteczny upominek dla gości
December 08, 2016
DIY szybka i łatwa dekoracja na Halloween
October 28, 2016
DIY słoiczki na słodkości z etykietkami do druku
September 05, 2016
Wakacyjne zakładki do książek
June 30, 2016
Najlepsze czcionki do zaproszeń z polskimi znakami
May 08, 2016
Girlanda z róż
April 21, 2016
Upominki dla gości — bileciki do druku
April 19, 2016